Archív

Příspěvek oštítkován ‘Nové bydlení’

Čím oživit interiér?…

…sáhněte po kusovém koberci

Moderní kusové koberce jsou bezesporu nejvyhledávanější možností, jak oživit interiér. Jejich cena je totiž v dnešní době natolik příznivá, že ho můžete měnit pokaždé, když se vám okouká. Cena samozřejmě závisí na materiálu, ze kterého je koberec vyrobený. Na vás už pak jsou další parametry, jako je například konstrukce nášlapné plochy.

Pokud nechcete koberec na roky, pak se tímto vůbec nezabývejte. Životnost koberce totiž nebude to, co ve vašem případě rozhoduje.

Design až na prvním místě

buchara koberecJak již bylo řečeno, velmi důležitá je cena. Ta se odvíjí od materiálu a samozřejmě také značce daného koberce. Co se kusových koberců týče, zdaleka nejvyhledávanější jsou dětské koberce všeho druhu. Stejně tak se bez krásného kousku koberce neobejdete v obývacím pokoji. Díky široké nabídce designů a rozměrů si vybere opravdu každý.

Vybrat si můžete klasický nebo přírodní koberec. Všeobecně platí, že přírodní materiály jsou výrazně dražší, složitější na údržbu, ale působí luxusnějším dojmem. Hodí se tam, kde v domácnostech nejsou malé děti a zvířata. Přírodní koberec (hedvábný, vlněný, bavlněný apod.) nebudete měnit každý rok, proto dbejte na nadčasový design. My doporučujeme obchod Buchara, kde najdete moderní koberce, ale také nadčasovou klasiku.

Vysoce elegantní přírodní koberce také najdete v několika kvalitách. Důležitým parametrem je samozřejmě hustota vlasu a jeho materiál. Stejně tak délka vlasu je velmi důležitá. Všeobecně můžeme říci, že delší chlup je sice náročnější na údržbu, ale na pohmat o mnoho příjemnější a působí opravdu luxusně. Proto pokud chcete kompromis, pak se ptejte po krátce střiženém, velmi hustém koberci.

Vždy se informujte o možnostech čištění a další péče tak, aby vám koberec vydržel co nejdéle.

Categories: Dům Tags: ,

Bydlení dokonalé ve všech směrech

luxusní bungalovPokud si lidé mohou vybrat, dávají přednost bydlení ve vlastním domě. Pořízení novostavby má oproti složité kompletní rekonstrukci starého domu řadu nepopiratelných výhod. Jednou z nich je třeba větší  možnost výběru lokality. Tou hlavní výhodou je bezesporu to, že si lze nechat navrhnout dům přesně podle svých představ, a  není nutné něco v domě neustále opravovat. Staré domy mají svou zvláštní atmosféru, jejich dispozice bohužel často neodpovídají požadavkům na moderní a komfortní bydlení.

Luxusní domy jsou navrhované s důrazem na každý detail. Je příjemné myslet dopředu třeba na to, že chceme do kuchyně pořídit prostornou americkou lednici, a počítat s tím již při návrhu kuchyně. A takových vychytávek společně se šikovným architektem najdete určitě více než dost.  Proto je dobré úzce spolupracovat s architektem již od fáze výběru pozemku. Velmi důležitou roli hraje například orientace domu k světovým stranám. Okna situovaná na jih a západ vám zajistí dostatek denního světla a také ušetří náklady na vytápění. Vše v interiéru by mělo být praktické, ale není nutné slepě následovat aktuální trendy. Samozřejmostí by mělo být použití kvalitních materiálů.

Stejně důležitý jako interiér je i vzhled stavby. Ten by v každém případě měl korespondovat s okolní zástavbou. Jiný dům se hodí do podhorské vesničky, jiný do staré vilové zástavby poblíž centra města. To, že by dům měl s okolím ladit samozřejmě neznamená, že musí být stejný jako okolní domy. Většinou na první pohled poznáte, že dům projektoval zkušený architekt nebo renomované studio, jako je například Master Design, a že se nejedná o typizovanou stavbu, jejíž návrh pořídíte již za několik desítek tisíc. Připlatit si za kvalitu se v tomto případě jistě vyplatí, vždyť ve svém novém domě plánuje většina lidí strávit celý život.

Rodiny s dětmi dávají přednost bezpečnému bydlení v klidné lokalitě s dostatkem zeleně v bezprostředním okolí. Tyto podmínky je snadné splnit na venkově, vyhovující lokality se najdou i ve velkých rušných městech.

Kouzlo bydlení v půdních prostorech

Pamatujete si, jak jste si jako děti rádi hráli na půdě u babičky či na chalupě? Těch pokladů a možností pro hraní. Dnešní domy velmi často takovéto půdy ani sklepy nemají. A u stávající výstavby existuje i praktičtější využití půd.

Po rekonstrukci se stávají půdní prostory velmi zajímavými místy k bydlení. Šikminy, komín, trámy, to vše představuje v jistém smyslu omezení, ale také výzvu, jak vytvořit zajímavé niky. Právě tyto niky pak dodají bydlení atmosféru a jedinečný styl. Tyto prostory pak poskytují vysoký komfort bydlení.

V Praze, především v centru města, jsou možnosti výstavby nových domů již značně vyčerpány. Jedním ze způsobů, jak získat místo k bydlení v atraktivní lokalitě, je právě přestavba nebytových půdních prostor na bytové.

pudni bytyPro majitele domu se tedy jedná o další možnost, jak vydělat. Samotná rekonstrukce je samozřejmě časově i finančně náročná, stejně tak jako rekonstrukce celého objektu. Chytrým řešením výhodným pro majitele domu i investora je objevit skrytý kapitál, který nevyužitá půda představuje. Společnost Půdy real odkoupí půdní prostory a v rámci nefinančního plnění zušlechtí celý objekt v odpovídajícím rozsahu. Příkladem nabídnutých prací je například instalace nové střechy, fasády a zateplení, výtahu nebo nové podlahové krytiny ve společných prostorách domu či nové rozvody elektrické energie, vody a plynu.

Ať už sháníte půdní byt či máte zájem objekt prodat, informujte se u zavedeného developera Půdy real s.r.o., zabývajícího se rekonstrukcemi činžovních domů a výstavbou půdních bytů.

A teď malá ochutnávka z aktuálně probíhajících projektů rekonstrukce půdních prostor. V zajímavé lokalitě, kterou je bezesporu Sládkova ulice v Praze 7, vzniká půdní vestavba sedmi nových bytů v 6. a 7. poschodí. Ve zděném rohovém činžovním domě postaveném kolem roku1910 tak vzniknou další bytové jednotky o dispozicích 2+kk a 3+kk.

Dalším zajímavým projektem je půdní vestavba devíti nových bytů ve zděném rohovém činžovním domě postaveném kolem roku 1930. Nachází se v ulici Na Rokytce v Praze 8. Staví se šesté a sedmé patro objektu.

Bydlení v centru Prahy a v okolí centra má samozřejmě své výhody i nevýhody. V mnoha případech ale výhody převyšují nevýhody, zvlášť pokud si uvědomíte, že dojížděním z okrajových částí Prahy do zaměstnání, školy, divadel a obchodů strávíte každý den až několik hodin. I v srdci města lze najít lokality, kde lze bydlet v klidném prostředí plném zeleně.

Výhody půdního bydlení

Jak již bylo řečeno, bydlet pod střechou má svou atmosféru. Už jen jít na návštěvu do půdního bytu je velmi lákavé zejména v případě, že jsou přiznané trámy a nosníky. Pokud je navíc rekonstrukce provedena velmi citlivě, ve spolupráci s architektem, který má s podobnými projekty zkušenost, je výsledek více než lákavý.

Stejně tak lákavý může být i výhled. Mnoho půdních prostor lze upravit tak, že v rámci bytu je terasa nebo alespoň francouzská okna. Už dávno nejsme odkázaní jen a pouze na klasická střešní okna. Krom francouzských oken jsou velmi oblíbené také malé balkonky. Na posezení s přáteli to sice není, ale letnit zde pokojové květiny a věšet prádlo můžete bez větších problémů.

Schody? Žádný problém! Ano, půdní byty mají ve valné většině přístup díky výtahu. Proto můžete najít půdní byty a vestavby také v bytových domech v původní zástavbě, kde výtah nebyl. Při rekonstrukci půdního prostoru je většinou výtah rovnou vybudován. Půdní byty jsou tedy velkou výhodou také pro majitele nebo nájemce prostor v nižších patrech.

Není tedy vůbec pravdou, že by se podobný typ domácností nehodil pro rodiny s malými dětmi nebo naopak starší lidi v důchodovém věku.

Více informací najdete na http://www.pudypraha.cz/

Categories: Dům Tags: , ,

Jaké jsou nároky na moderní bydlení?

Bydlení patří mezi jednu z priorit všech lidí, i když ideální bydlení si každý představuje trochu jinak. Ne u každého splňuje rodinný dům představu ideálního bydlení. Pro někoho splňuje všechny podmínky ideálního bydlení luxusní byt. Byt na lukrativní adrese představuje i dobrou investici do budoucna, protože nadstandardní byty na ceně neklesají, spíše stoupají.

I v Praze lze najít bydlení na dobré adrese, které se v mnohém odlišuje od jiných současných developerských projektů, které jsou si v mnohém podobné. Lze najít i luxusní bydlení v místě, které má svou historii a neopakovatelnou atmosféru.

byty PrahaBydlení v moderních bytových domech má něco společného. Je to důraz na použití moderních materiálů v exteriéru i interiéru a snaha o zajištění příjemného bydlení s dostatkem zeleně v bezprostředním okolí. V současné době jsou na bydlení kladeny vysoké nároky, především na koupelnu a kuchyni, které v moderním interiéru nabyly na důležitosti. Dalším trendem je i návrat k přírodním materiálům. Protože investice do vlastního bydlení není malá, vyplatí se vybrat byt či dům, který vám vyhovuje ve všech směrech a do něhož nebudete muset v nejbližší době investovat další finanční prostředky.

Nejvyhledávanějšími byty v Praze jsou menší dobře dispozičně řešené byty s balkónem nebo terasou. Zájem je i o nadstandardní zajímavě řešené bytové jednotky o výměře 80 až 120 m2. V mnoha bytových domech jsou kromě nadstandardních bytů k dispozici i nebytové prostory, s možným komerčním využitím. Výhodou, na kterou budoucí majitel slyší, je kompletní infrastruktura a poskytované služby, zahrnující třeba služby správce objektu, garážová stání i možnost parkování u objektu, sauna či bazén nebo společenská herna. Samozřejmostí jsou i zelené relaxační zóny a prostor pro děti. Rodiny s dětmi řeší i vzdálenost místa bydliště od mateřské a základní školy, zdravotnických zařízení i obchodů a nákupních center. Při bydlení v Praze je klíčová i dobrá dopravní dostupnost do centra města a na letiště i napojení na dálnice.

Kouzlo bydlení v historickém objektu

Bydlení je tématem, které zajímá snad každého, proto jsou témata týkající se bydlení, tak častá na našem webovém portálu. Bydlet hezky a komfortně je totiž v Česku jednou z hlavních priorit.

Každému vyhovuje něco jiného, ale je výhodné bydlet v lokalitě, která není příliš daleko od vašeho zaměstnání a služeb, které často využíváte. Klid z bydlení „na konci světa“ je pak vykoupen mnoha najetými kilometry a časem stráveným v dopravních prostředcích. Problém s dojížděním je aktuální na malých městech i ve velkoměstech, kde je doprava opravdu hustá.

Bella VitaI v hlavním městě lze sehnat bydlení, které splňuje náročné podmínky kladené některými zákazníky, tedy klidnou lokalitu s dostatkem zeleně a dobrou dojezdnost do centra a v neposlední řadě dobrou občanskou vybavenost dané lokality. Dům či byt v takové lokalitě se hodí jednak pro vlastní bydlení, ale bezesporu také jako investice. Levnější byty v sídlištních zástavbách mohou ztrácet svou hodnotu, ale hodnota nadstandardních bytů a luxusních domů v atraktivních lokalitách spíše stoupá. Jedním z důvodů je i použití nejnovějších stavebních technologií a kvalitních materiálů.

I když má nízkoenergetická novostavba své nepopiratelné přednosti, mnoho lidí chce bydlet v historických centrech měst a obecně, v domech, které mají svou historii a atmosféru. V bývalých předměstských částech hlavního města najdeme poměrně dost historických usedlostí, ať už zaniklých nebo nově zrekonstruovaných, které mají svou nezaměnitelnou atmosféru.

Příkladem může být třeba komfortní bydlení v historické usedlosti, které představuje developerský projekt Bella Vita Praha. Jedná se o citlivě zrekonstruovanou viniční usedlost ze 17. Století, v Praze 6. K dispozici je 15 bytů ve velikosti od 81 do 260 m2 i komerčně využitelné nebytové prostory. Další výhodou je kompletní infrastruktura a služby, jako je profesionální správce objektu, parkování v krytých garážích či na parkovacích místech uvnitř komplexu, sauna či bazén. Ti, kteří využívají MHD, jistě ocení i nově budovanou stanici metra A – Motolská nemocnice – v blízkosti bytových domů. I cestování mimo město je rychlé a snadné díky napojení na dálnici D5, rychlostních komunikacích R6 a R7 vnějším dálniční okruh Prahy i letiště.

Více informací najdete na webu luxusníbytypraha.cz

Categories: Dům, Zajímavosti Tags: ,

Zajímavě řešené rodinné domy na klíč

Bydlení v rodinném domku v klidné lokalitě a se zahrádkou představuje v hlavním městě složitý oříšek. Řešením může být bydlení v okrajové části Prahy či v jejím okolí. V takovém případě hraje velmi důležitou roli dojezdová vzdálenost do Prahy. Dojíždět několikrát denně po frekventované trase totiž může v konečném důsledku znamenat pořádné zdržení.

Na Malé RůžiKlady bydlení v rodinném domku však často převažují možné nedostatky. V dnešním článku si představíme slibný developerský projekt bydlení v řadových domech s vlastním pozemkem. Zajímavé je jak architektonické řešení, tak výběr lokality. Nové řadové domy Na Malé růži najdete 5 km od Prahy, v Drahelčicích, vzdálených asi 10 minut jízdy od stanice metra Zličín.

Jedná se o energeticky úsporné domy, stavěné standardně z vápenopískových bloků, s železobetonovou monolitickou stropní deskou a střechou z klasických tašek Bramac. O vytápění a ohřev vody se stará Kondenzační plynový kotel v kombinaci se zásobníkem TUV. Aktuálně nabízené byty vystavěné v první fázi jsou ihned k nastěhování. Pokud hledáte rodinné domy na klíč, to znamená, že chcete dispoziční změny, jiné podlahové krytiny či další vybavení, lze to zajistit v rámci klientských změn u nabízených rodinných domů z druhé fáze výstavby. Vybírat můžete z třiceti řadových domů o dispozici 4+1 a pěti dvojdomů 4+kk s garáží.

Dispoziční řešení dvojdomů je moderní a praktické a zahrnuje prostorný obývací pokoj s kuchyňským koutem v přízemí, francouzské okno, které zajistí obývacímu pokoji dostatek denního světla, či dvě koupelny. Protože bydlení za městem je prakticky nepředstavitelné bez osobního automobilu, mají domky nejenom garáž, ale i další nezastřešené parkovací stání. Hezké počasí si rodina může užívat na terase ze zámkové dlažby za domem, na kterou navazuje prostorná zatravněná zahrada.

V loňském roce obdržel projekt rodinných domů Na Malé Růži 1. Fáze ocenění od odborné poroty i architektů, a byl vyhlášen Realitním projektem roku 2013 Středočeského kraje. Pokud chcete vědět o projektu Na Malé růži víc, udělejte si virtuální prohlídku, a pokud chcete vidět domky na vlastní oči, přijďte si v sobotu v době mezi 10 a 16 h prohlédnout vzorové domy v Drahelčicích.