Archív

Archív pro ‘Zajímavosti’ Kategorie

Brandnooz box duben 2020

Květen je čas lásky ale také nového brandnooz boxu, který si našel cestu i k nám. Byli jsme velmi zvědaví, jaké zajímavé novinky na nás tentokrát vykouknou a tak vás nebudeme déle napínat a jdeme se na něj rovnou podívat!

bboxBox obsahoval:

Podravka natur přísada do jídel
Enjoy chips
Mattoni Multi s příchutí tropického ovoce
Frisco Mojito/Bellini
Nescafé 3in1 frappé
Kand Jablečný ocet
Kikkoman sójová omáčka
Cool malina a borůvka
Penam chlebík CELIO

Podravka natur přísada do jídel – naše známka 1
Unikátní kombinace kurkumy, libečku, mořské soli a 480g čerstvé zeleniny. To vše je obsaženo ve 150g podravky. Jde o pouze přírodní produkt bez obsahu nechtěných éček. Musíme přiznat, že my jsme si tento produkt velice oblíbili a budeme ho i nadále kupovat.

Enjoy chips – naše známka 1
Mlsáte rádi chipsy, jenže pak máte výčitky? Tak právě pro vás bude tato novinka! Jde o skutečnou revoluci mezi chipsy. Enjoy chips to je spojení zeleniny a brambor bez použití mouky. Nenajdete v nich ani žádná chemická dochucovadla, umělá barviva a konzervanty. Vybírat můžete z 5 různých druhů – řepa s mátou, špenát s česnekem, dýně s rozmarýnem, mrkev s cibulí nebo červená paprika s jarní cibulkou.

Mattoni Multi s příchutí tropického ovoce – naše známka 1
Kombinace osvěžujícího tropického ovoce a perlivé vody. To je nová Mattoni. A co víc? Stejně jako všechny produkty Mattoni je i tato ve 100% recyklovatelné lahvi, a to i včetně víček a etiket.

Frisco Mojito/Bellini – naše známka 1
K letošnímu létu připravilo frisco dvě novinky s příchutí letních koktejlů. Frisco Mojito chutná po osvěžující mátě a druhá novinka Frisco Bellini má přichuť šťavnatých broskví a šumivého vína. Za nás se tato novinka stává hitem tohoto léta!

Zbytek novinek jsme zatím nestihli ochutnat, ale už teď se na ně moc těšíme!

Categories: Zajímavosti Tags:

Na Pálavě je tak krásně. Ještě jste tam nebyli? To byste měli rychle napravit!

Proč cestovat do zahraničí, když i v Čechách je tolik krásných míst? A na mnohých dokonce víno teče proudem. Vítejte na Pálavě! Autoři populárního seriálu Vinaři moc dobře věděli, proč jeho děj zasadit právě sem!

Výjimečné okamžiky na vskutku výjimečném místě. Klid, komfort v kombinaci s lahodným moravským vínem na vás čekají v magickém prostředí Vinařského dvora na faře – rodinného vinařství Holánek, kde z vás udělají profesionální degustátory. Víno se totiž musí umět pít. A maximálně vychutnat jeho jedinečnou chuť. Ta se vám musí dostat až do morku kostí.

Prodloužený víkend, firemní akce i svatba, jak má být

Vinařský dvůr na faře v Ivani v příjemném prostředí staré barokní fary je tak ideálním místem pro prodloužený víkend stejně jako pro uspořádání firemní akce či té pravé moravské svatby. Když totiž svatba, tak jedině na jižní Moravě, nemyslíte?

Svatba jižní Morava

Tamní zrekonstruovaný 200 let starý vinný sklep totiž uchovává ty největší vinařské skvosty, o nichž si jen můžete nechat zdát. A co by to bylo za svatbu, kdyby na ní neteklo víno proudem. To nejlepší moravské samozřejmě! V kombinaci s vynikající domácí kuchyní!

Víno poteče proudem

Je libo domácí paštiku, grilovanou rybu nebo maso té nejvyšší kvality? Restaurace Pálava toho pro vás má mnohem víc. Pod pergolou Pálava restaurace budete moci grilovat i rožnit. A k tomu ochutnávat ta nejlepší vína z místní produkce. Na ta jsou Pálavští obzvláště pyšní. Místní degustace právem patří mezi ty nejvyhlášenější!

Všeho s mírou!

S konzumací vína to však nepřežeňte. Víte, co se říká? Že všeho s mírou. Střízliví nasedněte na kolo a vydejte se třeba na některou z tamních cyklostezek. Po ní dojedete do Brna i Vídně. Uvidíte, jak vám bude po takovém výletu chutnat. Nejenom víno!

Categories: Zajímavosti Tags:

Místo e-mailu pošlete originální blahopřání! V neméně zajímavé obálce!

Blahopřání k svátku, narozeninám, k narození dítěte, výročí svatby a jiným významným příležitostem. Důvodů, proč poslat korespondenci v pěkné obálce, je stále spousta.

Kdy jste napsali svůj poslední dopis? Vložili jej do obálky, napsali na něj adresu, nalepili známku, odnesli na poštu a odeslali? Ručnímu psaní dopisů hrozí zánik. Ručně psané dopisy nahradily e-mailová korespondence a esemesky. Ty nám chodí i od společností, kterým jsme kdy zadali své osobní údaje, byť v souvislosti s GDPR a neustále proklamovanou ochranou osobních údajů i těch ubylo.

Přání patří jedině do krásné obálky

Není to ale škoda? Myslíme těch ručně psaných dopisů, blahopřání a vyznání lásky vložených do krásných obálek? Není na místě tuto tradici oživit a místo notebooku si vzít do ruky pero (nebo propisku) a klasickému papíru svěřit, co máte na srdci? Nebo klasické korespondenci definitivně odzvonilo?

Oživte obálkovou tradici

Obálkovou tradici se v každém případě snaží oživit e-shop barevne-obalky.cz. A daří se mu to na výbornou. Překypuje těmi nejkrásnějšími obálkami, jaké si jen můžete představit. Kde totiž stojí, že obálka musí být jen bílá? Nikde. Jsou to právě barevné obálky, které obyčejnou korespondenci dokážou pozvednout na zcela novou úroveň. Dát jí jiskru, kterou možná postrádá.

Obálky všech barev

Jakou barvu obálky zvolit? Záleží na vás. Velmi elegantní jsou obálky hnědé, pískové, světle šedé i krémové. Punc luxusu a elegance ovšem přímo dýchá z obálek stříbrných, zlatých nebo třeba ze slonové kosti. O třídu výš pak jsou obálky metalické, se strukturou, šňůrkou, s růžičkou či motýlkem. Jednoduché a kouzelné zároveň. Něžné, zkrátka zapamatovatelné. Naším favoritem ovšem je lesklá šeříková. Hodláte-li své vyvolené zaslat pugét růží, přidejte k němu osobní vzkaz v této originální obálce. Jsme si jisti, že vám okamžitě podlehne.

Praktické bublinkové obálky

Rádi byste adresátovi poslali i drobný dárek? zaměřte svou pozornost na bublinkové obálky, ať již papírové, či fóliové. I ty si můžete dopřát v zářivých barvách. Včetně bordó, šeříkové, zelené či starorůžové. Taková obálka zaujme na první pohled. A zároveň je zárukou, že vámi zaslaný dárek k adresátovi dorazí neporušený. Tak neváhejte!

Categories: Hobby, Zajímavosti Tags:

Rychlé a levné zastřešení? Plachtové haly!

Pokud sháníte přístřešek pro auto nebo místo, kam byste mohli ukládat dřevo, s plachtovou halou asi nepochodíte. Na zahradu příliš dělaná není. Ocení ji však všichni podnikatelé, kteří hledají zastřešení pro své podnikatelské aktivity, sklad, či třeba majitelé jízdáren a provozovatelé sportovních středisek. V hale lze totiž vybudovat skoro cokoliv.

Lehké montované haly jsou velkým trendem posledních let. Zamyslete se, jistě ve vašem okolí také nějaká stojí. Možná ji využívají zemědělci, firma jako skladovací prostor či v ní parkují nějaké dopravní prostředky. Někdy si firmy objednávají plachtové haly i jako zastřešení pro firemní párty. Haly jsou multifunkční a snadno přizpůsobitelné.

Velikost i výbavu si sami určíte

Hlavní výhoda montovaných hal spočívá právě v tom, že si je necháte sestavit podle svých představ. Mají odolnou modulovou konstrukci, přičemž jeden modul má délku 2,5, 3 nebo 5 m a vy si vyberete, kolik jich chcete postavit za sebe. I výška je variabilní od 3,5 do 7 m. Kdybyste se v budoucnu rozhodli, že potřebujete například větší skladovací prostory, dá se hala rozšířit. Kromě toho ji lze postavit na kolejnicích, aby byla snadno přemístitelná. Toho se využívá typicky třeba při postupné rekonstrukci mostu.

Podobně i vybavení je možné upravovat. Kolik chcete dveří? Případně raději vrat? Potřebujete vytápění? Podlahu? Reproduktory? Stropní podhledy?

Využití je celoroční

Na první pohled mohou plachtové haly působit křehce. Nemají žádné základy a jde vlastně jen o konstrukci opatřenou opláštěním. Opak je však pravdou. Používají se celoročně, jsou dimenzované na to, aby odolaly náporům sněhu, deště i větru.

Na druhou stranu někteří podnikatelé si haly chválí jako sezónní záležitost. Využívají je například pouze v létě. Jestli je to i váš případ, obraťte se na společnost Agroservis, která nabízí i pronájem mobilních skladovacích hal.

Categories: Zajímavosti Tags:

Zahrádkářská sezóna je tady. Víte, že pokud se vám urodilo víc, než dokážete zvládnout zpracovat, můžete přebytky prodat? A nepotřebujete k tomu ani živnostenské oprávnění.

Prodej přebytků z pěstitelských a chovatelských zájmů bez oprávnění upravuje živnostenský zákon ve svém § 3 odstavci 3 písmenu f). Musíte splnit 3 důležité body. Nejedná se o soustavnou činnost a váš příjem je tedy neočekávaný (nepěstujete s úmyslem toho co nejvíc vyprodukovat a prodat) a zřídkavý (neprodáváte pravidelně po část sezóny). Ve zdaňovacím období zároveň nesmí přesáhnout příjmy výši 30 tisíc korun.

web na sablone

Výpěstky ze zahrad lidé nejčastěji nabízejí tou nejjednodušší formou, před svými domy. Pro prodej můžete ale zvolit i formu jednoduchého webu nebo e-shopu, které díky Webnode snadno založíte. Využijte například šablonu „Ovocné sady“, která je navržená právě pro všechny pěstitele a farmáře. Kromě textu lze vkládat i fotky, ale také informace, kde vaše produkty koupit, a přímo vložit objednávkový formulář. Odkaz na web pak nasdílíte přátelům nebo odkaz umístíte na letáček. Podobně můžete prodat nasbírané lesní ovoce nebo bylinky. V posledních letech se těší velké oblibě například medvědí česnek. Časem se třeba jednorázový přivýdělek promění v podnikání.

Velice jednoduchá a uživatelsky přívětivá platforma pro tvorbu webových stránek www.webnode.cz zajišťuje vytvoření webové adresy spolu s hostingem na jednom místě a zdarma. V pár jednotlivých krocích se zaregistrujete, vyberete si typ webových stránek, které chcete tvořit – osobní blog, firemní prezentaci, anebo e-shop. Celý internetový obchod si můžete vyzkoušet ve verzi zdarma. Můžete přidávat a upravovat výrobky, nastavit si platební metody i způsoby dopravy. Díky testovacím objednávkám a e-shopové statistice lehce zjistíte, zda vám editor vyhovuje. Pokud se rozhodnete internetový obchod Webnode používat, můžete si ho pořídit jako součást Prémiových balíčků Standard a Profi. Při tvorbě vlastních webových stránek přes Webnode oceníte profesionální přístup. V případě potřeby se můžete kdykoliv obrátit na podporu v lokálním jazyce. Klientský servis vám pomůže s jakýmkoli problémem.

Více na www.webnode.cz.

Categories: Zajímavosti Tags:

Zkuste vařit v mixéru

Mixování je jedna z kuchyňských úprav, kterou využíváme často a je vhodná téměř pro všechny potraviny. Výkonný mixér, který ale má i jiné funkce, nám dokáže ušetřit mnoho práce.

Zvlášť v letní sezóně díky snadné dostupnosti sezónního ovoce používáme mixér nejčastěji pro výrobu zmrzlin, smoothie a mléčných koktejlů. V domácnostech s malými dětmi je zase skvělým pomocníkem při výrobě přesnídávek a ovocných pyré a milovníci studených polévek si také přijdou na své. U všech studených úprav stačí jen potřebné ingredience nakrájet, vhodit do mixéru a jedním stiskem tlačítka vytvořit malý dezert nebo chladivý koktejl.

Mixéry jsou většinou malé a přenosné, můžete si tak svého pomocníka vzít s sebou na dovolenou na chatu a nepřipravit se ani ve dnech volna o to, co máte rádi. Multifunkční mixér RMH-900 umí navíc i vařit, a možnosti jeho využití jsou tak mnohem větší. Topné těleso o výkonu 900 W a třemi možnostmi nastavení teploty od 60 do 100 stupňů si můžete připravit nejen vše studené, jako jsou smoothie koktejly a zmrzlina, ale také teplé polévky, omáčky a pyré. Osm různých funkcí včetně drcení ledu vám ušetří čas na přípravu i samotné vaření, vše jen vložte do nádoby a zapnete vybranou funkci. Záleží jen na vás, jestli dáte přednost krémovému vývaru nebo husté polévce, lahodné omáčce nebo si ulehčíte práci v péči o malé děti a připravíte domácí přesnídávky.

Právě v létě potřebujeme často ochladit, ale když se zhorší počasí, rádi sáhneme po horkém vývaru a čaji. Multifunkční mixér zvládne přípravu teplých i studených pokrmů, a je tak univerzálním pomocníkem doma i na dovolené. Nebojte se zkoušet nové kombinace a recepty, většinou budete příjemně překvapeni jejich chutí a stanou se vašimi oblíbenými.

Uvidíte, že zdravý životní styl nemusí znamenat jen odříkání a disciplína bez špetky potěšení.