Archív

Archív pro ‘Stavba’ Kategorie

Neumíme vás zbavit všech nepříjemností. Hluku však ano!

Otravní sousedé, štěnice, drahé máslo, vysoká nezaměstnanost. Ne, tohle ovlivnit neumíme. Pokud je to však hluk, s čím se potýkáte, s tím vám pomůžeme rádi. Dnešní článek totiž bude na téma tlumiče hluku, protože jsme narazili na společnost, která se již spoustu let zabývá snižováním hluku a odhlučňováním prostor na základě akustických studií.

protihlukova stena

Kde vás bolí uši, tam to akustickým krytům sluší

V provozech výrobních hal vzniká nadměrný hluk především ze zařízení, jako jsou kompresory, čerpadla, dieselagregáty a jiné. Tento nadměrný hluk ohrožuje sluch obsluhujících a blízkých zaměstnanců. Právní úprava proto pamatuje také na ochranu sluchu a snížení hluku pomocí akustických krytů, rezonátorových tlumičů, nebo protihlukových stěn, které splňují právní normu a zajišťují snížení hluku na minimální povolenou mez tak, aby nedocházelo k poškození sluchu.

Akustická studie

Na základě odborné a detailně zpracované akustické studie bude určena hladina hluku a navržen souhrn opatření, která povedou k jeho snížení – a to například montáží akustických krytů či tlumičů hluku. Akustická studie může být také součástí podkladů pro různá povolení potřebná k provozování činnosti.

Pokud vám večer nedá spát provoz nočního podniku, nebo bezohlední sousedé, i zde by byla vhodná akustická studie, která bude pádným argumentem při řešení vašeho problému a při následných právních krocích.

Protihlukové stěny

Obracejí se na nás ale také velká, rušná města, kde je potřeba vytvořit odhlučnění frekventovaných silnic, aby nedocházelo ke snižování kvality bydlení v jejich blízkosti. Bydlení v blízkosti těchto silnic může snižovat také reálnou hodnotu majetku, ač její frekvence užívání vzrostla infrastrukturou až v posledních letech a z poklidného obydlí se tak může stát špatně prodejný dům. I tento problém má rychle řešení například protihlukovou stěnou, nebo akustickou izolaci.

Společnost SAI ATIS s.r.o. navrhne vždy maximálně efektivní opatření včetně dodávky, montáže a následného servisu a je jedno, zda se jedná o protihlukové kryty nebo třeba stěny.

Categories: Stavba Tags: ,

Za černou skládku jsou vysoké pokuty, tedy i za suť

Myslíte si, že můžete suť jen tak vysypat do popelnice nebo někam do polí? Mýlíte se. Černá skládka je pokutována vysokými částkami a je považována za přestupek. Suť – tedy zbytky ze stavby, rekonstrukce nebo po odstraňování havárií – se řadí mezi odpady, které je třeba zlikvidovat ve speciálních recyklačních centrech. Ideální je objednat si firmu, která se o odvoz suti postará, ekologicky ji zlikviduje a ještě vám vystaví potvrzení, jež můžete následně využít v kolaudačním či jiném správním řízení potřebném pro stavění.

sut

Kam se zbytkovým materiálem ze stavby?

Nejedná se jen o velké podniky a stavební firmy, komu zbývá přebytečný materiál ve velkém množství. I jednotlivci, soukromé a fyzické osoby, kteří na svém vlastním pozemku likvidují půdy, sklepy, bourají, rekonstruují, renovují či od základu stavějí, mají pokaždé nadmíru „zbytkového“ materiálu a nevědí kam s ním.

Suť a odpad je dále využíván jako podklad pod silnice či úpravy terénu

Omítka, cihly, sanita, keramika, dlažba, beton, obklady, střešní krytina – to vše je zahrnuto do pojmu stavební odpad – suť. Ani tento odpad však nemusí končit na skládkách, jež jsou beztak plné a jejich zlikvidování je neekologické, finančně a časově náročné. Odvezená suť ze stavby je často využívána pro další stavění. Recyklační střediska zhotovují z odvezené suti například zásypový materiál pro výkopy, podklad pod stavby komunikací, terénní úpravy a sanační práce.

Nemíchejte suť se zeminou

Protože se suť s přidanou zeminou nedá následně zpracovat, odborníci doporučují ukládání suti do přistavěných kontejnerů. Odvoz stavebního odpadu, pronájem kontejnerů a odvoz suti do recyklačních středisek zajišťuje odborná firma. Její zaměstnanci jsou schopni přistavit kontejner i v „šibeničních“ termínech, tedy pár hodin od objednání. Stejně tak se postarají o likvidaci a případnou dovážku stavebních materiálů i zeminy. Informace najdete na stránkách firmy http://www.odvoz-sut.cz/

Categories: Stavba Tags:

Užívejte si terasu celoročně se zastřešením SKYTRIUM

Mrzí vás, že už nemůžete trávit večery při západu slunce na terase? A kdo vám brání? Počasí bylo překážkou v minulosti, ale s dnešními technologiemi už se nemusíte nechat omezovat. Stačí jen správné zastřešení, které vás v zimě ochrání a v létě dovolí pustit dovnitř sluníčko.

S řešením pro všechny milovníky venkovního posezení přišla společnost Albixon a.s., která se zabývá výrobou bazénů a zastřešení. SKYTRIUM, inovativní zastřešení terasy, je jejich vlastním výtvorem, na němž spolupracovali s předními architekty a designéry. V Česku nemá obdoby.

albixon terasa

Čím se SKYTRIUM tak liší od ostatních možností?

Na první pohled vzhledem. Nevzhledným konstrukcím je dávno konec, SKYTRIUM se vyrábí ve třech variantách, které sednou ke každému domu. Moderně minimalistický Art se hodí k novostavbám v podobném duchu, Mia je vhodná prakticky ke každému domu a elegantní křivky zaobleného Ria vypadají výborně u každé chaty. Avšak SKYTRIUM má ještě mnohem více využití. Je možné ho instalovat například jako zastřešení jídelního prostoru hotelu či restaurace, vířivky, zahradního nábytku.

Instalace je velmi jednoduchá, není potřeba ani stavební povolení. Stačí jedna nosná zeď, o niž se hliníková konstrukce opře. Předem je nezbytné vybrat si nejen jednu ze tří variant, ale také barvu a výplň. Používá se buď bezpečnostní sklo, nebo polykarbonát. Dokonce je možné specifikovat, zda potřebujete speciální vchod pro domácí mazlíčky.

V zimě zavřete, v létě pustíte dovnitř sluníčko

Naprosto unikátní vlastností je možnost otevřít třeba i celou stěnu. To jiné formy zastřešení terasy neumožňují. Za nepříznivého počasí necháte zavřeno a při svitu slunce si pustíte dovnitř příjemné paprsky.

Mimochodem pokud rádi pozorujete přírodní úkazy, zkuste si představit, jak úžasně by se pod proskleným zastřešením pozorovaly hvězdy nebo blesky při bouřce.

Categories: Stavba Tags: