Archív

Příspěvek oštítkován ‘PR článek’

Klíč k úspěchu realizace zahrad

V dnešním článku se zaměříme na zahradní design, který je mnohými oprávněně považován za umění. Ani nejlepší zahradní architekt, vám ale, s realizací zahrady nepomůže, pokud nebudete vědět, jakou zahradu byste chtěli Zahradu samozřejmě můžete realizovat i po vlastní ose, ale od toho se v dnešní době opouští. Důvod je jednoduchý. Zkombinovat rostliny tak, aby k sobě ladily, nekonkurovaly si a byly krásné po celý rok, není zrovna jednoduché. Rostliny navíc musí být sladěné s dalšími zahradními prvky, ale i stylem vašeho domu. Je naprosto jasné, že venkovská zahrada bude u moderní stavby vypadat stejně nepřirozeně, jako moderní zahrada v japonském stylu u roubenky.

zahradni architektura

Svěřte se do rukou odborníků

Projektování zahrad je složitý proces. V prvé řadě se vždy musíte domluvit na stylu zahrady (moderní, venkovská, středomořská, japonská…) a na cenovém rozpětí. Ostatně od ceny se odvíjí nejen výběr rostlin, keřů a stromů, ale v neposlední řadě také jejich výsadbová velikost. Pokud vám nevadí čekat, můžete mít rostliny o mnoho levnější než v případě vzrostlých, již zapěstovaných jedinců. Na čem se nevyplatí šetřit je rozhodně trávník. V úvahu vezměte travní koberec https://www.stylovezahrady.cz, který je krásný hned a v porovnání s  počáteční prací s výsevem je v tomto ohledu bezúdržbový.
Nezapomeňte také, na dnes tolik oblíbené, relaxační koutky. Mít kousek zahrady přesně podle vašich představ, kde se dá v klidu posedět mezi oblíbenou zelení, to je v dnešní uspěchané době k nezaplacení.

Ne každá rostlina je vhodná

Je naprosto jasné, že každá rostlina má své nároky a pokud jí dané podmínky nedáme, bude živořit, neporoste, nebo dokonce zajde.
I v tomto ohledu si nechte poradit, jinak se se zahradou budete trápit. Ostatně dělat nízkoúdržbové zahrady, to je dnešní trend. I tak s nějakou péčí, zejména na jaře a na podzim rozhodně počítejte. Pokud ani na to nemáte čas nebo vás jednoduše práce na zahradě nebaví, vybírejte firmu pro realizaci zahrady, která nabízí také následnou péči.

Tma je ráno i večer, buďte vidět

Momentálně se bohužel nacházíme v té smutné části roku, kdy vstáváme za tmy a domů se také vracíme za šera. Člověk přijde a už aby šel pomalu spát. Černá obloha nás uspává a venku není nic vidět. Ani my.

V zimním období, kdy je věčně tma, se zvyšuje riziko dopravní nehody, pokud se pohybujete v okolí silnic. Ve světlém oblečení jste vidět pouze na 55 metrů, ve tmavém dokonce jen na 18. To není dostatečná vzdálenost, v níž by řidič stihl zareagovat. Možná to znáte i z vlastní zkušenosti. Vžijte se do situace člověka za volantem, který musí být ve tmě pozornější. Co byste si asi pomysleli o člověku, který by šel po kraji silnice v černém oblečení?

Chovejte se zodpovědněji

reflexni vestyReflexní prvky byste si ale neměli opatřit pouze z důvodu sounáležitosti s ostatními řidiči. Udělejte to pro své zdraví. V loňském roce zemřelo na silnicích 669 lidí, patří mezi ně i špatně viditelní chodci. Jelikož se čísla od roku 2014 stále zvedají, vešla letos v únoru v platnost novela zákona o silničním provozu, která chodcům ukládá povinnost nosit reflexní prvky za snížené viditelnosti.

Už několik let vídáme na silnicích zodpovědné cyklisty či motorkáře s reflexními vestami. Vestičky nosí dokonce malé děti, které chodí na procházky ve školce. Reflexní prvky jsou na většině dětských aktovek i bund. Dospělí však na svou viditelnost nedbají. S přijetím novely se situace trochu zlepšila. Policisté během celého roku rozdávali reflexní pásky a lidé si na ně zvykli.

Vyberte si svůj reflexní prvek

Opravdu postačí tenký reflexní pásek, nemusíte se trápit s reflexní vestou. Prvků, které vás ochrání, je k dispozici nespočet. Pro příklad jmenujme ventilky na kolo, přívěsky, odrazky, samolepky, tkaničky, čepice, pouzdra na mobil či klíčenky. Stačí opravdu málo, abyste si zachránili život. Myslete na to, ať už jdete na nákup, běhat nebo na večerní procházku se psem. I když se chystáte procházet po málo frekventované silnici, náhoda je blbec. Nedejte jí šanci.

Categories: Zajímavosti Tags:

Chraňte se s pomocí majetkového pojištění!

Splácíte hypotéku, šetříte na každý kousek nábytku či na nové spotřebiče. Máte je doma, těšíte se z jejich funkčnosti a estetiky, ovšem stačí několik vteřin a vše je zničeno. Bez pojištění vám zbudou jen oči pro pláč. S pojištěním máte jistotu, že za poškození nebo zničení vašeho majetku dostanete odpovídající finanční kompenzaci. Kdy pojištění majetku pomůže a jak získat výhodnou smlouvu za slušné peníze?

Pojištění majetku je výhodnou kombinací

Pojišťovny nabízí 3 typy pojištění, které se vztahují na bydlení. Je to pojištění nemovitosti, které se vztahuje na nemovité věci (více o něm zde), pojištění domácnosti, které pokrývá škody na věcech movitých, a majetkové pojištění, které je jejich kombinací.

ergo ptak

Vzhledem k širokému rozsahu pojistného krytí je pojištění majetku nejčastější volbou těch, kdo chtějí svůj majetek chránit. Tato pojistka se vztahuje na movité i nemovité věci. Jediný její problém je, že ji lze uzavřít pouze na nemovitosti, které jsou trvale obývány déle než 270 dní v roce. Nelze ji tedy sjednat na rekreační objekty. Pokud potřebujete sjednat pojištění chaty, volte pojištění nemovitosti.

Cena se drží nízko

Dnes je možné si sjednat majetkové pojištění online. Je třeba znát jen velikost obytné plochy a rozhodnout se, na jakou částku si váš majetek pojistíte. Jestliže si nejste hodnotou majetku jisti, můžete si zaplatit za odhadce. Za kompletní odhad ale zaplatíte až 5 000 Kč.

ergo ptak

Nabídka plná výhod

Pojištění majetku nabízí snad všechny tuzemské pojišťovny, které mezi sebou vedou tvrdý konkurenční boj. Buďte chytří a vytěžte z rivality co nejvíce. Nabídky si porovnejte a vyberte tu pro vás cenově nejvýhodnější. Vyplatí se sledovat akční nabídku a bonusy, které pojišťovny nabízí.

Například Ergo pojišťovna, která v ČR působí od roku 1994, nabízí k majetkovému pojištění několik bonusů:

  • pokud následkem škod nebude vaše domácnost obyvatelná, Ergo uhradí náhradní bydlení do 1 500 Kč / den
  • při ztrátě klíčů zaplatí až 2 500 Kč za práci zámečníka
  • při úniku vody zaplatí i vyšší účet za vodu a další.
Categories: Dům Tags:

V pracovním oděvu se při práci budete cítit bezpečně

Převážnou většinu zaměstnanců výrobních provozů spojuje jedna věc. Tou je nepostradatelnost pracovních oděvů. Pracovní oděv chrání samotného pracovníka. Zamezuje popáleninám, škrábancům a dalším jiným úrazům. V některých případech slouží i jako ochrana běžného každodenního oděvu.

monterkova-bluza-4techPři výběru ochranného oděvu je důležité dbát na funkčnost a spolehlivost. Obě kritéria můžete posoudit podle materiálů. Praktičtější je spoléhat na pevné materiály, které se tak lehce neprotrhnou a jsou vysoce oděru vzdorné. Lepší než umělé volit umělé materiály, je sáhnout po 100% bavlněných kusech oblečení. Svršky jsou pak prodyšnější, snadno se čistí a při nošení jsou pohodlné a příjemné. Umělý materiál ve většině případů špatně propouští pot, takže po celém dni v neustálém pohybu by vám v oděvu nemuselo být úplně příjemně.

Pokud vybíráme pracovní oděvy, měli bychom se zaměřit i na barvu. Na tmavších kusech oblečení jsou nečistoty a špína daleko méně vidět. A pokud jste někdy ve výrobním provozu pracovali, jistě víte, že po směně rozhodně zcela čistí neodejdete.

Co se jednotlivých kusů oblečení týče, na výběr máte svršky od hlavy až k patě. Pro dokonalou ochranu doporučujeme kompletní ochranný oděv. Oblíbenou klasikou jsou montérky. Můžete si pořídit montérky jako jeden kus oblečení vcelku, ale dají se pořídit i zvlášť montérkou kalhoty a montérkou blůza. K dostání jsou i přímo pracovní kombinézy. Na léto není od věci si pořídit pracovní bermudy a pracovní trička. Pokud by se ochladilo, ohřejete se v pracovní vestě či mikině. V zimě se poohlédněte po zimních pracovních oděvech a čepicích.

Speciálně vybavené ochranné oděvy pak najdete pro kováře a svářeče. Tím že přímo pracují s ohněm a železem, potřebují ochranu o něco vyšší. Speciální oděvy jsou i pro pracovníky v gastronomii. Ti by naopak měli chodit celí v bílém, aby bylo vidět, že pracují v absolutní čistotě.

Veškeré oděvy se samozřejmě vyrábí jak v pánském, tak v dámském provedení. Sortiment výběru je široký a je z čeho vybírat. Pokud chcete být spokojeni, při výběru upřednostňujte hlavně to, jak vám oděv padne a jak se v něm cítíte.

Hračky pro děti, radostně na 4kids

Pokud máte doma malé děti, tak to určitě nepotřebujete nijak zdlouhavě vysvětlovat. Děti a hračky, tahle dvě slova prostě odpradávna patří k sobě a nemusí být řeč jen o době, kdy se ještě na venkovském plácku vrtěla káča nebo vozila panenka v improvizovaném kočárku.

4kidsHračky pomáhají rozvíjet dětskou osobnost, děje se tak skutečně nenásilnou a velice příjemnou formou, díky čemuž se dá dokázat opravdu mnohé. Samozřejmě i hračky procházejí dlouhodobě vývojem a v dnešní době jsou naopak moderní třeba ty elektronické nebo například i dřevěné, jež se kupodivu vrací na výsluní.

A navíc, každý rodič by rád nějakou tu chvíli pro sebe. Vychovávat děti je totiž na jednu stranu radost, na druhou stranu jde naopak o celkem vyčerpávající povolání, které lze dělat jedině full-time a občasná dovolená bez výčitek neuškodí. Hračky jako takové proto mohou splnit i tuto náročnou úlohu, ať už jsou jakékoliv, děti prostě na nějakou dobu zabaví a zaměstnají.

A co takhle si prohlédnout rozsáhlou nabídku internetového obchodu 4kids? Na sedmnáct tisíc položek skladem, takřka dekáda na tuzemském trhu a desítky tisíc spokojených zákazníků. Potřebujete ještě nějaký argument? Dobře, můžeme zmínit i to, že zboží lze vrátit ve třicetidenní lhůtě bez udání důvodu, v případě jiných internetových obchodů dostanete většinou na vrácení jen čtrnáct dní, a to navíc ne vždycky. Své zboží navíc dostanete následující pracovní den, tedy pokud si stihnete objednat do tří hodin odpoledne.

Mezi hračky, které najdete v nabídce 4kids, se řadí například stavebnice Lego, panenky Barbie, vlaky a vláčky, autíčka (i ta šlapací), plyšová zvířátka nebo třeba puzzle a skládačky, nebudeme ale jmenovat všech 540 kategorií, nebojte :-) Prostě výběr je více než rozmanitý, ale o tom se nakonec můžete po pár minutách na www.hracky-4kids.cz přesvědčit sami. Teď už si jen vybrat…

Pokud se už Vaše dítě předem rozhodlo, jaké povolání bude v dospělosti vykonávat, určitě mu nic podobného nerozmlouvejte a spíše ho v jeho budoucích plánech podpořte. V přesvědčení stát se doktorkou, kosmonautem, popelářem či modelkou může pomoci i převlek na dětské maškarní nebo některé zajímavé hračky, se kterými si zmíněná povolání děti poprvé osahají a zjistí, v čem vlastně spočívají. Tedy alespoň rámcově.

Například, pokud máte doma budoucího manažera nebo účetního, první notebook – tedy spíše jeho dětská verze – pomůže rozvíjet vrozený talent k obchodování. A když si náhodou nevíte rady, jaký dárek vlastně dítěti koupit, zkuste se ho natvrdo zeptat. Možná se dozvíte něco, co jste vůbec nečekali.

Úsporné a výkonné osvětlení, které vás nezklame

Jak jistě víte, typů osvětlení je hned několik. Může jím být klasická žárovka, zářivka anebo také LED osvětlení, které představuje mnoho výhod, a také jím se budeme v článku dále zabývat.

Obecně LED osvětlení můžeme dále rozdělit na mnoho druhů LED žárovek, LED pásky a v neposlední řadě také LED trubice, které mají v praxi velmi široké využití.

led trubiceLED trubice se vyrábí v mnoha velikostech a také s různými odstíny zabarvení skla. Typ trubice samozřejmě vybíráme podle toho, kam bude následně umístěna. Využívány bývají velmi často ve velkých prostorách, například ve skladech, halách, kancelářských a administrativních budovách, ale i ve školních a zdravotnických zařízeních. LED trubice můžete ale také umístit i do domácnosti, klasickou zářivku může LED trubice nahradit třeba v kuchyni nebo v garáži či velké chodbě. Těleso samotné LED trubice je vyrobeno z hliníku, z polykarbonátu je pak vyrobeno stínidlo.

Nyní bychom jistě měli uvést výhody, proč si LED osvětlení pořídit do svého domu či jiných větších prostorů. Na prvním místě jistě stojí životnost, která je u LED trubice pětinásobně vyšší než u klasické zářivky. Pokud byste si pořídili LED žárovku, tak vám průměrně vydrží pětadvacetkrát déle než obyčejná žárovka a to už je jistě velký rozdíl. Každého samozřejmě zajímá i cena, která je právě v porovnání s životností a výkonem opravdu nízká. Jestliže jste vlastníkem velké haly, nebo kancelářských prostorů, tak vás LED osvětlení velmi potěší i svou úsporností, patří totiž do energetické třídy A+ a díky němu snadno ušetříte až 90% z částky, kterou jste dříve platili s klasickým osvětlením. Další velkou výhodou je také mnohem větší svítivost než u klasických žárovek nebo zářivek a také rychlejší nástup svitu. Jak již bylo zmíněno, jejich životnost je opravdu dlouhá, je to dáno i tím, že nejsou poškozovány při častém zapínání a vypínání zařízení, při kterém obyčejná žárovka velmi snadno shoří.

Na co je dnes kladen větší důraz, než v letech dřívějších, je obsah škodlivých látek. LED trubice neobsahují rtuť ani jiné jedovaté a nebezpečné látky, od toho se samozřejmě odvíjí i snadná recyklace již nefunkčních kusů. Plusem je také i to, že nevyzařují ultrafialové ani infračervené záření a při provozu je jejich povrchová teplota velmi nízká.

Přemýšlíte, kam zamířit pro koupi LED žárovek nebo trubic? Nemusíte chodit daleko, stačí navštívit internetový obchod RD-shop, který se specializuje na prodej LED osvětlení. Pokud si nebudete s něčím vědět rady, ochotně vám poradí a pomohou s výběrem toho správného osvětlení právě pro vás.

Categories: Dům Tags: ,