Vnitřní zateplení redstone® – tam, kde nemohu zateplit fasádu

vnitrni zatepleni

Není-li možno zateplit fasádu vnějším zateplovacím systémem nebo nechce-li investor zateplovat stavbu z vnějšku, tam má své místo vnitřní zateplení. Jedná se o efektivní celoplošné zateplení starých i nových staveb nebo individuální zateplení pouze v oblasti některých stěn nebo stopů v interiéru. Například historické objekty. Tento typ zateplení bez použití parozábrany se používá v Evropě již od 90. let, u nás se prosazuje v posledních dvou letech. Nové technologie a moderní materiály  zpřístupňují větší používání tohoto způsobu zateplení.

Co je to redstone PURA?

vnitrni zatepleniMinerální izolační deska nabízí více než ostatní tepelné izolace.  Jedná se o materiál vyrobený z čistě přírodního materiálu na bázi písku, vápna a vzduchu.  Pórovitá struktura umožňuje, že je deska redstone PURA dobrým izolantem a poradí si z kondenzátem vznikajícím v chladných měsících u každého druhu vnitřního zateplení. Tepelně izolační vlastnosti desky jsou téměř totožné jako u fasádního polystyrénu nebo minerální vlny.

redstone PURA je kapilárně aktivní. Kapilární aktivita materiálu umožní pojmout rychle velké množství případného kondenzátu a rychle transportovat vlhkost mimo konstrukci tak, že není nutno používat parozábranu. Předpokladem je normální větrací režim v místnosti.  Deska má účinný zvukový útlum, je odolná proti korozi, účinkům hmyzu a proti hlodavcům.

Jak se provádí vnitřní zateplení?

Před provedením zateplení se provádí odborný návrh zateplení s ohledem na dispozici bytu včetně detailů napojení na konstrukce a počítačových výpočtů tepelné a vlhkostní bilance s cílem navrhnout optimální složení zateplení a eliminovat vlivy případných tepelných mostů.

Odbornou radu dostanete na: info@redstone.cz nebo na +420 602 221 220. Bez této bezplatné konzultace raději nezateplujte. Izolační deska PURA se nalepí systémovým lepidlem na vnitřní líc zdiva a může se opatřit několika druhy paropropustných finálních povrchových úprav. Vnitřní zateplení nikdy nedělejte bez toho, aby Vám odborník předem spočítal tepelnou a vlhkostní bilanci a sdělil Vám zda bude systém správně fungovat. Další informace a bezplatný servis najdete na www.redstone.cz

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*