Nápady, jak ušetřit při tisku v práci i doma

penize setreni

Tisknete hodně dokumentů a chcete přijít na to, jak snížit své náklady? Podívejte se na pár nápadů, které vám s tím mohou pomoci. Jejich aplikace je vhodná nejenom v domácnosti, ale i v kanceláři.

penize setreni

Výběr správných náplní šetří peníze

Prvním momentem, kdy ovlivníte to, jak hodně na tisku ušetříte, je výběr tiskárny. Zvolte si typ, který splňuje vaše požadavky, a zároveň si dopředu zjistěte, kolik budou stát jednotlivé náplně. Snažte se vše vyřešit tak, aby počáteční investice nebyla zbytečně vysoká.

Druhým klíčovým okamžikem je pravidelný nákup tonerů do tiskáren. Na výběr máte z klasických originálních, které jsou vyráběny stejným výrobcem. Ty jsou často dražší, ale nabízí požadovanou kvalitu. Levnější variantu představují kompatibilní tonery do tiskárny. Ty dnešní již dosahují velmi dobré kvality a nabízí velkou výhodu v podobě nižší ceny, což se za několik nákupů sečte.

Tiskněte oboustranně a snažte se co nejvíce černobíle

Úspora financí a hlavně šetrnost k životnímu prostředí přináší snaha o oboustranný tisk. Použijete dvakrát méně papíru, což vám ušetří místo ve spisech, a navíc pomůžete chránit lesy. Pokud vaše tiskárna nenabízí možnost oboustranného tisku, dá se to vyřešit manuálně. Nastavíte si nejdříve tisk lichých stran, následně je obrátíte a vložíte zpět do zásobníku tak, aby se na jejich opačné poloviny vytiskly sudé stránky. Pozor si dejte na správné řazení listů. Nejdříve si celý postup vyzkoušejte na jednom či dvou listech papíru, abyste zjistili, jak tiskárna jednotlivé listy otáčí. Další příležitostí pro snížení nákladů je černobílý tisk.

Kde nakupovat příslušenství do tiskárny?

Pro nákup náplní můžete vyrazit do běžného kamenného obchodu, ale pokud si to chcete výrazně zjednodušit, podívejte se na nabídku e-shopu. Zde najdete tonery do tiskáren různých typů a snadno je vyfiltrujete podle modelu tiskárny. V ideálním případě nakupte pro všechny typy používaných přístrojů, ať máte o starosti méně a ušetříte cenný čas.

1 Comment

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*