Archív

Příspěvek oštítkován ‘Finance’

Jak na rekonstrukci koupelny

koupelnaNe každý bydlí v novostavbě, proto musí tolik lidí řešit problémy spojené s rekonstrukcí bydlení. Každý chce, aby jeho domov byl komfortní a hezký. Vždy se dá něco vylepšit. Rekonstrukce koupelny je většinou jednou z  prvních věcí, kterou řeší ti, kteří se nastěhovali do starého domu či bytu. Cílem rekonstrukce je získat novou koupelnu, která bude odpovídat moderním požadavkům na funkčnost i vzhled.

Pokud nemáte v rodině opravdu šikovného kutila, doporučujeme na zbourání jistě nevzhledného umakartového jádra najmout odborníky. Kde je ale hledat a kolik bude nová koupelna stát. S výběrem firmy vám pomůže web nejlepsipoptavka.cz. Zadání poptávky je zdarma a výběrem nejlepší nabídky můžete ušetřit dost peněz.

Pokud chcete rekonstuovat koupelnu, je nutné zamyslet se nejprve nad šíři prací. Některé firmy nabízejí komplexní řešení pro každou koupelnu, od bouracích prací po práce instalatérské. Tou zábavnější částí rekonstrukce bývá vybírání koupelnového vybavení a obkladů. Výběr materiálů a barevného ladění, výběr koupelného nábytku a sanitární keramiky totiž závisí na osobních preferencích, vkusu a finančních možnostech. Nejjednodušší a nejlevnější variantou je nalepit keramické obklady speciálním lepidlem přímo na umakartové jádro.

Lze se samozřejmě inspirovat aktuálními módními trendy, ale není nutné je slepě následovat. Koupelnu totiž rařizujeme většinou na mnoho let. Ať už zvolíte skleněnou mozaiku, obklady klasických rozměrů nebo moderní velkoformátové obklady do koupelny, klasická umyvadla nebo třeba designová skleněná umyvadla, v koupelně se hlavně musíte cítit příjemně. Abyste si budoucí koupelnu uměli lépe představit, můžete využít trojrozměrného návrhu, který mnoho firem v současné době nabízí.

Především v malých koupelnách řeší lidé problém, zda do omezeného problému zvolit vanu či sprchový kout. Obecně platí, že muži dávají přednost sprchování a ženy napuštěné vaně. Pokud se vám do kopelny nevejde sprchový kout i vana, můžete zvolit některý z modelů, který kombinuje obojí, vanu i sprchový kout. Altenativou k vanovým zástěnám mohou být i sprchové rolety.

Categories: Dům Tags: , ,

Ekologické a ekonomické vytápění

brikety RUFVzhledem k tomu, že nežijeme v tropech ani subtropech, ale v mírném pásu, musíme se připravit na poměrně tuhé a dlouhé zimy, během kterých je nutné vytápět obytné objekty. Výdaje za vytápění nejsou zrovna malé, a tak každý při stavbě či rekonstrukci domu řeší otázku, jak vytápět ekologicky, ale hlavně ekonomicky.

Kvůli stávajícím vysokým cenám za dodávky zemního plynu i elektrické energie, mnoho lidí nakonec zvolí vytápění na tuhá paliva. Nenechte se mýlit, topení tuhými palivy nemusí být díky moderním automatickým kotlům a kvalitnímu topivu vůbec náročné ani málo efektivní.

Z výše uvedených důvodů dává stále více lidí přednost topení dřevem. Možností je hned několik, nákup palivového dřeva, pelet či dřevěných briket.

Topíme dřevěnými briketami

Topení kvalitními dřevěnými briketami je v porovnání s vytápěním objektu plynem nebo elektřinou poměrně levné. Dřevěné brikety dodávané společnosti OPTIMTOP mají vysokou výhřevnost a při jejich výrobě nejsou používána žádná pojiva ani další příměsi. Výhodou oproti palivovému dřevu je nenáročnost na skladování a na manipulaci.

Dřevo je ne rozdíl třeba od uhlí či ropy obnovitelný zdroj, pilinové brikety jsou vyráběny v podstatě z odpadového materiálu. Topit s nimi lze ve speciálních i klasických kotlích na tuhá paliva, kamnech, kachlových kamnech i krbech. Způsob ohořívání, množství vzniklého popela a výhřevnost jsou dány nejenom typem dřeva, ale i způsobem slisování a tvarem brikety. Lepší parametry vytápění samozřejmě mají brikety ze stromů s tvrdým dřevem. Pokud chcete za nákup zaplatit co nejméně, kupujte mimo topnou sezónu nebo využijte dřevěné brikety akce.

Společnost Optimtop nabízí rozvoz zdarma po celém území České republiky již od objednání jedné palety briket. Na výběr jsou brikety bukové, válcové brikety ze směsi listnatých dřevin s patnácti procentní příměsí jehličnatých dřevin a válcové brikety smrkové nebo smrkovo –borovicové. Obvyklá váha jedné dodávky briket je 900 až 1000 kg, případně 480 kg.

Categories: Dům Tags: , ,

Co se starým katalyzátorem?

Třídění odpadu se v České republice už pro mnoho lidí stalo samozřejmostí. Většinou separujeme plasty, papír a sklo, ostatní nepotřebné věci končí v popelnicích na směsný odpad. V mnoha městech ale najdeme i speciální kontejnery na použité baterie a drobné nefunkční elektro spotřebiče. Dát odpadu šanci na recyklaci je jistě záslužné, na starých a nepotřebných věcech lze ale i vydělat.

katalyzátorVěděli jste například, že existuje možnost vykoupení katalyzátorů z vraků automobilů? Je příjemné získat hotovost za věc, která je pro vás už bezcenná. Cena, kterou je firma specializovaná na výkup katalyzátorů ochotná nabídnout, závisí na množství obsažených drahých kovů, respektive na typu a opotřebení katalyzátoru. V případě, že můžete nabídnout více katalyzátorů, pro vás může být jejich prodej úplně bez starostí. Zaměstnanec firmy totiž přijede na danou adresu, zhodnotí stav zboží a dohodne se s majitelem na ceně. Pokud tedy máte zájem o odkoupení katalyzátoru, můžete zanechat na stránkách vykup-katalyzatoru.info své telefonní číslo a počkat, až se vám ozvou.

A proč je vlastně o výkup starých katalyzátorů zájem? Je to především kvůli tenké katalytické vrstvě na povrchu, která je zodpovědná za snížení škodlivin ve výfukových plynech, a která je tvořena cennými kovy platinou a rhodiem. Při vysokých teplotách tak dochází ke katalytické reakci, při které se oxiduje oxid uhelnatý a především nespálené uhlovodíky a neškodný oxid uhličitý a vodu, a redukují se oxidy dusíku.

V dnešní době je už na silnicích jezdí drtivá většina vozů vybavených efektivním katalyzátorem. I katalyzátor zážehových motorů má samozřejmě svou životnost. Po tak zvaném vyhoření už katalyzátor neplní svou funkci a vůz by neměl projít pravidelným měřením emisí. Katalyzátor poškodí olovo či vniknutí benzínu. Právě hořením nespálené směsi v katalyzátoru dojde k překročení kritické teploty a zničení katalyzátoru.

Jak na prodej nemovitosti?

Většina lidí preferuje bydlení ve svém bytě či domě před bydlením v pronajatých prostorech. Po boomu odprodejů bytů, které byly v majetku měst a obcí, i po doznívající hypotéční krizi, která výrazně srazila cenu nemovitostí, se trh s realitami již ustálil.

vykup nemovitostiNení nad to vlastnit nemovitost v lukrativní vyhledávané lokalitě. Ceny odpovídajících bytů a domů se totiž mohou lišit v řádu desítek procent jenom díky zajímavému nebo naopak neatraktivnímu umístění v rámci jednoho města. Roli hraje i občanská vybavenost, zeleň v bezprostředním okolí a dopravní situace.

Mnoho lidí dává z různých důvodů přednost bydlení v hlavním městě. To je jeden z faktorů zodpovědných za vysoké ceny bytů v Praze, vyšších než je celorepublikový průměr. Mnoho lidí volí nákup nemovitosti jako investici či bezpečné uložení volných finančních prostředků. Zvlášť ve větších městech dům či byt na hodnotě s časem neztrácí, naopak. I přesto může být problém najít kupce, pokud chcete byt či dům prodat rychle a za dobrou cenu. Lidé se navíc bojí možnosti být podvedeni.

Lidé se rozhodnou pro prodej nemovitosti z nejrůznějších důvodů, například kvůli finanční tísni nebo proto, že se chtějí přestěhovat do jiného města či menšího nebo naopak většího bytu či domu. Lidé si zvykli hledat nemovitosti na prodej i prodávat nemovitosti prostřednictvím Internetu. Vložit si na k tomu určené stránky může samozřejmě i jednotlivec. Mnoho prodejů se samozřejmě realizuje přes realitní kanceláře. Pokud ale potřebujete rychle a bez zbytečného rizika prodat nemovitost, je tu ještě další možnost. Prodej lze realizovat díky firmě Ing. PETR MOUCHA – stavební, spol. s r.o. Nejedná se o realitní kancelář, ale o společnost zaměřenou především na stavbu a rekonstrukce půdních bytů, vestaveb, mezonetů a na vodohospodářské stavby. Dalším předmětem podnikání je výkup nemovitostí v Praze. Po stanovení tržní ceny nemovitosti stanovené ve spolupráci s nezávislými odborníky vám budou peníze obratem vyplaceny v hotovosti. Více informací najdete na webu vykupy-nemovitosti-praha.cz.

Rozšíří se v Česku platební automaty?

jak platíte?Jak platíte za své zboží? Hotově? Platební kartou? A už jste zkusili zaplatit za službu či zboží prostřednictvím platebního automatu? Ne, nemluvíme zde o placení pojištění, služeb mobilních operátorů prostřednictvím bankomatů. Platební automat je taková „neživá“ prodavačka na pokladně.

Stále více lidí nakupuje v internetových obchodech, a tak si, pokud zvolí zaplacení zboží převodem z účtu a ne nákup zboží na dobírku, musí většinou několik dní počkat. V některých zemích je běžné platit prostřednictvím platebních automatů, a to i za zboží objednané online.

V Čechách zatím najdeme platebních automatů jen hrstku. Platit jimi můžeme například poplatky v některých nemocnicích. Pro nemocnici je ekonomicky výhodnější instalovat na vhodné místo platební automat, než platit osobu, která bude poplatky za návštěvu lékaře či pobyt na nemocničním lůžku vybírat. Lidé tak mohou tyto poplatky snadno zaplatit v podstatě kdykoliv. Platba na platebním automatu je totiž rychlejší, než pokud budete platit hotově či platební kartou na pokladně či přepážce. A platit jimi je opravdu jednoduché. Vyplatí se tedy všude tam, kde je potřeba „odbavit“ co největší množství platících zákazníků za krátkou dobu. Další výhodou, kterou skýtají platební automaty, je možnost non stop provozu a vzdáleného monitorování. Dalšími funkcemi může být akceptace zákaznických karet či čtení čárových kódů.

Pomocí dotykové obrazovky stačí zadat číslo objednávky. Poté se na displeji zobrazí jméno zákazníka a částka, která se má uhradit. Platební automaty umožňují přijímat i vracet peníze v hotovosti, u některých je možné provést i platbu kartou. Po dokončení transakce obdrží zákazník tištěný doklad o zaplacení. V případě nákupu zboží pak stačí vyzvednout zaplacené zboží ve skladu. Pro maximální efektivitu je ideální kombinovat platební automat a  samoobslužný výdej zboží.

Výkup nemovitostí snadno a rychle

Většina lidí chce dobře bydlet. Je jasné, že každý si pod pojmem pěkné bydlení představuje něco jiného, někdo bude nejšťastnější v bytě v centru městu, jiný dává přednost bydlení v rodinném domku v klidné lokalitě. Nároky na bydlení se také mění podle toho, v jaké životní etapě se zrovna nacházíme.

výkup nemovitostíPokud se stěhujete, vyvstává otázka, co udělat s původním bytem či domem. Stejný problém řešíte i v případě dědictví nemovitosti. Možností je několik, ale ty základní dvě jsou pronájem a prodej bytu či domu. V případě pronájmu si musíte být jistí, že získaný nájem zaručí pokrytí poplatků spojených s používáním nemovitosti a vygeneruje zisk.

V  případě pronájmu i prodeje nemovitostí hraje lokalita a dopravní dostupnost roli pro poptávku i cenu. Především v atraktivních lokalitách v centrech velkých měst se byty a domy prodávají snáze. Protože většina lidí nemá s prodejem ani nákupem nemovitostí mnoho zkušeností, volí raději služby ověřené realitní kanceláře.

Realitní kancelář AAABYTY.cz vykupuje nemovitosti na celém území České republiky. Nabízí rychlé jednání a okamžitou výplatu finančních prostředků a ocenění  nemovitosti zdarma. Podle odhadu ceny nemovitosti garantuje realitní kancelář AAABYTY  vyplacení až 1 000.000  Kč při podpisu výhradní zprostředkovatelské smlouvy na prodej bytů či jiných nemovitostí do 2 pracovních dnů. Na webu AAABYTY.cz si mohou zájemci o koupi domu či bytu prohlédnout aktuální nabídku nemovitostí, v regionu který je zajímá. mezi další poskytované služby patří i zajištění financování při nákupu nemovitostí včetně případných nadstandardních bonusů, akčních slev nebo poplatkových zvýhodnění.