Je čas na nákup nového zahradního nábytku. Na co nezapomenout?

zahradni nabytek

Následující týdny a měsíce se dají očekávat ve znamení teplého počasí. Ti z vás, kteří se na toto období těšili, jistě začnou trávit co nejvíce volného času venku na zahradě u domu. Abyste si volné chvilky mohli vychutnat na čerstvém vzduchu naplno, je dobré si připravit zahradní nábytek. Jaké kousky neopominout?

Posezení

Základem pro venkovní posezení je samozřejmě stůl se židlemi, případně lavičkou. Pokud jde o stolek, záleží hlavně na tom, aby měl patřičnou stabilitu. Mějte na paměti, že venku kolem něj pobíhají děti, psi, případně další živočichové, takže se o stůl snadno mohou otřít. Nejlepším řešením je moderní nábytek z masivu. Dáváte-li ale přednost spíše designu, zvolte třeba ratanový nábytek, což platí nejen pro stolek, ale i pro zahradní židle a křesla. Ratan je velmi lehký, zároveň i vysoce odolný vůči poškození, což oceníte, neboť vám na zahradě určitě vydrží po mnoho sezon.

Stínění

Jestliže na zahradě nemáte altán či pergolu se střechou, je praktické si pořídit slunečník. I díky němu máte možnost se ukrýt před slunečními paprsky, pokud jsou už spíše dotěrné nežli příjemné. Kvalitní slunečník má mít pevný podstavec, který zajistí, že ani při silnějším poryvu větru nespadne. Barvu slunečníku volte spíše světlejší, vytváří se tím příjemnější klima pro posezení pod ním.

Lehátko

Mnozí z vás na zahradě mají bazén. I k němu se dá pořídit různorodý nábytek. Dobrou volbou jsou kupříkladu lehátka. Umožní vám odpočívat vleže v okamžiku, kdy se zrovna nekoupáte ve vodě. Nejlepším řešením jsou polohovatelná lehátka, která lze dle potřeby nastavit do několika poloh.

Něco pro děti

Nezapomeňte ani na děti. Jim můžete na zahradu pořídit třeba houpačky, aby se zbytečně nenudily a měly trochu pohybu. Při nákupu houpaček dbejte na jejich bezpečnost. Nesmějí mít žádné ostré hrany, vyčnívající hřebíky a další místa, o něž by se děti mohly poranit.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*