Archív

Příspěvek oštítkován ‘novinky’

Zkuste vařit v mixéru

Mixování je jedna z kuchyňských úprav, kterou využíváme často a je vhodná téměř pro všechny potraviny. Výkonný mixér, který ale má i jiné funkce, nám dokáže ušetřit mnoho práce.

Zvlášť v letní sezóně díky snadné dostupnosti sezónního ovoce používáme mixér nejčastěji pro výrobu zmrzlin, smoothie a mléčných koktejlů. V domácnostech s malými dětmi je zase skvělým pomocníkem při výrobě přesnídávek a ovocných pyré a milovníci studených polévek si také přijdou na své. U všech studených úprav stačí jen potřebné ingredience nakrájet, vhodit do mixéru a jedním stiskem tlačítka vytvořit malý dezert nebo chladivý koktejl.

Mixéry jsou většinou malé a přenosné, můžete si tak svého pomocníka vzít s sebou na dovolenou na chatu a nepřipravit se ani ve dnech volna o to, co máte rádi. Multifunkční mixér RMH-900 umí navíc i vařit, a možnosti jeho využití jsou tak mnohem větší. Topné těleso o výkonu 900 W a třemi možnostmi nastavení teploty od 60 do 100 stupňů si můžete připravit nejen vše studené, jako jsou smoothie koktejly a zmrzlina, ale také teplé polévky, omáčky a pyré. Osm různých funkcí včetně drcení ledu vám ušetří čas na přípravu i samotné vaření, vše jen vložte do nádoby a zapnete vybranou funkci. Záleží jen na vás, jestli dáte přednost krémovému vývaru nebo husté polévce, lahodné omáčce nebo si ulehčíte práci v péči o malé děti a připravíte domácí přesnídávky.

Právě v létě potřebujeme často ochladit, ale když se zhorší počasí, rádi sáhneme po horkém vývaru a čaji. Multifunkční mixér zvládne přípravu teplých i studených pokrmů, a je tak univerzálním pomocníkem doma i na dovolené. Nebojte se zkoušet nové kombinace a recepty, většinou budete příjemně překvapeni jejich chutí a stanou se vašimi oblíbenými.

Uvidíte, že zdravý životní styl nemusí znamenat jen odříkání a disciplína bez špetky potěšení.

Kdo by nechtěl žít dobře a dlouho…

kniha zijtePřesně na toto téma je náš dnešní knižní tip, který vás k ní určitě dovede nová kniha známého propagátora čínské medicíny v západním světě Petera Deadmana. Zabývá se čínskou tradicí Yang Sheng (jang-šeng), česky pěstování života. Tato tradice se nepřetržitě vyvíjela přes 2 500 let a slouží jako praktický návod k péči o tělo, mysl a ducha, přičemž věří, že pokud žijeme dobře, můžeme žít i dlouho. Její učení má tedy pomoci zlepšit zdraví a dožít se delšího věku, a to prostřednictvím kultivace mysli, emocí, stravování, cvičení, sexuálního chování a mnoha dalších aspektů lidského života. Kromě tradičních témat se soustřeďuje i na život člověka v moderní době, na jeho sociální vazby a vazby k okolnímu prostředí a radí, jak uplatnit moudré yangshengské principy na různé situace jako sociální spravedlnost, vzdělání, moderní porod, změny klimatu, zhoršování životního prostředí a udržitelnost zemědělství.

K dostání na webu www.MycoMedica.cz nebo v mnoha dalších e-shopech i kamenných prodejnách po celé ČR.

Cena: 790 Kč

Categories: Hobby Tags:

BRANDNOOZ BOX ČERVENEC 2017

brandnooz cervenec 2017Prázdniny se právě lámou ve své polovině, což sice znamená, že měsíc letních radovánek je už za námi, ale taky že další máme ještě před sebou. V jeho užívání nám může pomoct i nový Brandnooz Box, který opět nabídl několik zajímavých produktů.

Boneco Steaková hořčice – známka 1

Velikánská pochvala! Sice jsme od doručení boxu ještě negrilovali, ale hořčici jsme otestovali samostatně i v sendviči v kombinaci s kyselou okurkou a chuťově nás moc baví. Ke steaku nebo jinému grilovanému masu potom bude úplně ideální. Nebýt trochu zbytečného barviva ve složení, nemám výhrad. Jednoznačně nejlepší produkt v boxu.

Havlík Trvanlivé Tyčinky se sýrem a solí – známka 1-

Klasika všech klasik. Tyto tyčinky jsou nejen pro mě, ale i v okruhu mých přátel a rodiny velmi oblíbenou slanou pochoutkou. Složení je ucházející, cena standardní, chuť skvělá a originální. Povinná výbava na většinu letních večerních posezení.

Racio BIO Kukuřičné chlebíčky – známka 2

brandnooz cervenec 2017Produkt, který klade důraz především na zdravé hledisko, nelze tedy očekávat kdovíjakou chuť. Chlebíčky jsou ale vhodné jako svačinka třeba na cesty – pro případy nouze jen tak (otestováno během dlouhé cesty autem), v lepších případech třeba s cottage sýrem nebo humusem a zeleninou. Určitě je fajn mít je na dovolené nebo i doma v záloze, navíc jsou přirozeně bez lepku.

Mattoni Spritz – známka 2

Aperolová mánie mě míjí velkým obloukem, a tak ani tento produkt není úplně podle mého gusta, přesto mi přijde zajímavý. Své využití v letních drincích jednoznačně má, skvěle poslouží i sám o sobě jako nepříliš sladké osvěžení. Nepochybuji, že si své příznivce najde.

efko BBQ Sušená rajčata krájená – známka 2-

Velmi zajímavý produkt, který jsem v boxu ocenila. Rajčata mají netradiční chuť a dovedu si představit velmi pestré využití – od těstoviny přes grilovaný sýr až po různé sendviče. Bála jsem se příliš výrazného kouřového aroma, ale nic takového se naštěstí nekoná. Jen škoda toho glutamátu ve složení.

Jupí Koktejl sirup Mai-Tai – známka 4-

brandnooz cervenec 2017Sirupům moc nefandím, a tomuhle už vůbec ne, obsahuje totiž žalostně nízký podíl třešňové šťávy – jedno jediné procento, navíc z koncentrátu. Ani chuťově mě nepřesvědčil. Samotná šťáva z něj mi nechutnala, tak jsme ho alespoň využili na oživení džbánku ledové vody s citronem a mátou.

Zatím jsme neochutnali:

Rio Mare Grilovaná makrela v extra panenském oleji

Categories: Recepty Tags: ,

BRANDNOOZ BOX KVĚTEN 2017

Léto už klepe na dveře, teploty postupně rostou a sluneční paprsky nám příjemně projasňují den za dnem. Radost udělal i nejčerstvější Brandnoox box, v němž navíc tentokrát nechybělo pár sezónních produktů.

brandnooz kveten

Ahmad Tea Cold Brew – známka 1

Po všech stránkách nejlepší produkt v boxu. S ledovými čaji se poslední dobou na trhu roztrhl pytel, málokteré z nich jsou ale opravdu chutné. O to pozitivněji mě právě tento překvapil. Stačí zalít studenou vodou, nechat chvilku louhovat – a je hotovo! Dle preferencí lze dochutit sirupem, citronovou šťávou nebo třeba čerstvým ovocem. Ve všech případech každopádně tento ledový čaj příjemně osvěží a zachutná.

brandnooz kveten

Smarty Myslivecký a rybářský jablko/citron – známka 2

Originální nápoj s příchutí ovoce a chmelu, který ovšem nemusím, takže mě osobně si výrobek nezískal. Přesto věřím, že své fanoušky si najde, obzvlášť mezi milovníky piva. Je příjemně osvěžující a při pročítání složení nemusejí konzumentům vstávat vlasy hrůzou na hlavě.

NESTLÉ FITNESS Cereálie Chcolate – známka 2-

K podobným produktům mám celkem averzi, tváří se totiž jako zdravé, přičemž část společnosti je za takové stále ještě považuje. Konkrétně tyto cereálie obsahují rovných 20 % cukru, což na „zdravou snídani“ určitě není málo. Chuťově jim nicméně nemám co vytknout, jsou moc dobré, křupavé a čokoláda je příjemně oživuje.

brandnooz kveten

NESCAFÉ Classic – známka 3

Z mého pohledu standardní, průměrná rozpustná káva. Nezaznamenala jsem při ochutnávání žádnou výjimečnou chuť. Přestože podobným kávám doma neholdujeme, určitě se přes léto neztratí při přípravě ledové kávy se zmrzlinou.

Dr.Oetker Ovesná kaše Rakytník – známka 3-

Další rádoby zdravý produkt, tento obsahuje na 100 gramů dokonce 22 gramů cukru. Chuťově byla kaše převážně v pořádku, nicméně k snídani dám raději přednost domácí müsli směsi nebo ovesné kaši. Dokážu si ji ale celkem představit jako alternativu například při cestování, i když je cena podle mě příliš vysoká.

Categories: Recepty Tags: ,

Brandnooz box listopad 2016

box listopad 2016Listopadový Brandnooz  box jsem očekávala jako předčasného Ježíška a doufala jsem, že v něm najdu několik vánočně laděných produktů. Při prvním otevření jsem byla nadšená, po důkladném prozkoumání jsem ale měla smíšené pocity. Potěšily mě produkty na pečení, protože peču často a ráda. Používám ovšem pouze máslo a vyhýbám se polotovarům, proto jsem dala stranou Heru máslovou i citronovou polevu. Cukr s mandlovou příchutí mě zaujal, ale po prozkoumání složení jsem byla nucena odložit i ten. V boxu naštěstí stále zbylo dost produktů, na jejichž vyzkoušení jsem se těšila. Jak to dopadlo?

Penam Pšeničná mouka hladká cukrárenská – známka 1

Hladká cukrárenská mouka byla láska na první pohled, dotyk i chuť. Právě hladkou pšeničkou mouku využívám při pečení nejvíce, a tak bylo od začátku jasno, že tahle nám ve spíži dlouho nevydrží. Na dotyk mi přišla ještě jemnější než běžné mouky a při zpracování se chovala přesně tak, jak by podle mého měla. Upekla jsem z ní několik druhů sušenek, všechny vyšly skvěle a já jsem mouku určitě nepoužila naposledy.

Penam Žitná mouka chlebová na tmavé pečivo – známka 1

Obě mouky v boxu mě ihned nadchly svým obalem a v obchodě by mě jistě zaujaly podobně. Žitnou chlebovou mouku běžně nepoužívám, proto jsem ocenila přiložený recept na žitné perníčky, který jsem se jala vyzkoušet. Ubrala jsem cukr, Heru nahradila máslem a výsledkem byly úžasné perníčky. Oceňuji také, že se s těstem naprosto skvěle pracovalo, protože při pečení cukroví není nic horšího než těsto, které neposlouchá, jak by mělo.

box listopad 2016

Jemča bylinný čaj nachlazení – známka 1

Čaje všeho druhu jsou pro mě nezbytný společník od podzimu až do jara, a to nejen při boji s nachlazením, ale hlavně pro zahřátí. Čaj proti nachlazení Jemča byl pro mě moc milým překvapením. Zda pomůže při nachlazení, posoudit nedokážu, rozhodně ale kombinace máty, lípy, černého bezu a anýzu velmi dobře chutná. Nedávno se navíc čaj objevil v testu ohledně obsahu pesticidů a toxických látek a byl hodnocen velmi pozitivně.

box listopad 2016

Vitana vanilkový cukr – známka 2

Vanilka, potažmo i vanilkový cukr jsou pro mě při pečení nenahraditelnými pomocníky. Nejraději používám domácí či třtinový, nicméně zavděk vezmu jakýmkoliv, který obsahuje opravdovou vanilku. Cukr od Vitany můj požadavek splňuje, má příjemnou vanilkovou vůni i chuť a určitě s ním nesáhnete vedle – jen pozor, nezaměňte ho za vanilinový cukr, ten už vanilku neobsahuje.

Havlík sedlácké tyčinky se sádlem – známka 2

Havlíkovy tyčinky patří mezi hrstku mých oblíbených slaných pochoutek. Přestože nejsem fanoušek kmínu, tyto jsem navzdory jeho obsahu málem snědla na posezení. Určitě jde o skvělou volbu na různá posezení s pivem či vínem a chutnou alternativu k mastným bramborovým chipsům.

Vest Pizza Stars – známka 2-

Krekry ve tvaru hvězdiček příjemně křupou a nezklamou ani svou chutí. Bodem k dobru je také absence palmového oleje v jejich složení. Přestože jsou poměrně chutné a zmizely rychle, nejde o pochoutku, která by pro mě byla zapamatovatelná, a měla bych potřebu dát si ji v dohledné době znovu.

Figaro Hořká čokoláda – známka 3

Čokoláda z boxu je dalším užitečným pomocníkem pro (nejen předvánoční) pečení. Chuťově ani složením není špatná, na druhou stranu nad průměr se nevyšplhá. Na trhu jsou kvalitnější i cenově výhodnější alternativy, platí to však i obráceně.

Mr. Brown French vanilla – známka 4-

Ráda si pochutnám na kvalitní čerstvé kávě stejně tak ale dokážu být barbar, který si přes léto přidá do kávy spoustu mléka, zmrzliny a šlehačky. Aneb – když nečekám zázračný kávový zážitek, jsem při hodnocení káv velmi mírná. V případě této ledové kávy se ale pozitiva hledají těžko. Nápoj je opravdu velmi sladký, vanilka a především káva v něm nejsou nijak výrazně cítit, vše je ukryto kdesi pod silnou vrstvou sladkosti. Řidiči na delších cestách po něm ale i pro praktické balení jistě nejednou sáhnou.

Zatím jsme neochutnali:

  • Hamé EasySandwich Makrela
  • Hera Máslová
  • Chupa Chups Cotton Bubble gum Cherry
  • Noli sušené droždí
  • Vitana cukr s mandlovou příchutí
  • Vitana poleva s citronovou příchutí
Categories: Recepty Tags:

Představujeme rolety Den a Noc

Slunné počasí má většina lidí ráda. Jinak je to ale s ostrými slunečními paprsky, které nás v létě budí už o páté hodině ranní či téměř znemožňují koukání na televizi či monitor počítače. Řešení je jednoduché, zatáhněte si. Mnohem efektivnější řešením než látkové závěsy jsou rolety. I rolety do oken samozřejmě podléhají módním trendům, jejich sortiment je bohatý a zdaleka se neomezuje jen na hliníkové žaluzie základních barev. Rolety mohou být velmi dekorativním prvkem v interiéru, a pokud se bojíte experimentovat s barvami na zdech, nábytku či tapetách, můžete byt oživit alespoň barevnými roletami.

Rolety Den a Noc

roletyPřemýšlíte, jak nejlépe zkombinovat žaluzie, závěsy a záclony? Jednou z možností jsou elegantně vypadající Rolety na Den a Noc, které spojují funkci žaluzií a záclon a nahrazují je. Roleta v provedení Maxi k zakrytí celého okenního otvoru se připevňuje na strop, případně na zeď či do špalety. Rolety mini, které se instalují přímo na okenní křídlo, mají rozměry začínající již na 50 cm. Délka rolet je klasických 170 nebo 240 cm, maximální šířka rolet je 270 cm. Pokud si ani z takto různorodé nabídky nevyberete, můžete si nechat udělat rolety na míru.

Jak to funguje?

Rolety Den a Noc zajišťují opravdu plynulou regulaci světla v místnosti díky střídání světlo propustných a nepropustných pásů umístěných ve dvou řadách za sebou. Pokud tedy chcete v místnosti maximum světla, můžete rolety zcela vysunout, pokud chcete místnost kompletně zatemnit, rolety stáhnete na maximum. Podle potřeb lze jednoduše a plynule nastavit částečnou propustnost světla. Přes den tak roleta plní funkci záclony, přes noc funkci žaluzie. Roleta se ovládá klasicky pomocí řetízkového mechanismu umístěného podle potřeby na pravou či levou stranu.

Rolety Den a Noc jsou dodávány s odolným hliníkovým zadním profilem, který zaručuje stabilitu rolety. Ovládací mechanismy nejsou do hliníkového profilu lepeny, ale šroubovány, což zaručuje jejich vyšší životnost. Instalace rolety je opravdu jednoduchá, protože je dodávána ve smontovaném stavu a díky s-klik systému ji stačí jen nacvaknout do speciálních držáků, které se připevňují na, strop či zeď.

Rolety Den a Noc sází na kvalitu materiálu i zpracování a spojují výhody horizontálních žaluzií a atraktivitu textilních rolet. Na výběr je velké množství látek různých barevných odstínů. Textilní rolety jsou praktické, jednoduše se obsluhují a dlouho vám vydrží.

Rolety Den a Noc koupíte v internetovém obchodě Garol.cz. V sortimentu najdete i moderní kovové garnýže různých rozměrů, které doladí moderní interiér, a svým vzhledem a životností směle konkurují garnyžím dřevěným.

Categories: Dům Tags: , ,