Archív

Příspěvek oštítkován ‘Dům’

Hezký funkční dětský nábytek děti motivuje k aktivitám

I když mnozí z nás třeba vyrostli na vyřazeném nábytku pro dospělé, možnosti zařízení pro děti jsou dnes tak obrovské, že bychom je měli využívat.

Správný nábytek pro děti je mnohdy přesně tím, co je podpoří v jejich zájmech. Těžko v dítěti rozvinete talent na kreslení, když nebude mít vlastní stůl a stojan na kreslení, kde se může realizovat. A to bez toho, abychom jej neustále upozorňovali, že musí dávat pozor, aby stůl neušpinilo barvičkami. I malé dítě, pomalu již v batolecím věku, potřebuje stůl, kde se bude věnovat různým zábavným a kreativním aktivitám. Třeba jen trhání papírků, prohlížení leporela nebo zkoumání, jak se které těleso na podložce chová. Koberec ani podlahové puzzle rozhodně nestačí. Pokud chcete dítěti umožnit rozvíjet se, potřebuje kvalitní pracovní stůl, dětskou židli a další dětský nábytek. I na to, aby si v hračkách udrželo přehled a pořádek.

Kvalitní nábytek pro děti prodává ATAN nábytek

Ergonomie dětského nábytku je zcela odlišná od toho pro dospělé. Což je samozřejmé kvůli nižšímu vzrůstu našich dětí. Abychom pořád nemuseli nábytek měnit, pomalu každý rok, vhodný je rostoucí nábytek. Uplatnit tuto filosofii se oplatí u postelí, stolů i židlí pro děti.

ATAN nábytek nabízí kompletní sortiment kvalitního dětského nábytku. Nechybí sestavy do dětského pokoje, dětské postele, komody, pohovky, křesílka, samozřejmě dětské stoly a židle. Koupíte zde i dětské tabule, dekorace, polštáře, povlečení, prostěradla a osušky.

Dětské nábytkové sestavy pro kompletní zařízení dětských pokojů

Díky kompletním nábytkovým programům máte možnost dětský pokojík zařídit ve stejném duchu. ATAN nabízí moderní sestavy, jakými jsou například Lobete, Marsie, Namur, Moon nebo Střelka. Ale i v rustikálním a historizujícím stylu: Amelie, Ariel, Indiana nebo Markýza. Tento romantický styl se bude líbit především holkám.

Máte doma malého školáka? Nezapomeňte na kvalitní židli

Už děti dnes trpí sedavým způsobem života. I když jim dopřejete dostatek pohybu a sportovních aktivit, pořád velkou část dne prosedí. Nejdříve ve škole, pak doma nad úkoly. Kvalitní dětská kancelářská židle je naprostá nutnost. Chcete, aby se dítěti líbila? Vyberte mu židli v moderním racing stylu. K dispozici je v modré i červené barvě.

Categories: Interiér Tags: ,

V čem vynikají plastová, dřevěná, špaletová a hliníková okna?

Ať už jste vlastníkem novostavby anebo přemýšlíte o revitalizaci staršího domu, měli byste přemýšlet o ideálním typu oken. Tento prvek je pro byt či dům klíčový, a to nejen z estetického pohledu. Díky oknům snížíte únik tepla i hlučnost zvenčí.

okna

Kastlové modely voní dávnými dobami

I když jsou v dnešní době k dostání moderní druhy oken, lidé mají stále v oblibě tradiční špaletová okna. Většinou bývají dvoukřídlá a nutno vyzdvihnout, že oplývají dobrými tepelněizolačními vlastnostmi. Kastlová okna padnou jako ulitá starším budovám a z estetického hlediska jsou nenahraditelná.

Nejmodernější varianta s dlouhou životností

V posledních letech se drží na výsluní hliníková okna, která oslní odolností proti větru a dešti. Hliníkové modely jsou k mání ve větších rozměrech, protože hliník unese i rozměrově větší tabuli. V žádném případě jim nelze upřít elegantní design, nízkou zátěž pro konstrukci domu, tenké rámy, jednoduchou údržbu, trvanlivost, bezpečnost a pozitivní ekologickou stránku. Jedinými nevýhodami jsou vysoká pořizovací cena a horší tepelná izolace. Pro mnohé cenově nedostupné profily mají vynikající tepelněizolační vlastnosti. Tyto typy sednou do reprezentativních budov a přepychových vilek.

Dřevo – nejoblíbenější materiál

K největším favoritům patří dřevěná okna, protože mají výborné tepelněizolační vlastnosti, dlouhou životnost a jsou šetrné k životnímu prostředí. Rozhodně upoutají tvarovou rozmanitostí a estetickým dojmem. Nutno podotknout, že je jejich cena vyšší a nedělá jim dobře sluneční záření, vlhkost a jiné povětrnostní vlivy.

Kvalita za rozumnou cenu

Na trhu jsou nejrozšířenější plastová okna. Klienty oslní díky skvělé pořizovací ceně, nízké hmotnosti, dobrým izolačním vlastnostem, odolnosti proti korozi i snadné údržbě. K nevýhodám patří větší tepelná rozpínavost, ekologická zátěž a nestálobarevnost.

Pořízením energeticky úsporné mobilní vířivky můžete vydělat

Rozhodli jste se pro pořízení domácího wellness? Pokud váháte, jakou vířivou vanu si koupit k finské sauně či infrasauně, měli byste si dát pozor především na materiály, z nichž je zhotoveno opláštění, a jakým způsobem je řešeno ohřívání vody. Některé vířivky lze používat totiž jen v létě vzhledem k nekvalitnímu plášti. Jiné vířivé bazény mají zase takovou spotřebu energie, že se vám více vyplatí si pořídit permanentku do wellness centra a pak teprve vyděláte.

Způsob ohřevu vody výrazně snižuje spotřebu energií

Skutečnou revoluci představují vířivky od amerického výrobce Softub, jenž díky 40letým zkušenostem dokáže zhotovit vířivé bazény, na nichž nejenže vyděláte díky ultra levnému provozu, ale ještě je můžete používat celoročně. Ponořte se do bublinek a relaxujte i v zimních měsících. Patentovaná technologie vířivé vany Softub využívá ztrátové teplo motoru pro ohřívání vody. Proto je průměrná měsíční platba za elektřinu vypočítána na krásných tři sta korun za měsíc i při častém relaxování ve vířivém bazénu. Běžně prodávané vířivky mají spotřebu několikanásobně vyšší.

Vířivky Softub jsou lehké, tiché a odolné

Celoroční používání vířivé vany, i v náročných klimatických podmínkách, je umožněno díky unikátnímu materiálu – PolyBond pěně. Z této materie je zhotoveno tělo, které je velmi lehké – 30 kilogramů, a proto lze s mobilní vířivkou snadno manipulovat a pohodlně ji přenášet podle potřeby ze zahrady na terasu či do interiéru. Měkká vnitřní část vířivky je v důsledku PolyBond pěny velice komfortní. Každý uživatel si v bazénu najde pohodlnou polohu a výhodné posezení. Pěna zároveň dává tvar konstrukci, jež je díky materiálu PolyBond pevná, odolná a téměř nezničitelná. Vnější plášť mobilní vířivky je zhotoven z patentové materie LeatherTex, která dodává výrobkům specifický tvar, unikátní design a odolnost proti mechanickému poškození i klimatickým vlivům.

Vířivé bazény patří na balkony, do zahrad i na terasy

Venkovní vířivky mohou být doplněny o dřevěné či ratanové obložení, a tak se stávají nejen moderním doplňkem zahrad, ale i funkčním wellness prvkem větších balkonů bytových domů a interiérů. Posledním, ale neméně důležitým charakteristickým znakem amerických vířivek Softub, je jejich tichý provoz, jenž umožňuje bezhlasné užívání, které bude příjemné jak uživatelům, tak jejich sousedům. Uvedené vlastnosti jsou důvodem, proč si je pořídily stovky domácností v Česku.

Categories: Dům Tags: ,

Rok 2017 ve znamení přírodních barev a jednoduchého designu

Vylepšování interiéru k dokonalosti, oživování stěn různými barvami či tapetami je čím dál tím více trendy. Mnoho lidí klade důraz na design ve svých domovech, protože je známo, že interiér, který působí příjemným a útulným dojmem, dokáže příznivě působit na naši náladu. Můžeme tvrdit, že náš domov je vlastně jistou vizitkou, která o nás hodně vypovídá.

tapetovani detsky pokojTrendy v oblasti bydlení se každým rokem mění, pokud však už delší dobu uvažujete o změně svého interiéru, věřte, že zrovna teď je skvělá doba. Nový rok totiž často vnímáme jako čas ideální pro změny. Nechte se tedy inspirovat našimi tipy a trendy pro rok 2017.

Trend současnosti – návrat k přírodě

Každý rok s sebou přináší různé barevné kombinace či trendy pro naše bydlení.  V posledních letech v našich domovech vládly výrazné barevné kombinace, avšak letos začíná být tento trend  ústraní. Střídá se s návratem k přírodním barvám i materiálům a celkově jednoduchému a vzdušnému designu. „Lesk a třpyt zůstává v pozadí a prim bude patřit, ať už v malování pokojů či různých bytových doplňcích, všemu matnému. Výrazným prvkem rovněž zůstane recyklace a ručně vyráběné výrobky,“ říká Stanislav Kralovanský, majitel firmy Malíři Natěrači CZ. Žhavým trendem roku 2017 je tedy přirozenost, útulnost a přírodní-recyklovatelné materiály.

Zemité odstíny zklidňují mysl

Pokud jste se rozhodli pustit do malování, letošní široká škála moderních barev vás jistě potěší. Ideální barevné odstíny pro tuto sezónu jsou variace zemité zelené, terakotové či béžové, které působí zázračným uklidňujícím dojmem.   Moderní je také ne zcela tradiční šedo-modrá. Tuto barvu lze skvěle kombinovat se světlejšími odstíny, kdy vytváří vzdušný efekt, ale i s tmavými, což působí velmi elegantně. Krok vedle neuděláte ani s dřevitými odstíny, kdy můžete vyzkoušet různé kombinace hnědé, čokoládové či kávové.

Něžné pastely jsou IN

Neměli bychom rovněž zapomínat na pastely! Tyto jemné odstíny v čele se žlutou, která má pozitivní vliv na náladu či sladce růžovou, vytvářejí úžasný kontrast s moderními materiály, jako jsou například terakotové obklady. Pokud by však přece jen byly pastelové barvy pro vaše oko příliš jemné, lze jim dodat šmrnc pomocí hutné šedé barvy, které dodává interiérům industriální nádech.

Barva roku 2017? Svěží zelená!

Kandidátem na barvu roku 2017 je však svěží zelená. „Tato barva je pro malování pokojů čím dál tím více oblíbená. Pokud se však rozhodneme pro odstíny zelené, měli bychom s nimi pracovat promyšleně, aby výsledek nepůsobil příliš křiklavě a nevytvářel tak místo relaxační nálady nepříjemný rozruch,“ doporučuje Stanislav Kralovanský.

Ideální je tedy vsadit na přírodní odstíny. Můžeme vyzkoušet barvu listí, zemitě zelenou, olivovou nebo zelenou s lehkým žlutým podtónem neboli odstín čerstvě posekané trávy. Tato paleta zelených odstínu dokáže zmírňovat stres, vytvářet rovnováhu a podporovat kreativitu. Pokud máte doma hyperaktivní dítko, je zelená ideální barvou pro malování dětských pokojů, protože výrazně pomáhá uklidňovat vznětlivost.

Malovat můžeme i v zimě

Mohlo by se zdát, že malování interiéru začátkem roku, kdy je venku mínus deset a sníh je trochu nesmyslné, nicméně Stanislav Kralovanský jej navzdory tomu vřele doporučuje. „Není pravda, že je nutné po malování dlouho větrat, a že z důvodu nízkých teplot zdi schnou pomaleji a časem plesniví. Právě suchý vzduch v kombinaci s vytápěnými pokoji je pro malování v zimě ideální. Stěny jsou zahřáté a nátěr tak schne mnohem rychleji,“ dodává na závěr.

Categories: Interiér Tags:

Má moderní dílenský stůl srdce?

vybaveni-dilny-profesionalni-dilenske-stolyKdyž jsem byl malý, trávil jsem jsem prázdniny na venkově u babičky s dědou. Děda byl velký kutil, se kterým jsem spoustu času trávil zatloukáním, vrtáním, broušením atd. Dědovým světem byla jeho dílna, jejíž hlavní vybavení tvořil starý dřevěný pracovní stůl – tedy ponk, kterému vévodil obrovský svěrák. Pamatuji si na těžko zavíratelné šuplíky, ze kterých mezerami vykukovaly šroubováky, kleště, kladiva a další nářadí. Vzpomínám si na rezavé hřebíky, na nichž se na protější stěně houpaly pilky, byly na nich navěšené různé kousky drátů a jiných potřebných věciček. Nezapomenu ani na pavučinami obalenou dřevěnou polici, na které při silnějších úderech na pracovní desku ponky poskakovaly různé plechovky.

Měl jsem rád vůni dědovy dílny a vždycky si vybavím, jak říkával: „Jó hochu, dílna je základ a každej, kdo v ní dělá, si jí musí vyladit tak, aby pro něj měla srdce. Protože bez srdce ti ani to nejlepší vybavení není nic platný.“

Na dědu si vzpomenu téměř vždy, když přijdu do své dílny a očima pohladím svůj moderní kovový dílenský stůl, který jsem jakožto nadšený kutil zakoupil a na kterém ke své spokojenosti tvořím. Se stoly typu toho dědova má ale velmi málo společného. Na první pohled vlastně jen ten svěrák, který drží masivní buková deska, pod kterou je vlevo umístěný kovový kontejner se čtyřmi zásuvkami, které jsou dostatečně prostorné pro uložení veškerého nářadí. A pokud potřebuji mít něco skutečně po ruce, poslouží mi k tomu police, která je součástí nástavby nad pracovní stůl. Ta se hodí i kvůli tomu, že je v ní zabudované i osvětlení a díky energokanálu nemusím přes celou dílnu natahovat prodlužovací kabel.

Přestože jsem se svým pracovním prostředím velmi spokojen, kladu si někdy téměř filozofickou otázku: Můžou mít dnešní – superrychlým technologickým vývojem obdařené pracovní dílenské stoly a vybavení dílny vůbec také srdce? Chvilku uvažuji a pak si odpovím: Ano, jistě, vždyť přeci záleží na člověku, jestli svůj svět vyladí k užitku a spokojenosti, jak říkával děda.

Categories: Hobby Tags:

Interiérové dveře s unikátním vzhledem a mimořádnou funkčností

Moderní design interiéru vyžaduje soulad všech jeho prvků, od stěn a podlah přes nábytek až po drobné doplňky. Nedílnou součástí celkového dojmu, jaký na nás místnost zanechá, jsou i interiérové dveře. Dalo by se říct, že dokonce hrají stěžejní roli – jsou totiž jedním z nejvýraznějších prvků zařízení interiéru. Je nasnadě, že jejich výběr nelze podcenit.

bragaI když se při výběru interiérových dveří omezíte pouze na nejklasičtější a nejoblíbenější materiál – dřevo, stále budete moci volit z dlouhé řady modelů nejrůznějších stylů. Díky tomu se vám jistě podaří dveře sladit jak s moderním, tak rustikálním či vyloženě extravagantním typem interiéru a doladit finální vzhled místnosti nejen vhodnou barvou a stylem, ale také povrchovou úpravou, dekorem, prosklením či kováním dveří. Krom estetických možností se samozřejmě vyplatí soustředit také na ty funkční. Vedle vzhledu by nám při výběru mělo záležet především na kvalitním zpracování výrobků, jeho životnosti i ceně. Ve všech těchto ohledech na našem trhu vedou interiérové dveře Vasco Door.

Kostru dveří tvoří dobře zpracovaný rám, který je vyroben z masivu v kombinaci s deskou MDF. Výsledkem je nejpevnější kostra dveří svého druhu, jakou si u nás můžete pořídit, a dveře, které jen tak někdo neprokopne. Potěší také řešení hran, které jsou zaoblené, a tím i odolné vůči odštípnutí a bezpečné. Dveře i obložkové zárubně Vasco Door jsou vyráběny unikátní německou technologií, která umožňuje potažení dveří způsobem, při němž nevznikají žádné lepené spoje. Povrch dveří je tak nádherně hladký, což s sebou nese hned dvě výhody – vizuální atraktivnost a snadnou údržbu. Vyberete-li si model, v němž jsou skleněné průhledy, potěší vás také použití tvrzeného skla ESG, v broušené nebo mléčné variantě. Bonusem je pak možnost vybavit dveře skrytým systémem ventilace, který nijak nenaruší jejich vzhled.

Pokud jste se již rozhodli pro dveře Vasco Doors, zbývá již jen zvolit si jeden ze dvou základních typů. Prvním jsou mimořádně odolné dveře s rámem z masivního dřeva v kombinaci s MDF materiálem, který je potažený CPL laminátem, druhým pak dveře se standardní odolností s rámem z MDF materiálu, který je potažený dekorativní fólií. Pro domácí použití nebo do kanceláří zcela postačí druhá varianta, po extra odolnosti sáhněte tehdy, chcete-li vybavit interiérovými dveřmi veřejné budovy jako nemocnice, školy nebo hotely. Oba typy dveří lze dále pořídit v několika variantách – jednokřídlé nebo dvoukřídlé otočné a jednokřídlé nebo dvoukřídlé posuvné. Posuvné interiérové dveře pro vás budou ideálním řešením zvláště tehdy, potřebujete-li ušetřit místo. Není totiž třeba nechávat před nimi volný prostor pro otvírání. Všechny tyto typy můžete prozkoumat i zakoupit na stránkách specialisty v oblasti dveří, společnosti Grimax.

Categories: Dům Tags: