Archív

Příspěvek oštítkován ‘pro děti’

Hravé bezinkové nanuky

Bezinkový sirup je naprosto báječný pro přípravu letních limonád, využít se dá ale i jinak, stačí ho naředit o trochu méně a využít do lahodných nanuků. Náš recept je na 6 nanuků.

domaci nanuky

Budete potřebovat

  • bezinkový sirup (recept najdete zde)
  • 400 ml vody
  • 1 balení Pedro Veselých špuntíků

Připravte si bezinkovou šťávu podle vlastní chuti. Veselé špuntíky nasypte do formiček na nanuky (cca 5 – 6 kusů, podle velikosti formičky). Zalijte bezinkovou šťávou. Formičky uzavřete a dejte do mrazáku minimálně na 4 hodiny.

domaci nanuk

Zkuste netradiční vajíčkovou pomazánku

I vajíčková pomazánka může být trochu zdravější než ta, na kterou jsme zvyklí. Stačí tmavý chléb namazat místo másla třeba rozmačkaným avokádem. Zkuste naší drožďovou pomazánku s vejci, která prostě nemá chybu!

Ingrediencevajickova pomazanka

  • 40 g droždí
  • 1 šalotka
  • 1 lžíce oleje
  • 3 lžíce másla
  • 3 vejce

Postup: na oleji osmahněte šalotku, přidejte droždí a za stálého míchání nechte rozpustit. V hrnku rozklepněte vejce, rozmíchejte a osmahněte spolu se směsí. Bude to vypadat jako klasická míchaná vejce. Pánev odstraňte z plotny, přidejte máslo na zjemnění, osolte a opepřete. V robotu rozmixujte na homogenní hmotu.

Categories: Recepty Tags: ,

Na které dětské hřiště vyrazíte příště?

hřištěLéto je v plném proudu a děti si užívají prázdniny. Trávit volný čas s dětmi ale nemusí být nutně velká zátěž pro vaší peněženku. Pokud je venku hezky, vyřádí se malé děti nejlépe na dětském hřišti. Ty dnes naštěstí rostou jako houby o dešti. A pokud děti omrzí hřiště na zahradě nebo za rohem, můžete vyrazit si s dětmi pohrát někam do blízkého či vzdálenějšího okolí.

Velká dřevěná hřiště s množstvím prolézaček, houpaček, skluzavek, domků a dalších atraktivních herních prvků ocení předškolní i školou povinné děti. Některá dětská hřiště ale nabízejí ještě více, například lanovou dráhu, vodní atrakce s množstvím mlýnků, přehrad a vodních pump nebo obří trampolíny a skákací hrady.

Kde taková dětská hřiště najít?

Pokud váháte, které místo by stálo za to navštívit, doporučujeme přehledný web plný užitečných informací o hřištích na celém území České republiky. Databáze je poměrně rozsáhlá a informace o jednotlivých hřištích dostatečné na to, aby byli spokojené nejen děti, ale i rodiče, třeba pokud hledají místo s pěkným posezením a možností občerstvení.

Vyhledávat můžete podle regionů či měst. Není problém najít konkrétní dětské hřiště. Web Ven Každý Den oceníte i pokud jste na dovolené a hledáte místo na zajímavý výlet v okolí. Krásná hřišťátka najdete nejenom v Praze a dalších velkých městech, ale i u koupališť a kempů, na vesnicích či v mnoha turistických lokalitách. Procházka je pro děti přijatelnější, pokud je na jejím konci hezké hřiště a třeba ještě zmrzlina. Pokud vám počasí nepřeje, zužte výběr na webu pouze na vnitřní herny.

U každé vyhledané herny či hřiště nechybí užitečné informace, jako jsou druhy herních prvků, velikost hřiště, WC, povrch, oplocení, otvírací doba, ceník či fotografie. Pokud se vám na některém místě opravdu líbilo nebo naopak hřiště nesplnilo vaše očekávání, podělte se o svou zkušenost s ostatními a ohodnoťte dané místo.

Proč sedět doma, vyrazte si s dětmi užít zábavu ven.

Zábavná a bezpečná pískoviště

pískoviště Step2Bez jaké zábavy se neobejde žádné malé dítě? Asi bez houpačky a samozřejmě ani bez pískoviště. Sice si z dětství pamatujeme spíš oblíbeného plyšáka, panenku nebo autíčko, venku na pískovišti jsme ale asi strávili ještě víc času než při hraní s oblíbenou hračkou.

A dnešní malé děti to vidí stejně. Písek je totiž opravdová zábava. Dají se z něj stavět hrady, příkopy a kopce, ale také se výborně hodí třeba k „vaření „ bábovek a různých jiných pískových dobrot. Pokud k písku přidáte i trochu vody, malého neposedu bude hraní bavit ještě mnohem víc.

Jak jsme již naznačili, k tomu, aby se děti výborně bavily, není potřeba mít na zahradě hřiště obřích rozměrů. Nejmenší děti si opravdu vystačí s pískovištěm, odkládací plochou na pískové výtvory a houpačkou či klouzačkou.

Moderní dětská plastová pískoviště jsou zaměřena na bezpečnost a barevnost. Vyrábí se z tvarově a barevně stálých a odolných zdravotně nezávadných plastů bez obsahu škodlivých ftalátů, a vynikají dlouhou životností. Hygienické normy by měl splňovat i písek. Ideální je zvolit pískoviště s krytem, které lze zavírat. Tím se zamezí znečištění písku dešťovou vodou, spadaným listím i exkrementy domácích zvířat.

Na bezpečném pískovišti se zdravotně nezávadným pískem si mohou děti bez obav hrát i bosé. Chůze bez bot je příjemná i zdravá. Povrch písku bude příjemně vyhřátý, hlubší vrstvy zas budou příjemně chladit. Objevovat a cítit je zábava. Možná by to někdy mohli zkusit i dospělí.

Pokud sháníte zajímavě vypadající bezpečné, pevné a odolné pískoviště, podívejte se na výrobky americké firmy Step2. V sortimentu českého prodejce StepTwo najdete pískoviště různých barev a tvarů. Díky pevnému dnu lze každé pískoviště v případě potřeby snadno změnit v bazének na cachtání. Mezi nejoblíbenější model patří poměrně velké pískoviště Krab s krytem. Alternativou k němu je třeba pískoviště Summertime, které kromě nádoby na písek obsahuje i piknikový stolek s pohodlnou lavičkou, kde se mohou posadit až čtyři děti. Vše ve veselých barvách a snadno smontovatelné. Příslušenství k tomuto pískovišti tvoří slunečník a nepostradatelné lopatky a misky. Posledním herním prvkem, o kterém se zmíníme, je Herní stůl s pískem a vodou. Připravte se na zábavu s mokrým pískem, posypkou ze suchého písku, pískovými polévkami a koktejly a na spoustu dalších možností hraní.

Categories: Dům Tags: , ,

Bezpečné a zábavné skluzavky

skluzavka tobogánI přes zvyšující se dostupnost moderních technologií si děti stále rády hrají na zahradě a dětských hřištích. Houpačky, prolézačky, klouzačky a kolotoče zkrátka   z módy hned tak nevyjdou. I když hřiště během posledních dvaceti let zásadně změnila svou podobu, dnešní děti lákají barevné skluzavky stejně tak, jako lákaly kdysi vás. Jaká jsou tedy moderní hřiště v obytných čtvrtích i na zahradách? Obecně platí, že mnohem barevnější, nápaditější a také bezpečnější, než byla dřív. Při výběru herních prvků na zahradu je dobré myslet na bezpečnost a kvalitu.

K tomu, aby se děti na zahradě dobře bavily, není potřeba nakoupit vybavení za desítky tisíc korun. Ať už se ale rozhodnete pro jakoukoliv variantu hřiště pro děti, skluzavka by na zahradě neměla chybět. Pokud jí umístíte na dřevěný domeček a přidáte pár jednoduchých doplňků, jako je třeba provazový žebřík, získáte jednoduchý, ale zcela dostačující herní prvek, který děti určitě ocení.

Vybíráme skluzavku

Na co bychom se tedy v případě nákupu skluzavky měli zaměřit? I když všechny skluzavky vypadají na první pohled možná stejně, liší se v mnoha ohledech. Cena by tedy v žádném případě neměla být jediným kritériem při výběru. Kvalitní skluzavky mají všechny potřebné bezpečnostní normy a jsou vyrobené z barevně a tvarově stálého plastu, který je zcela zdravotně nezávadný a neobsahuje ftaláty ani jiné škodlivé či potencionálně škodlivé látky. Důležité je i zpracování. Dětské prstíky ani části oblečení nesmí nikde uvíznout, aby se předešlo zranění. Skluzavka by měla být dostatečně pevná a odolná vůči nárazu i změnám počasí. Pozor na to, že některé skluzavky nemusí snést rozdíly teplot během ročních období. Komu by se ale chtělo rozměrnou skluzavku na zimu odmontovat a ukládat v garáži či ve sklepě?

Při rozhodování, jakou skluzavku zvolit, vám mohou pomoci reference spokojených spotřebitelů a třeba i prodloužená záruka. Pokud jste si jisti, že vybíráte skluzavku od výrobce, který za kvalitu svých výrobků ručí, čeká vás už jen příjemnější část výběru, tedy výběr rozměrů, tvaru a barvy skluzavky.

Skluzavky značek Jungle Gym, či Monkey´s Home a Monkey´s Home EKO-LINE splňují vysoké nároky kladené na herní prvky pro děti. Jsou bezpečné, pěkné a odolné proti mrazu. Bezpečnost při hraní lze ještě zvýšit používáním gumové podložky na dojezdu, která tlumí náraz dítěte po sklouznutí. A pokud vaše děti již klouzačku klasického tvaru mají, určitě by je potěšila skluzavka ve tvaru tobogánu Monkey´s Home Tobogán.

Categories: Dům Tags: , ,

Bezpečné a zábavné dětské dopravní prostředky

Kterou hračku si pamatujete s dětství kromě plyšáka na usínání? Většinou to bude tatrovka a kočárek. Mále děti prostě dopravní prostředky baví, a je jedno zda v nich jezdí samy nebo vozí panenky, plyšáky a jiné hračky.

První opravdovou radost z pohybu si užijí děti v autíčku, odrážedle nebo jiném vozítku. Vést se je o tolik zábavnější než chodit. Všimli jste si, že na odrážedle zvládne prcek mnohem větší vzdálenost něž pěšky? Proto jsou právě odrážedla a vozítka pro děti velmi oblíbenými hračkami pro malé kluky a holky. Pokud dítě nebaví kočárek, můžete ho tlačit ve vozítku, které má díky madlu funkci nejenom odrážedla, ale i kočárku. Další alternativou k jízdě v kočárku je vozítko pro jedno či dvě děti.

horská dráhaBezpečnost, zdravotní nezávadnost a kvalita by měla být při výběru dětského dopravního prostředku samozřejmostí. Výrobky amerického výrobce Step2 všechny tyto požadavky splňují. V sortimentu dětských vozítek nechybí již zmiňovaná autíčka s vodící tyčí (model Buggy, Sporster nebo Easy Turn). Na výběr jsou autíčka v různých barvách. Pohodlně v nich sedět a jezdit zvládnou už děti od devíti měsíců či jednoho roku věku.

O něco větší děti, které už udrží rovnováhu, milují odrážecí motorky. Odrážedla pro nejmenší samozřejmě nemusí mít tvar pouze motorky. Pro ty úplně nejmenší řidiče od 1 roku je určené stabilní odrážedlo Cappy Coaster, které je díky velká široká kolům opravdu stabilní, a které umožňuje pohodlné sezení. Pro někoho je možná ještě zábavnějším typem vozítka šlapací traktor, zvlášť v případě, že k němu dokoupíte i přívěs.

Na horské dráze na zahradě

Máte doma či na terase hodně místa na hraní? Pak můžete dětem dopřát opravdu zábavnou hračku, horskou dráhu vyrobenou z odolného barevného plastu. Autíčko se může prohánět nahoru a dolu po dráze dlouhé 3 metry. Nemusíte se bát vyjetí autíčka z dráhy, kola autíčka totiž přesně zapadají do jízdní dráhy. Díky tomu i malé dítě snadno vytlačí auto zase na začátek dráhy. Pro maximální bezpečnost a pohodlí při hraní slouží dva protiskluzové schůdky pro snadný nástup na dráhu, vysoká opěrka zad a pohodlné opěrky nohou. Stejně jako odrážedla, i tato hračka pomáhá rozvíjet rovnováhu, koordinaci pohybů a hrubou motoriku těch nejmenších. Tato hračka se může pochlubit oceněním Choice Awards 2008.

Kde nakoupit

Ve specializovaném obchodě StepTwo nakoupíte hračky americké firmy Step2 určené pro hraní doma, ale především na zahradě. Vybírat můžete nejenom mezi mnoha modely vozítek pro děti. V sortimentu najdete i pískoviště, skluzavky, prolézačky či zahradní domečky a mnoho dalšího.

Categories: Obchody Tags: ,