Jak na domácí pedikúru?

pedikura

Na naše chodidla vyvíjíme každý den velkou zátěž. Aniž bychom si to uvědomovali, klademe na ně velké nároky a nejsme moc ochotni jim to jakkoli vracet. Až jejich vzhled a stud, který nám brání si v létě obout sandály, nás donutí věnovat jim trochu pozornosti a třeba je vzít na pedikúru. Přitom stav našich chodidel se odráží i na našem celkovém zdravotním stavu. Jak a proč bychom se měli starat o naše nohy, abychom se cítili dobře?

pedikura

Pedikúra pro ženy i muže

Chodidla jsou u mužů i žen téměř stejná, v obou případech mají kolem 90 000 potních žláz, které regulují teplotu těla a dokáží se zbavovat toxinů. Mužské i ženské nohy trpí v nekvalitní obuvi a umělých materiálech. Ztvrdlá, zrohovatělá a popraskaná kůže se taktéž objevuje u obou pohlaví. Takže pedikúra není jen výsadou žen, měli by ji podstupovat i muži. Protože je ale pochopitelné, že se pánům do salónu nechce, stejně jako ženy si mohou pedikúru provádět sami doma. Většinou se mluví o suché a mokré pedikúře. Osobně se přikláním k té suché. Bruska na paty vás rychle a citlivě zbaví tvrdé kůže.

Jak vybrat brusku na nohy?

Je mnoho výrobců, kteří nabízejí elektrický pilník na paty v různých cenových relacích. Pro vás musí být rozhodující několik zásadních vlastností brusky. Za prvé volte brusku, jež je poháněna pomocí adaptéru el. proudem. Elektrické pilníky na baterky mají velmi malý výkon. Za druhé si dobře prohlédněte, zda se hlavice brusky po opotřebení mění. A pak svou roli hraje samozřejmě i cena. Online drogerie například nabízí za velmi výhodnou cenu brusku s dobře omyvatelnou a měnitelnou hlavicí.

Nakupujte drogerii z ciziny online

Když už výše zmíněný e-shop navštívíte, trošku se tam porozhlédněte. Mimo nabídky elektrických pilníků zde najdete prací prášky, úklidové prostředky, dekorativní kosmetiku, zkrátka veškerý sortiment drogerie z Německa a Anglie. Kvalita výrobků vyrobených na západě je prokazatelně lepší, navíc mají produkty i výhodnější cenu, tak proč je nezkusit.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*