Archív

Příspěvek oštítkován ‘pro firmy’

Jak získat více prostoru pro ukládání věcí? Řešením může být montovaná hala

Přemýšlíte, kam dáte všechny nezbytné věci a máte větší pozemek? Nebo jste si založili drobné podnikání a hledáte skladové prostory? V obou případech může být řešením praktická montovaná hala. V čem spočívají výhody tohoto řešení a na koho se obrátit v případě, že si chcete pořídit halu? To se dozvíte v článku.

V čem spočívají výhody montovaných hal?

Prvním bodem je určitě neuvěřitelně univerzální použití. Dá se postavit malá hala, která poslouží pro uložení nářadí, sekačky a podobně. Stejně tak dobře si můžete nechat postavit opravdu velkou a rozsáhlou halu, kam se vejdou pořádné skladové zásoby. Další předností je také nižší cena v porovnání s klasickou budovou. Moderní technologie montovaných hal jsou natolik pokročilé, že se téměř vůbec nemusíte starat o údržbu. Díky snadné montáži a demontáži je možné halu kdykoliv rozšířit či jinak upravit její velikost. Jednoduše se také vyřeší napojení na stávající budovu.

Předem si rozmyslete, co potřebujete

Jak má být montovaná hala velká a v jakém tvaru? K jakému účelu ji potřebujete? Odpovědi na tyto otázky vás navedou k výběru správného typu.

Předem si ujasněte, jestli by se vám náhodou nehodil nějaký nabízený doplněk, jako například zateplení, instalace osvětlení, řešení odvětrávání a podobně. Se správnou objednávkou totiž dostanete rovnou hotovou stavbu připravenou na použití. Další variantou jsou plachtové haly.

Firma s dlouholetými zkušenostmi

Montované haly jsou v posledních letech velmi oblíbené a na jejich výrobu se zaměřuje více firem. Jde však o poměrně velkou stavbu, kdy chceme určitou kvalitu. Z toho důvodu je dobré vsadit na firmu s tradicí, dlouholetými zkušenostmi a znalostí moderních technologií. Zkuste se podívat na jejich předchozí projekty a sami si zhodnoťte, zda vám mají co nabídnout.

Categories: Zajímavosti Tags:

Neumíme vás zbavit všech nepříjemností. Hluku však ano!

Otravní sousedé, štěnice, drahé máslo, vysoká nezaměstnanost. Ne, tohle ovlivnit neumíme. Pokud je to však hluk, s čím se potýkáte, s tím vám pomůžeme rádi. Dnešní článek totiž bude na téma tlumiče hluku, protože jsme narazili na společnost, která se již spoustu let zabývá snižováním hluku a odhlučňováním prostor na základě akustických studií.

protihlukova stena

Kde vás bolí uši, tam to akustickým krytům sluší

V provozech výrobních hal vzniká nadměrný hluk především ze zařízení, jako jsou kompresory, čerpadla, dieselagregáty a jiné. Tento nadměrný hluk ohrožuje sluch obsluhujících a blízkých zaměstnanců. Právní úprava proto pamatuje také na ochranu sluchu a snížení hluku pomocí akustických krytů, rezonátorových tlumičů, nebo protihlukových stěn, které splňují právní normu a zajišťují snížení hluku na minimální povolenou mez tak, aby nedocházelo k poškození sluchu.

Akustická studie

Na základě odborné a detailně zpracované akustické studie bude určena hladina hluku a navržen souhrn opatření, která povedou k jeho snížení – a to například montáží akustických krytů či tlumičů hluku. Akustická studie může být také součástí podkladů pro různá povolení potřebná k provozování činnosti.

Pokud vám večer nedá spát provoz nočního podniku, nebo bezohlední sousedé, i zde by byla vhodná akustická studie, která bude pádným argumentem při řešení vašeho problému a při následných právních krocích.

Protihlukové stěny

Obracejí se na nás ale také velká, rušná města, kde je potřeba vytvořit odhlučnění frekventovaných silnic, aby nedocházelo ke snižování kvality bydlení v jejich blízkosti. Bydlení v blízkosti těchto silnic může snižovat také reálnou hodnotu majetku, ač její frekvence užívání vzrostla infrastrukturou až v posledních letech a z poklidného obydlí se tak může stát špatně prodejný dům. I tento problém má rychle řešení například protihlukovou stěnou, nebo akustickou izolaci.

Společnost SAI ATIS s.r.o. navrhne vždy maximálně efektivní opatření včetně dodávky, montáže a následného servisu a je jedno, zda se jedná o protihlukové kryty nebo třeba stěny.

Categories: Stavba Tags: ,

AC STEEL: Špičkový dodavatel hutních materiálů

Rozhodli jste se podnikat? Splnit si sen a vybudovat úspěšnou firmu, která se bude zabývat činností, která je vám blízká? Pokud souvisí s oborem strojírenství, budete se muset poohlédnout po spolehlivém dodavateli materiálů. Tento krok nepodceňujte, neboť vhodně zvolený dodavatel bude klíčový pro úspěch vašeho podnikání. Prozradíme vám, proč byste se měli obrátit na společnost AC Steel a.s., která se specializuje na dodávku hutního materiálu.

ac hutni matr

Profesionální dodavatel musí být zodpovědný. Potřebujete partnera, který vám poskytne plnohodnotný servis a kvalifikované poradenství. Někoho, na koho se můžete stoprocentně spolehnout. AC Steel všechna zmíněná kritéria splňuje.

Ryze česká společnost funguje již od roku 1999 a v prvopočátku své činnosti se zabývala dovozem tažené oceli ze západoevropských zemí a vývozem kovaných tyčí. V současné době disponuje množstvím skladů a moderním vozovým parkem, který distribuuje naprostou většinu dodávek.

Na hladkém průběhu realizace zakázek má značný podíl moderní online informační systém, který zákazníci využívají při komunikaci s personálem. Samozřejmostí je také možnost osobního kontaktu s obchodními zástupci přímo u vás ve firmě.

Neméně podstatná věc je široký sortiment materiálů. AC Steel dodává hutní materiál jako jsou nerezová ocel a produkty z lesklé, válcované a kované oceli. Nechybí ani mosazné tyče a dráty. Materiály pochází od renomovaných dodavatelů jako Rocacciai, Heine + Beisswenger a dalších významných partnerů.

Garancí dodržování příslušných kvalitativních norem je certifikát řízení jakosti ISO 9001-200 a spolupráce s certifikovanými dodavateli. Rozhodnete-li se pro spolupráci s AC Steel, získáte full servis, který zahrnuje také technické poradenství a doplňkové služby jako jsou chemický rozbor a dělení materiálů na vysoce výkonných pilách. Pro další informace zamiřte na www.acsteel.cz.

Categories: Obchody Tags:

Potřebujete přepravit nadrozměrný náklad?

přeprava nákladůNe vždy je snadné přepravit stavební techniku na místo určení. Pokud firma nedisponuje vlastními zdroji, problém vyřeší přeprava strojů na zakázku. Na místo určení v podstatě v rámci celé České Republiky lze dopravit nejenom rozměrné a těžké bagry, rýpadla, buldozery, nakladače, válce a další stavební stroje, ale také stroje pro zpracování půdy, žací stroje a jinou sezóně potřebnou zemědělskou techniku. Není problém přepravit na stavbu či do haly vysokozdvižné vozíky a plošiny. Přepravovat lze samozřejmě i jiný druh nadrozměrného nákladu, jako jsou části strojů a zařízení, části konstrukcí velkých rozměrů nebo nejrůznější materiál.

Na koho se obrátit?

Společnost KMB Stavební Servis má zkušenosti nejenom s transportem traktorbagrů, kolových a pásových bagrů, válců a jiné hutnící techniky, ale i s transportem tabulového materiálu, palet a velkoformátových skel. Bezpečné dodání na místo určení v domluveném časovém intervalu je samozřejmě prioritou. V případě potřeby lze náklad dovézt i na území Slovenska a celé Evropské unie.

Jak přepravit náklad bezpečně snadno a rychle?

Přepravu zabezpečuje speciální nákladní vůz Scania 8×2 *6 Euro 6. Podvalník na přepravu strojů je schopen naložit náklad s rozměry až 2,5 x 3 x 9,3 m. Maximální váha nákladu je 17,5 t. Nakládku a vykládku usnadňují nájezdy s nájezdovým úhlem menším než 12 stupňů. Při nakládce lze také využít výkonný naviják, kterým je vůz vybaven. Díky tomu všemu a v neposlední řadě díky kompaktním rozměrům a vysoké nosnosti se jedná o velmi univerzálně použitelný vůz. Plocha určená pro náklad je jen zhruba o 10 cm vyšší než v případě klasického podvalníku.

Právě díky použití speciálního odtahového vozu se sklopnými nájezdy, nepotřebuje technika při nakládce a vykládce nákladovou rampu. Protože přepravované stroje mají velmi vysokou hodnotu, je důležité, aby řidiči měli strojnické průkazy a zkušenosti s nakládkou a přepravou takového nákladu.

Cena za poskytnutou přepravu závisí na skutečně ujetých kilometrech. Dále je účtována cena za přepravu strojů, techniky a nákladu z Horních Počernic do místa nakládky do místa vykládky a zpět do Horních Počernic v Praze 9.

Pohyb přepravního vozu takových rozměrů představuje jisté komplikace, především pokud musí projet ve městech. Důležité jsou souhlasy k vjezdu do zóny s dopravním omezením se symbolem zákazu vjezdu autobusů a zákazem vjezdu nákladních automobilů s celkovou hmotností nad 3,5 tuny nebo nad 6 tun.

Výhody textilných hal

textilní halaPokud potřebuje rychle rozšířit či zahájit výrobu, existují hned dvě rychlá a poměrně levná řešení. Montované haly již nejsou ničím výjimečným. Možná ale nevíte, že alternativou k nim jsou textilní haly. Jedná se o cenově a časově výhodné řešení využitelné v mnoha oblastech podnikatelských aktivit.

Plachtové haly nejenomže postavíte za zlomek času, který by zabrala stavba klasické haly, stejně rychle je v případě potřeby rozmontujete, případně přesunete na jiné místo. Flexibilita je v podnikání jedním z důležitých faktorů. Postavit halu trvá pouze několik týdnů a reagovat na změny rychle je výhoda před konkurencí. Kvalitní montovaná hala bude bez velkých údržbových prací dobře sloužit mnoho let. A příklady využití textilních hal v praxi? Kromě toho, že se dají použít jako skladovací prostory, najdou své využití i v zemědělství třeba pro ustájení zvířat či jako přístřešky pro zemědělskou techniku. Další možností využití jsou sportoviště. Skvěle se hodí pro zastřešené kurty, jízdárny či hangáry. Používá je například společnost Geosan Ostrava či Vlamax Bystřice. Používají se samozřejmě nejenom u nás, ale i v zahraničí.

Jejich nespornou výhodou je i možnost napojení na stávající budovy. Tak jednoduchá přístavba otvírá nové možnosti. Kvalitní textilní haly vynikají řemeslným zpracováním a jsou zde použity odolné materiály s dlouhou životností. Halu lze zkrátka přizpůsobit konkrétnímu účelu a požadavkům.

Odolné textilní haly

Textilní hala si s našimi povětrnostními podmínkami hravě poradí. Není nutné složitě budovat základy. Textilní halu lze instalovat na jakémkoliv vyrovnaném terénu. Aby byl zákazník klidný, měl by každou novou plachtovou halu posoudit nezávislý statik.

Základní konstrukci textilních hal tvoří systém ocelových příhradových rámů, vzájemně propojených fixačními ztužidly. Krycí textilie, kterou jsou haly pokryty, je vysoce odolná nánosová PES tkanina splňují veškeré normy pro těžko hořlavé stavební materiály. Můžete si vybrat barvu i odstín, není problém nechat si plachty velkoplošně potisknout podle přání.

Kde objednat?

Pokud uvažujete o textilní hale, doporučujeme vám obrátit se na specializovanou firma POLAK CZ, která se může pochlubit řadou zkušeností a realizací průmyslových hal nejvyšší kvality. Nechte si udělat halu na míru, zvolte odpovídající vzhled, velikost, osvětlení či odvětrávání.

Dílenské vozíky pro profi i domácí dílny

Také vás rozčiluje hledání těch správných kleští, hmoždinek či smirkového papíru, právě když je nutně potřebujete? Přenosné plastové boxíky vyřeší problém se skladováním vrutů, šroubů a matic, vrtáků či jiných drobností. Kde ale mít přehledně uložené nářadí a nástroje, dokumenty či součástky, tak aby byly vždy po ruce? Ideálním řešením pro profi i domácí dílny je dílenský vozík. Kvalitní vozíky vynikají dobrým řemeslným zpracováním, vysokou nosností a dlouhou životností.

dílenský vozíkOptimální dílenský vozík najdete ve specializovaném internetovém obchodě nabytek-polak.cz, kde jsou k dostání nejrůznější typy kvalitních kovových vozíků lišících se nejenom velikostí, ale i tvarem a počtem a uspořádáním polic a zásuvek. Protože jsou vozíky díky pevným polypropylenovým kolečkům mobilní, je samozřejmostí pojistka proti samovolnému vysunutí zásuvek. Blokace zavřených zásuvek při vysunutí jedné zásuvky zabraňuje překlopení zásuvkové skříně vlivem převážení směrem dopředu. Dalším bezpečnostním prvkem je otočná brzda koleček. Pro snadnou manipulaci slouží praktická madla.

Pokud má řemeslník potřebné věci vždy po ruce a přehledně uspořádané, zvyšuje se i komfort a efektivita práce. Tato pojízdná pracoviště najdou své uplatnění jak při opravárenských činnostech, tak při výrobě a údržbě.

Mezi nejprostornější modely patří dílenské vozíky s rozměry 1037 mm * 600 mm * 1058 mm a 1037 mm * 753 mm * 1058 mm. Pokud si nevystačíte se základní barvou, můžete si vybrat ze vzorníku RAL.

Skříň se zásuvkami, ať už pojízdná nebo statická, představuje základ vybavení každé dílny. Zásuvky mohou mít nosnost 70 i více kilogramů. Dokonalé uspořádání zásuvek přesně podle vašich požadavků zajišťuje prolisovaná perforace pro zasouvání dělícího materiálu, kterou najdete po celém vnitřním obvodu zásuvek. V případě potřeby není problém skříně zamknout, protože jsou standardně vybaveny robustním centrálním zamykacím mechanismem.

Categories: Dům Tags: , ,