Archív

Příspěvek oštítkován ‘Co vás zajímá’

MAKITA – nářadí pro náročné

makita naradiU profesionálů je kvalitní nářadí naprostá nutnost. Řemeslníci mají obvykle vychytané značky nářadí, se kterým mohou pracovat, aniž by je vypeklo.

Kutilové mají situaci o poznání horší. Trh je zaplavený jak značkovým nářadím, tak více či méně zdařilými napodobeninami doslova za pár korun. Naštěstí cena nářadí stále klesá a dostává se na úroveň, kdy si koupi kvalitního nářadí se řádnou zárukou mohou dovolit i ti, kteří s ním pracují příležitostně. Sázkou na jistotu je nářadí MAKITA.

Proč nářadí MAKITA?

Značka Makita má mezi profesionály velmi dobrý zvuk díky výborným užitným vlastnostem, dlouhé životnosti a – je-li třeba – rychlým a dostupným servisem. V nabídce najdeme aku nářadí, elektrické nářadí včetně bohatého sortimentu příslušenství. Program doplňuje zahradní nářadí – řetězové pily, plotostřihy, odkalovače a benzínové nářadí.

Nejlepší referencí k vybraným typům nářadí je zkušenost někoho, kdo již s nářadím pracoval. Pokud to není nikdo známý ve vaší blízkosti, stačí zapátrat po internetových diskuzích nebo se podívat po hodnocení produktů na známé české porovnávače. Sami se tak z nepřeberného množství objektivních testů, hodnocení a příspěvků přesvědčíte o kvalitě nářadí Makita.

MAKITA – kde bezpečně koupit?

V České republice prodává nářadí MAKITA síť autorizovaných prodejců a e-shopů, které oficiální zastoupení pravidelně aktualizuje na svém webu www.makita.cz. Pokud chcete koupit nářadí s plnou zárukou a plným servisem, vybírejte u těchto prodejců a vyhněte se pokoutním dovozům ze zahraničí.

Pelíšky a další potřeby pro čtyřnové kamarády

pesČlověk si dobře odpočine na kvalitní posteli a pohodlném gauči a to samé platí i pro naše čtyřnohé kamarády. I když se může pejsek nebo kočka v bytě či domě pohybovat stejně volně a bez omezení jako jeho páníček, je dobré, aby mělo zvíře svoje místo, pelíšek nebo podložku vyhrazenou pouze pro něj.  Nejenom pro aktivní psy, kteří tráví hodně času venku jsou ideální pelíšky, které lze snadno prát v pračce nebo pelíšky se snímatelným potahem. U pelíšků oceníte, pokud se snadno udržují a hrubé nečistoty můžete odstranit jen navlhčeným hadříkem. Důležitá je nejen materiál, ale i správná velikost pelíšku.

I když existují pelechy plastové nebo proutěné, největší oblibě, a to nejen pro psy malých velikostí, se těší pelechy látkové. Vyrábějí se z nejrůznějších látek, bavlny i plyše s krátkým či dlouhým chlupem. Šustivé materiály se pro výrobu pelíšků nehodí. Pelíšky bývají oválné, zvolit ale můžeme polštáře a další podložky. Látkové pelíšky jsou pohodlné, měkké a hřejí. Na výběr je mnoho barevných variant, pelíšky jednobarevné i pestré.

Psi mají rádi pocit soukromí, proto se jim bude líbit i v pelíšcích ve formě přístřešku, boudičky s protiskluzovým dnem nebo iglů. Vložený polštářek v pelechu může být podobně jako matrace do postele oboustranný. V létě používáme chladivou látkovou stranu, v zimě naopak teplou stranu z plyše nebo mikroplyše. Termovrstva zaručí dostatečnou izolaci od studené podlahy. Dekové podložky se také výborně hodí na cesty autem a na dovolenou, kdy pes ocení, že má s sebou „kus známého domova“.

Výběr je opravdu velký. Nás zaujala novinka na českém trhu – HUHU Bamboo. V kolekci pelíšků a tašek HUHU Bamboo najdete modely určené pro všechny velikosti pejsků a koček v moderním provedení i vzorech. V sortimentu nechybí ani tašky, vodítka a další potřeby pro psy i kočky.

Granule pro psy

Děkujeme, že jste navštívili náš webový portál. Naši pravidelní čtenáři si už dávno zvykli, že zdaleka neřešíme jen témata, která se týkají zahrady a stavby. Rádi a často se věnujeme našim domácím mazlíčkům. Ani dnešní článek nebude výjimkou, protože budeme řešit vhodná krmiva pro psy. Každý má na tento problém jiný názor. I dnes se najdou majitelé, kteří psovi obden vaří maso. Ovšem i domácí strava má své úskalí, protože mnohdy neobsahuje všechny minerály a vitamíny, které pes ke svému dobrému prospívání potřebuje. Jako plnohodnotnou stravu, bychom maso museli míchat s ovocem, zeleninou a rýží. Přidávat kapku lososového a olivového oleje a dodávat vitamín H pro lesklou srst a zdravé drápky.

Ovšem každý pes má jiné nároky, a proto se v dnešní době mnoho odborníků kloní ke krmení suchým granulovaným krmivem, ovšem té nejvyšší kvality. Jedná se o superprémiové granule, které krom všech potřebných živin obsahují například i látky pro podporu pohybového aparátu a podobně. Například granule pro psy Eukanuba můžete pořídit v několika variantách. My doporučujeme granule, které jsou rozlišené nejen podle věku psa (granule pro štěňata, dospělce i seniory), ale také podle rasy. Je totiž naprosto jasné, že aktivní plemeno, jako je Jack russel teriér bude potřebovat mnohem více energie než třeba nějaké společenské plemeno, chcete-li gaučák. Speciální péči potřebují i malí psi a štěňata. Kompletní výživa pro ně je třeba Eukanuba Puppy a Junior Small Breed. Naopak tím, že starému psovi dopřáváte granule pro vitální mladé psy můžete psovy dokonce i uškodit. Ani přebytek vitamínů a minerálů nejsou pro psa optimální. Všechny potřebné živiny, méně tuku, ale i více výživy pro klouby, poskytnou Eukanuba granule pro starší pejsky.

eukanuba

Povinné ručení s benefity.

Každý využije jiný druh pojištění. Některá pojištění jsou v České republice samozřejmost, například zdravotní pojištění nebo zákonné pojištění motorového vozidla. Dnes si můžete pojistit téměř cokoliv. Velmi využívané je například pojištění schopnosti splácet úvěr. Několik desítek pojišťoven působících na našem trhu umožňuje uzavřít si povinné ručení.

povinné ručení srovnáníKaždý majitel si musí sjednat povinné ručení pro každý přihlášený automobil i motocykl. Povinné ručení  kryje způsobené škody v případě nehody. Výše pojistného plnění se ale u jednotlivých nabídek pojišťoven liší. Většinou se jedná o částky v řádu milionů Korun.

Osoba, která si pojistku sjednává, může zvolit čtvrtletní nebo roční, případně měsíční platby pojistného. Jak zjistit u které pojišťovny je nejlepší povinné ručení  sjednat? Srovnáním jednotlivých nabídek můžete výrazně ušetřit. Při změně pojišťovny je ale nutné dát výpověď stávající smlouvy alespoň v šesti  týdenním předstihu.  Smlouvy totiž bývají automaticky prodlužovány na další rok.

Není nutné sledovat ceníky, benefity a sazby jednotlivých pojišťoven.  Porovnání povinného ručení udělá tuto práci za vás. Na vás je pak vybrat si jednu z nabídek poskytovatelů ručení a pojišťoven, které operují na našem trhu. Srovnání online vás k ničemu nezavazuje, pouze vás informuje o vašich možnostech. Pokud si povinné ručení sjednáte, obdržíte ihned e-mailem zelenou kartu nutnou k cirkulaci vozidla.

Dětské kočárky a nábytek

Ještě možná máte několik měsíců čas, ale přesto je lepší zamyslet se nad dětskými kočárky už nyní, když je vám dobře a bříško vám nepřekáží v cestování ani jiných aktivitách. V prvé řadě byste si ale měla rozmyslet, co od kočáru čekáte a podle toho se zařídit. V neposlední řadě je potřeba si sesumarizovat finance a peníze na kočár si dát stranou. Právě proto vám v dnešním článku chceme trochu pomoci, jak na výběr potřeb pro děti, kam kočárky a samozřejmě i dětský nábytek počítáme. V prvé řadě byste si ale měla uvědomit, že je zapotřebí si z nákupu kočárku a jiných nezbytností udělat radost a ne starost. Probírejte se barevnými kombinacemi i příslušenstvím.  Jednoduše si to užívejte a nespoléhejte na bazárky nebo na kočárky poděděných od známých. Dnešní kočáry totiž více než 2 děti nevydrží a zanedlouho budou dozajisté „vyčochtané“. Zejména váš prvorozený potomek si tedy zaslouží kočárek naprosto nový.

kocarky kombinaceKdyž vejdete do prvního obchodu s kočárky, prodavačka by se vás měla optat, kde s kočárem budete jezdit. V nabídce jsou totiž kočárky klasické, ale také více či méně terénní. Můžete zkusit shlédnout také četné recenze a názory uživatelů, tedy již zasloužilých maminek, které už mají s jednotlivými typy kočárů své zkušenosti.

Zdaleka nejvyhledávanější jsou tzv. trojkombinace. Tedy jeden podvozek a na něm hluboký kočárek, sportovní kočárek i autosedačka, tzv. vajíčko. Vajíčko je vhodné pro novorozence a budete ho potřebovat hned v prvních dnech vašeho miminka, kdy si ho povezete z porodnice domů. Vajíčko lze navíc velmi jednoduše, v podstatě jednou rukou, zacvaknout do podvozku, což oceníte, pokud vám dítě v autosedačce usne.

Hluboké kočárky by měly být dostatečně prostorné. Děti se rodí čím dál tím větší  a malé kočáry jsou sice krásné a dobře se s nimi manipuluje, ale za několik měsíců by mohl nastat problém, že se do něho dítě se všemi těmi dekami a peřinkami nevejde. Sportovní kočárek, tzv. „sporťák“ je sice větší, ale hodí se až pro děti od 6ti a více měsíců. Musí totiž umět sedět.

Moderní biokrby do každého interiéru

biokrb CrescentModerních vymožeností v bytě či domě není nikdy dost. To nám potvrdila také Mgr. Michaela Brandalíková (odbornice na biokrby, BioInterier s.r.o.), na kterou jsme měli několik otázek ohledně biokrbů. Biokrby jsou krby s opravdovým plamenem, který spaluje speciální biolíh určený do těchto krbů. Produktem spalování je hlavně teplo, určité množství vodní páry a oxid uhličitý. Hořením ale nevznikají žádné zplodiny, saze ani jiné škodlivé látky, takže biokrb může být opravdu kdekoliv.

Plusy a minusy biokrbů?

Biokrby nepotřebují komín pro odvod spalin, sazí, kouře a jiných zplodin, protože žádné nemají. Procesem spalování biolíhu vzniká stejné množství vodní páry, které vytvoří domácí zvlhčovač vzduchu. Výhřevnost biokrbů je od 2 do 5kW, kde záleží převážně na velikosti hořáku. Instalace biokrbu je v případě nástěnné varianty stejně jednoduchá jako zavěšení obrazu, volně stojící biokrby nepotřebují instalaci žádnou.

Jako mínus u biokrbů lze snad jen zmínit, že lidé co si jej pořídí, si občas neuvědomí, že mají opravdový krb s opravdovým ohněm a je potřeba dodržovat bezpečnost. To znamená nedolévat biolíh, pokud krb stále hoří nebo je hořák rozpálený a nezamezit proudění vzduchu.

Jakou průměrnou spotřebu biolíhu mívá biokrb?

Jeden litr biolíhu hoří za běžných podmínek 2 – 5 hodin, přičemž záleží hlavně na velikosti hořáku a zda je regulovatelný. Biolíh od renomovaných prodejců biokrbů neprodukuje žádný zápach a pokud by měl někdo pocit, že i přesto něco cítí, pak se dají pořídit vůně přímo do biolíhu, které provoní místnost stejně jako aroma lampy.

Například biokrby Crescent nebo Glass Cube mají hliníkové kalíšky o velikosti cca 200ml a plamen vydrží téměř 1hodinu. Ostatně bílý i černý biokrb Crescent je pravděpodobně nejprodávanější. Jde o krb, který je vyroben z vysoce lesklé keramiky. Hořák je umístěn ve středu a dělá velký plamen, který je ozdobně obklopen křídly. Plamen se v nich krásně odráží, což přitahuje okamžitou pozornost a vytváří hypnotické kouzlo.