Čistící technika pro váš dům

centrální vysavač

Mít doma neustále pořádek stojí nemalé úsilí. Práci nám ale může usnadnit celá řada pomocníků. Nemáme na mysli děti, partnera ani paní na úklid, ale výkonné čisticí stroje, které efektivně a rychle uklidí za vás.

Proč si pořídit centrální vysavač

V novostavbách se pomalu ale jistě stávají standardem centrální vysavače. Jeho použití je mnohem jednodušší než vláčení těžkého vysavače do jednotlivých místností a do patra. Díky samočisticímu filtračnímu systému odpadá i nutnost výměny sáčků plných prachu a pravidelné čištění.  Základem je membránový filtrační systém. Jedná se vlastně o pohyblivou filtrační membránu, která se během vysávání automaticky vychýlí nahoru. Po skončení vysávání, filtrační membrána zase automaticky spadne dolů, čímž se odstraní zbytky prachových částic, a vysavač je znovu připraven k práci.

Hlavní výhodou centrálních vysavačů ale není jen snadné použití, ale efektivita vysávání, respektive způsob likvidace mikročástic prachu. Běžné vysavače způsobují víření vzduchu a tím i prachu, pylu a dalších nečistot. Centrální vysavač dobře odstraní prach a odvede ho potrubím přes filtr vysavače.

Kvalitní centrální vysavače vynikají nízkou spotřebou, tichým provozem a vysokou životností. Jednotlivé modely se liší sacím výkonem. Ty výkonnější si snadno poradí s nečistotami a zvířecími chlupy na koberci i pohovce.

centrální vysavačI když nejlepším řešením je počítat s instalací centrálního vysavače již ve fázi projektu domu, lze centrální vysavače samozřejmě používat i v stávajících objektech. Příkladem centrálního vysavače střední třídy je model Nilfisk-ALTO ALL-IN-1 Supreme 150 Wireless, který je vhodný pro použití v obytných prostorách velkých až 150 m2.

Oproti běžným vysavačům má až o 40% vyšší sací výkon, 642 aW. Nečistoty můžete vysávat buď do sáčků nebo přímo do 25 litrové odpadní nádoby. Tento typ vysavače používá cyklónový systém likvidace nečistot z vysávaného vzduchu. Má výstup pro instalaci s vývodem vzduchu z domu do venkovních prostor.

Kde nakoupit

Různé modely centrálních vysavačů, ale také vysokotlaké WAP čističe, podlahové mycí a čistící stoje, parní čističe a čističe oken a veškerou čistící techniku pro firmy i domácnosti koupíte ve specializovaném obchodě NilfiskCentrum. Společnost MERKURIA ARTES je autorizovaným zástupcem společnosti Nilfisk ALTO. Kromě prodeje čistící techniky zajišťuje i servis a půjčovnu  značkových strojů.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*