Archív

Příspěvek oštítkován ‘internet’

Hlasujte v soutěži Kynolog roku 2017

Veřejnost vybírá mezi kynology napříč všemi danými sportovními disciplínami Nejsympatičtějšího kynologa roku 2017. Nominováno bylo celkem 73 kynologů (55 dospělých a 18 juniorů). Hlasující může poslat pouze jeden hlas zvolenému kynologovi. Pro jednotlivé soutěžící je možné hlasovat od 2. ledna do 2. února 2018 prostřednictvím webu: http://kynologroku.cz/soutez/hlasovani.

Odborná porota pak vybírá a oceňuje především lidi, kteří stojí za sportovními výkony svých psů v 11-ti sportovních kategoriích (agility, dogdancing, dogfrisbee, flyball, mondioring, mushing – spřežení, mushing – individuální disciplíny, obedience, pasení, sportovní kynologie a záchranařina a tři juniory v těchto šesti kategoriích: agility, dogdancing, dogfrisbee, mushing – individuální disciplíny, obedience a sportovní kynologie).

Vyhlášení pak proběhne dne 24. února 2018, kdy bude zvolen Absolutní vítěz a Kynolog roku 2017.

kynolog roku 2017

Categories: Zvířata Tags:

Jak je to v současné době s invalidním důchodem?

S tím, jak česká populace stárne, tedy přibývá lidí, kteří pobírají starobní důchod a ubývá lidí v tzv. aktivním věku, stává se stále aktuálnější téma změn v důchodovém systému. Většina lidí si myslí, že pouhé zvyšování věku pro odchod do důchodu situaci nevyřeší.

Další skupinou důchodců jsou lidé v tzv. předčasném důchodu a lidé v invalidním důchodu. Kdo a v jakém případě má nárok na invalidní důchod, a nakolik musí mít sníženou pracovní schopnost?

Již od roku 2010 se pobírání invalidního důchodu liší podle zařazení do jedné ze tří skupin invalidity. Ten, kdo spadá do prvního stupně invalidity má pracovní schopnost sníženou o 35 % až o 49 %, druhý stupeň invalidity je popsán pracovní schopností sníženou o 50 % až o 69 % a třetí o více než 69 %. Posouzení zdravotního stavu provádí posudkový lékař, který zdravotní problémy zhodnotí podle bodové ohodnocení uvedeného ve vyhlášce č. 359/2009.

Pro mnoho lidí, kteří trpí zároveň více zdravotními problémy bývá velmi nemilým překvapením, že jednotlivé hodnoty procentní míry poklesu pracovní schopnosti stanovené pro jednotlivá zdravotní postižení se nesčítají, ale určí se a posoudí se to zdravotní postižení, které je rozhodující příčinou dlouhodobě nepříznivého zdravotního stavu. Ostatní zdravotní postižení mohou míru pracovní schopnosti snížit maximálně o 10 procentních bodů.

Je samozřejmé, že zdravotní stav člověka pobírajícího invalidní důchod se může měnit. V takovém případě se přistupuje k přepočítání výše invalidního důchodu, případně ke změně stupně invalidity. U zdravotních postižení, u nichž dochází průběžným změnám zdravotního stavu, se stanoví procentní míra poklesu pracovní schopnosti tak, aby odpovídala průměrnému rozsahu funkčního postižení.

Kalkulačka invalidního důchodu vám pomůže, pokud chcete zjistit, jaký by  byl ve vašem případě aktuálně invalidní důchod. Obecně se dá říci, že výše důchodu závisí na vyměřovacím základu počítaného z výše mzdy, stupni přiznané invalidity a doby pojištění, která ovlivňuje procentní výměru invalidního důchodu. Minimální požadovaná doba pojištění záleží na věku žadatele. Naopak druhá složka invalidního důchodu- základní výměr je stejně vysoká pro všechny žadatele. Aktuálně činí 2 340 Kč měsíčně. Pro zajímavost uvádíme i minimální invalidní důchod v roce 2014, který je pouze 3 110 Kč. Je jisté, že tato suma těžko pokryje životní náklady dospělé osoby.

Vozy Ford kdysi a dnes

FordPokud se v Čechách rozhodnete pro auto americké provenience, pravděpodobně to bude Ford. Jeho obliba je vysoká, nejvyšší byla v letech 2009, kdy byly vozy Ford nejodváženějšími vozy u nás. O jejich úspěch se postaraly především vozy Ford Fusion, legendární Ford Focus a v neposlední řadě i užitkový Ford Transit.

Tyto vyzy opustily výrobní linky více než 100 let po prvním osobním automobilu značky Ford. Suverénně nejoblíbenějším vozem Ford všech dob ale zatím zůstává Ford Escort, vyráběný až do roku 2000. Společnost Ford Motor Company byla vůbec průkopníkem v mnoha směrech. Jehich cenově dostupný model Ford model T přispěl k velkému rozšíření motorových vozidel mezi střední třídu.

Pokud uvažujete o koupi nového nebo zánovního Fordu nebo potřebujete originální náhradní díly, podívejte se na bohatou stále aktualizovanou nabídku autorizovaného prodejce a servisu vozidel značky Ford, společnosti AMB Praha. Najdete jí ve třech pobočkách v Praze na Strakonické, Plzeňské a na Ořechu. Právě tam si můžete vybírat v nejmodernějším autosalonu značky Ford v Česku.

Před tím, než se do Autosalonu osobně vypravíte, doporučujeme zjistit na interaktivních webových stránkách fordmania.cz, jaké vozy jsou momentálně skladem.  Najdete zde nejenom nová skladová vozidla, ale i předváděcí a referentská vozidla za výhodné ceny. Předváděcí vozy mají minimum najetých kilometrů, jsou v perfektním technickém stavu a připravená k okamžitému odběru. Ať už hledáte malé Káčko nebo faceliftované verze modelů Ford Mondeo, Galaxy či C-Max nebo nový C-Max, ať už dáváte přednost vozům typu hatchback, kombi, sedan nebo pick up, určitě si vyberete. Pokud si stále ještě nejste jisti jaký model by byl pro vás nejvhodnější, můžete využít vyhledávání podle parametrů jako jsou typ motoru, palivo nebo stupeň výbavy. Je jasné, že koupě nového vozu má své nesporné výhody. Na nový vůz je poskytována několikaletá záruka, majitel se nemusí obávat skrytých vad. Při koupi nového auta se nemusíme stresovat tím, jak se o něj předešlý majitel staral a jaký byl řidič. Mínusem při koupi nového auta je cena. Ihned, jak s vozem vyjedeme z autosalonu, jeho hodnota klesá. Auto staré jen několik let tak můžeme koupit za zlomek původní kupní ceny.

Všechno, co chcete vědět o počasí

počasíZnát počasí dopředu určitě lákalo lidi již dávno. A meteorologické jevy lidi fascinovaly i děsily. V dnešní době sice již předpovědi máme, ale více méně spolehlivé jsou maximálně na pět dní dopředu. Kdyby vám někdo v ještě v září nebo říjnu tvrdil, že v polovině ledna si nazalyžujete ani na horách v nadmořské výšce nad 800 metrů, asi byste mu nevěřili. Ale i takovéto extrémy a výkyvy počasí jsou během roku poměrně běžné. Za těch více než sto let, kdy se teploty vzduchu zaznamenávají, již byla minimální i maximální teplota překonána nesčetněkrát.

Pokud se o počasí alespoň trochu zajímáte, určitě vás zaujmou stránky aaapocasi.cz, kde nejenom že snadno a rychle zjistíte aktuální počasí pro konkrétní místo v České republice, ale dozvíte se mnohem víc. Nechybí informace o minimálních a maximálních teplotách, vlhkosti vzduchu, směru a rychlosti větru ani srážkách a aktuálním tlaku.

Kromě klasické předpovědi na nadcházejících pět dní se také můžete dozvědět, jaké nás letos asi čeká jaro a léto. Dlouhodobá předpověď počasí na celý rok 2014 je trochu šarlatánstvím a je ji samozřejmě nutné brát s notnou dávkou rezervy. Takže pokud budete v létě trávit dovolenou třeba na Šumavě nebo v Českém Ráji, je volba termínu stejně sázkou do loterie.

Web aaaPočasí ale nabízí mnohem víc. Nás zaujali hlavně zajímavé články týkající se počasí. Víte třeba, jak vzniká duha nebo co to přesně je skleníkový efekt nebo třeba kdy byla v Česku podobně teplá zima jako letos? V poutavých a čtivých článcích se to dozvíte. Na webu si můžete i zasoutěžit v tipovací soutěži.

Specialista na komerční nemovitosti

RemaxPokud plánujete prodej nebo koupi komerční nemovitosti či dáváte přednost pronájmu komerčního objektu, vyplatí se obrátit se na odborníky z oboru. RE/MAX COMMERCIAL GROUP se může pochlubit čtyřicetiletými zkušenostmi působení na trhu s nemovitostmi. Kromě České repbliky má RE/MAX Commercial Group své zastoupení ve více než čtyřech desítkách zemí po celém světě. Výhodou využití služeb Remaxu je dostupnost sítí kanceláří ve všech regionech České republiky, ve větších i menších městech. Na obchody jak se středně velkými, tak s malými komerčními objekty se zaměřuje RCG.

S jakými komerčními nemovitostmi REMAX obchoduje?

Pronájem či prodej komerčních nemovitostí se neomezuje pouze na nejrůznější druhy kancelářských prostor a administrativní budovy, v nabídkách figurují i hotely, kavárny a restaurace, prostory určené pro maloobchod, výrobní a skladovací prostory, pozemky a výnosové nemovitosti.

Hledání optimální nemovitosti na internetových stránkách firmy REMAX je snadné a rychlé. K dispozici jsou i aktuální informace o komerčních prostorech v určitém regionu, poptávce po komerčních nemovitostech, míře obsazenosti pronajímaných prostor či nejvyšších nájmech za uplynulé čtvrtletí. Velmi užitečné jsou i informace o  novinkách v oblasti plánovaných a realizovaných projektů a transakcí.

Vyhledávání lze omezit na cenové rozmezí, které jste ochotni za komerční nemovitost zaplatit. U všech nabízených objektů jsou k dispozici podrobné informace o daném objektu a fotogalerie. Využít můžete i doplňkové poradenské a analytické služby, které vám pomohou se správně při volbě komerční nemovitosti rozhodnout.

Nákupy se slevovými kupóny

slevyNakupování, to není jenom zajištění jídla a dalších základních věcí každodenní potřeby. Mnoho lidí nakupuje rádo a odměnou v podobě něčeho hezkého si zpříjemní den nebo týden. Radost je dvojnásobná, pokud za dobrou cenu koupíme věc, která se nám už dlouho líbí, potřebujeme jí nebo již nějaký čas marně sháníme.

Občas se po radosti z koupené věci, třeba i maličkosti dostaví rozpaky z toho, že by bylo možná rozumnější raději nákupy oželet a peníze šetřit. Způsobem, jak nakupovat bez výčitek, je nakupovat výhodněji v akcích obchodů, sezónních slevách nebo použít slevový kupón. Jednoduchým způsobem, jak získat  nejlepší slevy, je návštěva internetových stránek Slevovykupon.net, kde najdete mnoho momentálně platných slevových kupónů přehledně na jednom místě. Slevové kupóny můžete vyhledávat i podle lokalit nebo druhu zboží a obchodu. Nebo se prostě inspirujte v abecedním seznamu firem, jejichž kupony na tomto webu najdete.  Slevové kupóny umožňují získat nejrůznější zboží, od potravin přes oblečení po elektroniku a dokonce i zájezdy, pojištění a další služby za výhodné ceny, případně můžete s jejich pomocí využít výhodné nabídky typu koupě jednoho produktu a k němu druhý produkt či dárek zdarma či jiné zajímavé zákaznické bonusy.

Najít odpovídající slevový kupón a použít jej je o poznání snazší, pohodlnější a rychlejší, než pročítat letáky různých obchodů nebo sdělovat na stránkách společností své osobní údaje a dostávat aktuální nabídky zboží a služeb na e-mail nebo formou SMS. U každé položky navíc hned vidíte, jak dlouho je možné ještě slevový kupón uplatnit.