Chiptuning: silnější vůz během chvilky

Zvyšování výkonu motoru není žádnou horkou novinkou, ale pravdou je, že díky rozvíjejícím se technologiím je tento způsob tuningu čím dál snazší a také efektivnější. Co všechno by však mělo být jeho součástí a jaké doplňkové služby chiptuningové firmy nabízí?

Vyšší výkon a vyšší spotřeba paliva? Nikoli!

Máte obavy, že při vyšším výkonu se také výrazně zvýší spotřeba paliva? Opak je pravdou! Výsledkem chiptuningu je nejen vyšší výkon, ale také nižší spotřeba paliva. Dále také platí, že tato úspora může dosáhnout až 15 procent, což z dlouhodobého hlediska jistě není zanedbatelné číslo.

Chiptuning: rychle a snadno

Ke zvýšení výkonu motoru dojde pouhým přehráním jednotky. Při chiptuningu jsou totiž upravena data v řídicí jednotce motoru a případně také v řídicí jednotce automatické převodovky. Výsledkem je tak silnější vůz, který má paradoxně nižší spotřebu. Před samotným přehráním jednotky se provádí diagnostika, stejně jako po dokončení chiptuningu.

Majitel vozidla by měl po tomto úkonu rovněž obdržet CD, na kterém bude zálohován originální software řídicí jednotky. Následovat by mělo rovněž měření emisí pomocí dynamického testu, při němž se ověří, že míra emisí nepřekračuje povolený limit ani při vyšším výkonu.

Další služby v rámci chiptuningu

Seriózní společnosti, které se věnují zvyšování výkonu motoru, nabízí svým zákazníkům další služby. Naprostou samozřejmostí by měla být nejen záruka na softwarové i konstrukční úpravy. Mnozí zákazníci oceňují rovněž asistenční služby, díky nimž lze snáze vyřešit nečekané problémy na cestách u nás i po celé Evropě.

A kde se chiptuning provádí? Ve všech větších městech. Pokud například zjišťujete možnosti chiptuningu v Kladně a okolí Prahy, jistě nebudete mít větší problém. I v blízkosti Kladna chiptuning nabízí seriózní společnosti, přesto se však vyplatí jistá obezřetnost při jejich výběru, například i podle doplňkových služeb, které nabízejí.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*