Domů > Hobby, Zajímavosti, Zvířata, Články > Zubní plak a zubní kámen u psů a koček.

Zubní plak a zubní kámen u psů a koček.

přípravek PlaqueOffAč se to možná zdá divné, i psi mohou trpět stejnými chorobami a neduhy jako lidé. Možná si myslíte, že zápach z tlamy vašeho domácího miláčka je normální, ale problémy s dásněmi a zuby obtěžují psa stejně jako člověka. Zápach z tlamy u psa je způsoben namnožením bakterií, které nejenom že způsobují zápach, ale mohou způsobovat záněty dásní a vést až k vypadávání zubů.

Řešení je stejné jako u lidí. Pravidelná péče o dutinu ústní. Pokud vás pes špatně snáší pravidelné čištění zubů nebo není samotné čištění zubů příliš účinné, je tu ještě jedno dobré řešení. Patentovaný přípravek PlaqueOff se přidává do krmiva a redukuje zubní kámen a odstraňuje zubní plak, čímž také odstraňuje zápach z tlamy zvířete.
Přípravek PlaqueOff je vhodný nejenom pro psy, ale i pro kočky. I kočky totiž může trápit onemocnění dásní a zubů. Plaque Off stačí podávat v krmné dávce jednou denně. Přípravek nemá vedlejší účinky, pouze není kvůli obsahu jodu a mořských řas vhodný pro psy trpící hypertyreózou.

Zubní kámen lze ze zubů zvířete odstranit mechanicky. Tento zákrok se provádí ultrazvukem při celkové anestézii, a není tak vhodný například pro psy citlivé, starší a zdravotně indisponované. PlaqueOff působí systematicky v krevním řečišti. Ovlivňuje schopnost zachycování zubního plaku na dásních a změkčuje ho. Pak jde nános ze zubů snadněji odstranit žvýkacími tyčinkami nebo zubním kartáčkem. Nenechte stav zubů vašeho zvířete zajít tak daleko, aby se projevila chronická paradentóza.

Reklama↓
  1. Bez komentářů.
  1. Žádné zpětné odkazy