Výsledky ankety Kynolog roku 2016

Kynolog roku 2016

Již pošesté byli vyhlášeni vítězové ankety Kynolog roku 2016, která jako jediná svého druhu představuje a oceňuje ty, kdo stojí za sportovními výkony svých psů. Ohlíží se za uplynulou sezonou a oslavuje největší úspěchy, kterých český kynologický národ za celý rok dosáhl. Slavnostní vyhlášení proběhlo v sobotu 25. února 2016 a bylo uděleno 22 ocenění. Kynologem roku 2016 se stal Václav Ouška, Mistr světa ve sportovní kynologii. Veřejnost hlasováním zvolila nejsympatičtějšího kynologa, jímž se stala 11letá Martina Bolehovská.

V Uhříněvsi se v Divadle U22 sešla neobvyklá společnost. Na vyhlášení výsledků se sem sjeli jak nominovaní kynologové se svými přáteli, tak i jejich čtyřnozí parťáci. Sobotní večer patřil jim všem a společně oslavovali úspěchy české kynologie v uplynulé sezóně. Anketu Kynolog roku organizuje společnost VAFO PRAHA s.r.o., český výrobce krmiv Brit. Vítěze odborná porota vybírala ze73 nominovaných kynologů v 11 sportovních disciplínách (agility, canicross a dogtrekking, dogdancing, dogfrisbee, flyball, mondioring, mushing, obedience, pasení, sportovní kynologie a záchranařina) a v šesti juniorských (agility, canicross, dogdancing, dogfrisbee, obedience a sportovní kynologie). Ze všech vítězů byl během večera zvolen vítěz absolutní – Kynolog roku a Junior roku. Nejsympatičtějšího kynologa zvolila veřejnost. Partner ankety, časopis Psí sporty, uděluje zvláštní ocenění pro Kynologický počin roku. Tento titul připadne člověku, závodům nebo jinému činu – zkrátka čemukoli, co je dle uvážení redakce tak výjimečné, že si zaslouží být vyzdviženo i tímto způsobem. Za loňský rok jej získalo ANNAMAET ECF Mistrovství Evropy v canicrossu, bikejöringu a scooterjöringu, které se konalo v říjnu 2016 v Novém Městě na Moravě.

Nejlepší kynologové

Přímo během slavnostního večera porota z jednotlivých vítězů vybrala toho nejlepšího. Rozhodování bylo těžké – čeští kynologové v loňském roce nasbírali opravdu mnoho úspěchů. Největším z nich byl ale určitě titul Mistra světa z Mistrovství světa WUSV ve sportovní kynologii německých ovčáků v německém Meppenu. Vybojoval ho Václav Ouška se svým psem Qvidem Vepeden v říjnu 2016. V canicrossu první místo již potřetí obsadila Martina Štěpánková. Jejími úspěchy loňské sezóny jsou vítězství z ME v Novém Městě na Moravě v scooterjöringu s psem Nickem a canicrossu s teprve ročním Timem. Absolutní vítězkou ankety za rok 2015 byla Vanda Gregorová, která úspěchy sklízela i v roce 2016. Letos se umístila na prvním místě v dogdancingu. V kategorii agility zářila Martina Magnoli Klimešová se svou fenkou Kiki – Mistryně světa FCI a vítězka European Open.  Nejlepším Juniorem roku byl zvolen Zdeněk Smrček – juniorský Mistr Evropy a Mistr republiky v agility. Václav Kuncl se stal Figurantem roku a ocenění Nejsympatičtější kynolog veřejnost udělila Martině Bolehovské. Je jí teprve 11 let, ale i přes to se se svým velškorgim účastnila ME v dogfrisbee v Roudnici nad Labem a věnuje se i dogdancingu a agility. Všechny výsledky ankety naleznete na webu kynologroku.cz.