Archív

Příspěvek oštítkován ‘PR článek’

Betonová střešní taška: Stálice mezi střešními krytinami

Střecha představuje jednu z nejdůležitějších součástí jakékoli nemovitosti. Řešit se při její realizaci musí nejen krovy či latě, ale především správná střešní krytina. Na trhu se jich nachází hned několik. Volit lze tradičně mezi pálenou taškou, plechovými povrchy, různými asfaltovými taškami a betonovou střešní krytinou. Ta se v posledních letech dostala možná malinko do útlumu, a to hlavně kvůli několika mýtům, jež o ní panují, v čele s její přílišnou hmotností. Betonové střešní tašky lze použít na jakýkoli typ střechy, jsou vysoce odolné, cenově dostupné a nabízí spousty tvarových i barevných variací. O jejich nesporných výhodách vás přesvědčíme v následujících řádcích.

Pálenou tašku v mnohém předčí…

Mohlo by se zdát, že velkoformátové pálené tašky prakticky nemají konkurenci, nicméně není to pravda. Betonová střešní krytina je vhodnou alternativou. Cenově se ovšem dostanete poněkud níže, což je z pohledu zákazníka optimální. Stejně tak je zapotřebí upozornit na čistě přírodní charakter tohoto materiálu. Kompletní výrobní proces je maximálně šetrný k životnímu prostředí.

S důrazem na časem prověřenou kvalitu

Myslíte si, že betonová taška je nějakou novinkou a výstřelkem současnosti? Pak jste na velkém omylu! Vždyť její vynález je datován již do starověku! Konkrétně do období antiky. Zhruba před více než 2000 ji vynalezli staří Římané. Postupem času se více tíhlo k pálené tašce, nicméně v období novověku se začala opět prosazovat, a to poměrně masivně. Mnohé výrobní závody vznikly u našich sousedů v Německu a postupem času se výroba přestěhoval i k nám.

Z čeho se betonová krytina vyrábí?

Základem betonové tašky je zhutněný jakostní beton složený z vybraných surovin. Konkrétně se jedná o následující součásti:

- křemičitý písek,

- standardní portlandský cement,

- oxidy železa,

- vodu.

Na barevnosti jednotlivých tašek se podílí právě jmenované oxidy železa. Co se týká technologie, pak dochází k natahování a následnému protlačování směsi betonu.

Základní vlastnosti betonových tašek

Určitě je třeba vyvrátit zbytečné obavy z betonových tašek, což za nás v podstatě učiní mnohé vlastnosti tohoto druhu střešní krytiny. V první řadě musíme jmenovat tvarovou stálost, vodotěsnost a mrazuvzdornost. Bez problémů odolají jak tlaku, tak i případné deformaci. Často se cení také její rozměrová přesnost. Pokládka je díky této skutečnosti mnohem pohodlnější a samozřejmě rychlejší. Bez větších problémů odolají také mechanickému poškození. Co se týká funkční životnosti, tak se pohybuje klidně i kolem 80 let. Výrobci standardně nabízejí záruční dobu 30 let. Abychom ale pouze nejmenovali pozitivní vlastnosti betonové tašky, mezi její mínusy patří především relativní barevná nestálost. Obecně se uvádí, že za nějakých 15 až 20 let dochází ke ztrátě původního vzhledu. Potíže mohou nastat také s přítomností mechů. I proto se vyplatí volit betonové tašky se specifickou povrchovou úpravou. Nejčastěji se jedná o akrylovou, případně silikátovou vrstvu.

Pokládka betonové tašky

Z hlediska hmotnosti se není třeba betonové tašky obávat. O něco málo těžší než pálená sice je, nicméně krovy se na ni standardně dimenzují. Při slabších trámech lze volit velkoformátové tvary, u nichž se lépe rozloží váha. Při jednoduchém kladení tašek by se měl sklon střechy pohybovat v rozmezí od 15–90 ˚, při dvojitém je uváděn mezi 25–90 ˚. Tašky se stejně jako u pálené varianty pokládají na latě.

Spousta barev a tvarů

Vybírat si lze betonové tašky ve spoustě různých barevných i tvarových provedení. Co se týká barev, těch je opravdu široké spektrum od klasické červené až po hnědou či černou. Jinak je možné volit taktéž různé značky. Betonové krytiny nabízí i CREATON a mnohé další známé firmy.

Categories: Stavba Tags: ,

Klíč k úspěchu realizace zahrad

V dnešním článku se zaměříme na zahradní design, který je mnohými oprávněně považován za umění. Ani nejlepší zahradní architekt, vám ale, s realizací zahrady nepomůže, pokud nebudete vědět, jakou zahradu byste chtěli Zahradu samozřejmě můžete realizovat i po vlastní ose, ale od toho se v dnešní době opouští. Důvod je jednoduchý. Zkombinovat rostliny tak, aby k sobě ladily, nekonkurovaly si a byly krásné po celý rok, není zrovna jednoduché. Rostliny navíc musí být sladěné s dalšími zahradními prvky, ale i stylem vašeho domu. Je naprosto jasné, že venkovská zahrada bude u moderní stavby vypadat stejně nepřirozeně, jako moderní zahrada v japonském stylu u roubenky.

zahradni architektura

Svěřte se do rukou odborníků

Projektování zahrad je složitý proces. V prvé řadě se vždy musíte domluvit na stylu zahrady (moderní, venkovská, středomořská, japonská…) a na cenovém rozpětí. Ostatně od ceny se odvíjí nejen výběr rostlin, keřů a stromů, ale v neposlední řadě také jejich výsadbová velikost. Pokud vám nevadí čekat, můžete mít rostliny o mnoho levnější než v případě vzrostlých, již zapěstovaných jedinců. Na čem se nevyplatí šetřit je rozhodně trávník. V úvahu vezměte travní koberec https://www.stylovezahrady.cz, který je krásný hned a v porovnání s  počáteční prací s výsevem je v tomto ohledu bezúdržbový.
Nezapomeňte také, na dnes tolik oblíbené, relaxační koutky. Mít kousek zahrady přesně podle vašich představ, kde se dá v klidu posedět mezi oblíbenou zelení, to je v dnešní uspěchané době k nezaplacení.

Ne každá rostlina je vhodná

Je naprosto jasné, že každá rostlina má své nároky a pokud jí dané podmínky nedáme, bude živořit, neporoste, nebo dokonce zajde.
I v tomto ohledu si nechte poradit, jinak se se zahradou budete trápit. Ostatně dělat nízkoúdržbové zahrady, to je dnešní trend. I tak s nějakou péčí, zejména na jaře a na podzim rozhodně počítejte. Pokud ani na to nemáte čas nebo vás jednoduše práce na zahradě nebaví, vybírejte firmu pro realizaci zahrady, která nabízí také následnou péči.

Tma je ráno i večer, buďte vidět

Momentálně se bohužel nacházíme v té smutné části roku, kdy vstáváme za tmy a domů se také vracíme za šera. Člověk přijde a už aby šel pomalu spát. Černá obloha nás uspává a venku není nic vidět. Ani my.

V zimním období, kdy je věčně tma, se zvyšuje riziko dopravní nehody, pokud se pohybujete v okolí silnic. Ve světlém oblečení jste vidět pouze na 55 metrů, ve tmavém dokonce jen na 18. To není dostatečná vzdálenost, v níž by řidič stihl zareagovat. Možná to znáte i z vlastní zkušenosti. Vžijte se do situace člověka za volantem, který musí být ve tmě pozornější. Co byste si asi pomysleli o člověku, který by šel po kraji silnice v černém oblečení?

Chovejte se zodpovědněji

reflexni vestyReflexní prvky byste si ale neměli opatřit pouze z důvodu sounáležitosti s ostatními řidiči. Udělejte to pro své zdraví. V loňském roce zemřelo na silnicích 669 lidí, patří mezi ně i špatně viditelní chodci. Jelikož se čísla od roku 2014 stále zvedají, vešla letos v únoru v platnost novela zákona o silničním provozu, která chodcům ukládá povinnost nosit reflexní prvky za snížené viditelnosti.

Už několik let vídáme na silnicích zodpovědné cyklisty či motorkáře s reflexními vestami. Vestičky nosí dokonce malé děti, které chodí na procházky ve školce. Reflexní prvky jsou na většině dětských aktovek i bund. Dospělí však na svou viditelnost nedbají. S přijetím novely se situace trochu zlepšila. Policisté během celého roku rozdávali reflexní pásky a lidé si na ně zvykli.

Vyberte si svůj reflexní prvek

Opravdu postačí tenký reflexní pásek, nemusíte se trápit s reflexní vestou. Prvků, které vás ochrání, je k dispozici nespočet. Pro příklad jmenujme ventilky na kolo, přívěsky, odrazky, samolepky, tkaničky, čepice, pouzdra na mobil či klíčenky. Stačí opravdu málo, abyste si zachránili život. Myslete na to, ať už jdete na nákup, běhat nebo na večerní procházku se psem. I když se chystáte procházet po málo frekventované silnici, náhoda je blbec. Nedejte jí šanci.

Categories: Zajímavosti Tags:

Chraňte se s pomocí majetkového pojištění!

Splácíte hypotéku, šetříte na každý kousek nábytku či na nové spotřebiče. Máte je doma, těšíte se z jejich funkčnosti a estetiky, ovšem stačí několik vteřin a vše je zničeno. Bez pojištění vám zbudou jen oči pro pláč. S pojištěním máte jistotu, že za poškození nebo zničení vašeho majetku dostanete odpovídající finanční kompenzaci. Kdy pojištění majetku pomůže a jak získat výhodnou smlouvu za slušné peníze?

Pojištění majetku je výhodnou kombinací

Pojišťovny nabízí 3 typy pojištění, které se vztahují na bydlení. Je to pojištění nemovitosti, které se vztahuje na nemovité věci (více o něm zde), pojištění domácnosti, které pokrývá škody na věcech movitých, a majetkové pojištění, které je jejich kombinací.

ergo ptak

Vzhledem k širokému rozsahu pojistného krytí je pojištění majetku nejčastější volbou těch, kdo chtějí svůj majetek chránit. Tato pojistka se vztahuje na movité i nemovité věci. Jediný její problém je, že ji lze uzavřít pouze na nemovitosti, které jsou trvale obývány déle než 270 dní v roce. Nelze ji tedy sjednat na rekreační objekty. Pokud potřebujete sjednat pojištění chaty, volte pojištění nemovitosti.

Cena se drží nízko

Dnes je možné si sjednat majetkové pojištění online. Je třeba znát jen velikost obytné plochy a rozhodnout se, na jakou částku si váš majetek pojistíte. Jestliže si nejste hodnotou majetku jisti, můžete si zaplatit za odhadce. Za kompletní odhad ale zaplatíte až 5 000 Kč.

ergo ptak

Nabídka plná výhod

Pojištění majetku nabízí snad všechny tuzemské pojišťovny, které mezi sebou vedou tvrdý konkurenční boj. Buďte chytří a vytěžte z rivality co nejvíce. Nabídky si porovnejte a vyberte tu pro vás cenově nejvýhodnější. Vyplatí se sledovat akční nabídku a bonusy, které pojišťovny nabízí.

Například Ergo pojišťovna, která v ČR působí od roku 1994, nabízí k majetkovému pojištění několik bonusů:

  • pokud následkem škod nebude vaše domácnost obyvatelná, Ergo uhradí náhradní bydlení do 1 500 Kč / den
  • při ztrátě klíčů zaplatí až 2 500 Kč za práci zámečníka
  • při úniku vody zaplatí i vyšší účet za vodu a další.
Categories: Dům Tags:

V pracovním oděvu se při práci budete cítit bezpečně

Převážnou většinu zaměstnanců výrobních provozů spojuje jedna věc. Tou je nepostradatelnost pracovních oděvů. Pracovní oděv chrání samotného pracovníka. Zamezuje popáleninám, škrábancům a dalším jiným úrazům. V některých případech slouží i jako ochrana běžného každodenního oděvu.

monterkova-bluza-4techPři výběru ochranného oděvu je důležité dbát na funkčnost a spolehlivost. Obě kritéria můžete posoudit podle materiálů. Praktičtější je spoléhat na pevné materiály, které se tak lehce neprotrhnou a jsou vysoce oděru vzdorné. Lepší než umělé volit umělé materiály, je sáhnout po 100% bavlněných kusech oblečení. Svršky jsou pak prodyšnější, snadno se čistí a při nošení jsou pohodlné a příjemné. Umělý materiál ve většině případů špatně propouští pot, takže po celém dni v neustálém pohybu by vám v oděvu nemuselo být úplně příjemně.

Pokud vybíráme pracovní oděvy, měli bychom se zaměřit i na barvu. Na tmavších kusech oblečení jsou nečistoty a špína daleko méně vidět. A pokud jste někdy ve výrobním provozu pracovali, jistě víte, že po směně rozhodně zcela čistí neodejdete.

Co se jednotlivých kusů oblečení týče, na výběr máte svršky od hlavy až k patě. Pro dokonalou ochranu doporučujeme kompletní ochranný oděv. Oblíbenou klasikou jsou montérky. Můžete si pořídit montérky jako jeden kus oblečení vcelku, ale dají se pořídit i zvlášť montérkou kalhoty a montérkou blůza. K dostání jsou i přímo pracovní kombinézy. Na léto není od věci si pořídit pracovní bermudy a pracovní trička. Pokud by se ochladilo, ohřejete se v pracovní vestě či mikině. V zimě se poohlédněte po zimních pracovních oděvech a čepicích.

Speciálně vybavené ochranné oděvy pak najdete pro kováře a svářeče. Tím že přímo pracují s ohněm a železem, potřebují ochranu o něco vyšší. Speciální oděvy jsou i pro pracovníky v gastronomii. Ti by naopak měli chodit celí v bílém, aby bylo vidět, že pracují v absolutní čistotě.

Veškeré oděvy se samozřejmě vyrábí jak v pánském, tak v dámském provedení. Sortiment výběru je široký a je z čeho vybírat. Pokud chcete být spokojeni, při výběru upřednostňujte hlavně to, jak vám oděv padne a jak se v něm cítíte.

Hračky pro děti, radostně na 4kids

Pokud máte doma malé děti, tak to určitě nepotřebujete nijak zdlouhavě vysvětlovat. Děti a hračky, tahle dvě slova prostě odpradávna patří k sobě a nemusí být řeč jen o době, kdy se ještě na venkovském plácku vrtěla káča nebo vozila panenka v improvizovaném kočárku.

4kidsHračky pomáhají rozvíjet dětskou osobnost, děje se tak skutečně nenásilnou a velice příjemnou formou, díky čemuž se dá dokázat opravdu mnohé. Samozřejmě i hračky procházejí dlouhodobě vývojem a v dnešní době jsou naopak moderní třeba ty elektronické nebo například i dřevěné, jež se kupodivu vrací na výsluní.

A navíc, každý rodič by rád nějakou tu chvíli pro sebe. Vychovávat děti je totiž na jednu stranu radost, na druhou stranu jde naopak o celkem vyčerpávající povolání, které lze dělat jedině full-time a občasná dovolená bez výčitek neuškodí. Hračky jako takové proto mohou splnit i tuto náročnou úlohu, ať už jsou jakékoliv, děti prostě na nějakou dobu zabaví a zaměstnají.

A co takhle si prohlédnout rozsáhlou nabídku internetového obchodu 4kids? Na sedmnáct tisíc položek skladem, takřka dekáda na tuzemském trhu a desítky tisíc spokojených zákazníků. Potřebujete ještě nějaký argument? Dobře, můžeme zmínit i to, že zboží lze vrátit ve třicetidenní lhůtě bez udání důvodu, v případě jiných internetových obchodů dostanete většinou na vrácení jen čtrnáct dní, a to navíc ne vždycky. Své zboží navíc dostanete následující pracovní den, tedy pokud si stihnete objednat do tří hodin odpoledne.

Mezi hračky, které najdete v nabídce 4kids, se řadí například stavebnice Lego, panenky Barbie, vlaky a vláčky, autíčka (i ta šlapací), plyšová zvířátka nebo třeba puzzle a skládačky, nebudeme ale jmenovat všech 540 kategorií, nebojte :-) Prostě výběr je více než rozmanitý, ale o tom se nakonec můžete po pár minutách na www.hracky-4kids.cz přesvědčit sami. Teď už si jen vybrat…

Pokud se už Vaše dítě předem rozhodlo, jaké povolání bude v dospělosti vykonávat, určitě mu nic podobného nerozmlouvejte a spíše ho v jeho budoucích plánech podpořte. V přesvědčení stát se doktorkou, kosmonautem, popelářem či modelkou může pomoci i převlek na dětské maškarní nebo některé zajímavé hračky, se kterými si zmíněná povolání děti poprvé osahají a zjistí, v čem vlastně spočívají. Tedy alespoň rámcově.

Například, pokud máte doma budoucího manažera nebo účetního, první notebook – tedy spíše jeho dětská verze – pomůže rozvíjet vrozený talent k obchodování. A když si náhodou nevíte rady, jaký dárek vlastně dítěti koupit, zkuste se ho natvrdo zeptat. Možná se dozvíte něco, co jste vůbec nečekali.