Sklo v interiéru

Sklo se v interiéru zabydlelo už dávno. Jedná se o zajímavý materiál, který se dobře kombinuje s dalšími materiály. Domy je nejenom v koupelně, ale i v obývacím pokoji a v neposlední řadě v kuchyni. Fotosklo za kuchyňskou linkou oživí i zcela jednoduchý design kuchyně. Dodá barevnost i nádech luxusu.

V interiéru se často používá matné pískované sklo, které propouští dostatečné množství světla, ale není zcela průhledné. Jak již název napovídá, pískované sklo se vyrábí otryskáváním jemným plaveným pískem.

Zvolit si můžeme pískování plné nebo ozdobné, při kterém vznikají originální vzory. Pokoj lze prosvětlit dveřmi se skleněnou výplní. Velmi zajímavě působí i skleněné interiérové přepážky. Dobře vypadá i sklo v některých dvířkách kuchyňské linky. Velmi zajímavé a originální je sklo vitrážové, které se hodí do rustikálně pojatých i moderních minimalistických interiérů.

Pískované sklo má dlouhou životnost a jeho údržba není nijak složitá. Pokud se ale poškodí, pískovaná plocha nedá se obnovit, ale pouze vyměnit. Je proto lepší běžné prostředky na mytí skla a obyčejné hadříky vyměnit za péči šitou sklu na míru.

Jak tedy mýt pískované sklo?

Na běžné otření si vystačíte s obyčejnou teplou vodou. Pokud je zašpinění větší, můžete do vody přidat malé množství běžného prostředku na mytí nádobí. K mytí zvolíme stálobarevný hadřík, který nepouští vlákna a dobře jej vyždímáme. Ideální volbou je švédská utěrka z mikrovlákna. Aby se předešlo mapám, myjte vždy celou plochu skla a následně utřete do sucha.

Sklo s nanopvrchem

Další variantou, jak si usnadnit údržbu skla je volba skla s nanopovrchem. Nanolak vyplní drobné prohlubně po pískování a vznikne hladký povrch, na kterém neulpívají nečistoty. Tento povrch se velmi jednoduše čistí a je odolnější vůči poškrábání. Takto upravené sklo snese i drsnější způsoby čištění, třeba lihem.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*