Archív

Archív pro ‘Dům’ Kategorie

Do chalupaření jsme se zamilovali

Češi jsou národ chatařů a chalupářů. Ani dnes neztrácí tento fenomén na síle, ba naopak. Zájem o koupi chalup a chat bude letos podle realitních firem rekordní.  Hlavním důvodem je letos především nejistota letní dovolené v zahraničí. Z koníčku se ale může stát i příjemný zdroj peněz.

Asi to také znáte. Prázdniny jste strávili jako děti u babičky a dědy na chalupě, všude byla spousta vůní, barev a tak nějak pomalejšího životního tempa. Právě tyhle vzpomínky vedly manželé Stupňákovi k touze pořídit si vlastní chalupu a z ruchu velkoměsta utéct do přírody. Rozhodli se, že si svoji vysněnou nemovitost postaví a vše dokumentovali na blogu. Během zařizování sháněli vhodné vybavení a začali si pohrávat s myšlenkou vytvořit projekt, kde by kromě nápadů byla i možnost prodeje výrobků.  Důvodem byla snaha podělit se o vlastní zkušenosti a informace s ostatními. Klíčový byl moment, kdy hledali vhodné osvětlení. Nespokojeni byli nejen se vzhledem, ale i s cenou. „Nechtělo se nám platit cca 10 000 Kč za jedno italské retro svítidlo, kterých navíc jen v hlavní místnosti potřebujeme sedm. Nakonec jsme vytvořili s keramičkou lustry, které se do chalupy dokonale hodí,“ říká o startu podnikání paní Stupňáková. Nadšení bylo veliké, a proto chtěli svoje svítidla nabídnout také ostatním chalupářům. Dalším impulzem bylo šití závěsů a jiných doplňků a myšlenky na e-shop byly stále častější. Tak vznikl na projekt Na-chalupu.cz, který byl pro paní Zoru Stupňánkovou zpočátku jen koníčkem a věnovala mu pouze večery. S pomocí šablon Webnode vytvořila e-shop, kde nabízela keramické lustry, bavlněné a lněné látky pro závěsy, ubrusy nebo povlečení. Pak našla odvahu po 18 letech opustit práci a vrhnout se od ledna 2019 projektu na plný úvazek. Za rok se jí s manželem podařilo vybudovat soběstačný internetový obchod, který je oba uživí.

Základ webu se dá vytvořit za jeden večer se sklenkou dobrého červeného vína. Na e-shopu jsem pracovala po večerech, technicky to žádný problém nebyl,“ dělí se o své zkušenosti paní Stupňáková. S e-shopem od Webnode dokáže obsloužit zákazníky z různých konců České republiky a také Slovenska.  „Po zkušenostech s jinými redakčními systémy musím uznat, že s Webnode mi vychází nejlepší výsledky ve vyhledávání. Přitom stačí, abych si všude správně nastavovala popisky, klíčová slova a fotky s názvy,“ prozrazuje svoje vyzkoušené know-how.

Na-chalupu.cz odráží řemeslnost a respekt k tradicím. Skoro všechno jsou vlastní originální kousky, které nikde jinde neseženete. Kromě keramických světel to jsou i vlastní látky z bavlny a lnu, které si nechávají vyrobit ve tkalcovnách v Čechách a na Moravě. Nechybí česká kanafas, který k našemu venkovu neodmyslitelně patří.

Každý, kdo chalupaření propadl nebo o něm zatím jen sní, najde na stránce na-chalupu.cz dostatek inspirace. Kromě e-shopu s nabídkou zboží je zde i blog plný zkušeností.

Pokud máte také nápad, který si nechcete nechávat pro sebe, můžete ho i vy realizovat s pomocí šablon Webnode.

Více informací najdete na www.webnode.cz.

chalupa v drevenem stylu

Categories: Dům Tags:

I zloděj amatér vás dnes vykrade jako profík – bezpečnostní dveře jsou nutnost

Internet v dnešní době nabízí kde co. Včetně vybavení pro zloděje-nešiky. Dříve museli zloději ovládat řemeslo. Pracovat s planžetou, šperhákem, paklíči. Dnes? Za pár stovek si v obchodě pořídí odemykací pistoli a je u vás doma. Není čas konečně vyměnit staré dveře a zámky za nové?

Podobně jako pomůcky mají dnes zloději k dispozici i návody

Takzvaná SG metoda, tedy způsob vyklepávání pomocí speciálního klíče bez vrtačky, páčidla a jiných destruktivních pomůcek, koluje jako návod po internetu v tolika verzích, že i „nezloděje“ láká si to vyzkoušet.

A k tomu, každý o nás ví všechno. Trochu inteligentnější zloděj nejenže na našich sociálních stránkách vyčte, kdy jsme zrovna někde mimo dům, ale umí číst i mezi řádky. Takže třeba ví, že zrovna dnes náš dům nehlídá pes, protože je na veterinárním zákroku.

Co v poslední době zloději doslova milují? Mrknout se k nám domů když spíme

Brrr, představa, že vám někdo v noci chodí po domě – když spíte v ložnice, máte doma třeba děti… Může být něco horší? První stopkou před zloději jsou přitom bezpečnostní dveře. V bytech ve vyšších patrech tak získáte jistotu proti zlodějům a svůj byt proměníte na nedobytnou pevnost. Bezpečnostní dveře do bytu by měly být naprostý standard.

Pozor na necertifikované dveře!

Když už se konečně do bezpečnostních dveří rozhodnete investovat, nekupujte „nějaké“. Bezpečnostní technika, kterou jsou i dveře, má být prověřená, testována a s certifikáty. České bezpečnostní dveře NEXT jsou fenomén a na trhu se osvědčují již 30 let.

Vchodové dveře NEXT – to je komplex bezpečnostních prvků: dveře, zajištěné zárubně, zámek, cylindrická vložka i bezpečnostní kování. Navíc dveře si lze vybrat v různých bezpečnostních třídách, jako bezpečnostní dveře do domu, do bytu či do sklepa, v mnoha designech a s celou řadou různých doplňků. Dveře mohou zajišťovat rovněž požární bezpečnost. NEXT umí vyřešit dokonce i bezpečnost dveří na objektech, kde chceme ponechat dveřím jejich starý historický ráz. S dveřmi navíc „dostaneme“ odborníka na montáž, který si poradí i s různými nuancemi právě u montáže vašich bezpečnostních dveří. A že se jich občas vyvrbí.

Categories: Dům Tags:

Byty v Praze, a přesto blízko zeleně

Kdo v Praze žije, dobře ví, že nemusí bydlet v žádné ošklivé panelákové zástavbě. I v našem hlavním městě se dá sehnat bydlení v blízkosti přírody. Praha je protkaná krásnou zelení a místy, jež mají svůj genius loci. Jedním z nich je bezpochyby i Žižkov, kde aktuálně vznikají nové byty.

Horní Žižkov čekají již brzy velké změny. V oblasti Nákladového nádraží vznikne nová obchodní a rezidenční čtvrť a z lokality Na Vackově se tak stane ideální místo pro klidné bydlení. Lidé si tam už nyní kupují byty – a že je z čeho vybírat.

Byty Praha 3 Na Vackově

Jedním z projektů, které nabídnou nové byty na Praze 3, je projekt Byty Na Vackově. Plánováno je celkem 5 objektů podél ulice Malešická. Vznikne v nich 342 bytů a ateliérů, 5 nebytových prostor. Dispozice se liší od 1+kk až po 5+kk. První tři objekty budou dokončeny koncem roku 2020, zbývající dva objekty dojdou do závěru na přelomu roku 2020/2021. Klienti se budou moci nastěhovat v průběhu roku 2021.

Klidný život i památky v dosahu

Bydlení na Žižkově láká na kombinaci klidu a živoucího města. Kousek je malebný park Židovské pece, cyklostezka na Kralupské dráze nebo park na Balkáně. Blízko to je také do jednoho z nejcharizmatičtějších pražských kin Aero či na Žižkovský vysílač. V oblasti nechybí ani hospůdky, restaurace a veškerá občanská vybavenost.

Byt v Praze jako investice

O atraktivní bydlení Na Vackově nemají zájem jenom mladí lidé a rodiny, ale také investoři. Moc dobře si uvědomují, že investovat peníze do nemovitosti se vyplatí, a obzvlášť do takové, která se nachází v atraktivní lokalitě.

Možná by se i vám vyplatilo pořídit si byt a dále ho pronajímat. Pro projekt Byty Na Vackově je připravené financování pomocí zvýhodněného hypotečního úvěru od společnosti Hyposervis Consulting a.s. Nízké úrokové sazby a nulové poplatky za administrativu a zpracování jsou tedy dalším lákadlem pro pořízení bydlení na Žižkově.

Categories: Dům Tags:

Klimatizace Brno ­– to je letní chládek i ve městě

Přežít léto v městském bytě je mnohdy skutečně o život. Teploty v paneláku, ale i v jiných, na jih či jihovýchod orientovaných bytech, umí vystoupat pekelně vysoko. Pokud ještě bydlíme v bytě pod střechou, nebo přímo v podkroví, máme doma v létě téměř saunu. Představte si, že byste v takhle rozehřátém bytě měli trávit karanténu, či zůstat pracovat v rámci home office. To bychom ještě s láskou vzpomínali na klimatizací vychlazené auto i vaše „podchlazené“ firemní kanceláře, kde musíte i v létě sedět ve svetru. Pojďte svůj byt připravit na další horké léto.

Klimatizace do bytu montuje ENCOFA. Firma je dodavatelem kvalitních klimatizací značek LG, Samsung, Toshiba a Daikin. Moderní klimatizace jsou tiché a s mnoha inteligentními funkcemi. Ve firmě ENCOFA poznáte partnera, který vám poradí s výběrem klimatizace ideální pro vaše potřeby, ale současně vám klimatizaci namontuje a zprovozní.

Podle velikosti a dispozic bytu lze volit jednosplitovou či multisplitovou klimatizaci

Každá klimatizace se skládá z vnější kondenzační jednotky a z vnitřní chladicí jednotky s ventilátorem a příslušnými filtry. U multisplitových klimatizací však venkovní jednotka obslouží hned několik vnitřních. Díky tomu dokonale odklimatizujete každou místnost, kde je vnitřní jednotka umístěná, přitom na fasádě či balkonu je jen jedna venkovní jednotka. V každé místnosti si řídíte teplotu či programy individuálně podle potřeby. Multisplity se hodí i jako klimatizace do domu.

Klimatizace, které umí více

ENCOFA vám pomůže vybrat klimatizaci i v případě, že na ni máte specifické požadavky. Vybrané modely mají integrovaný Wi-Fi modul pro ovládaní klimatizace, umí pohlcovat pachy (což ocení třeba kuřáci), ale i čistit vzduch od alergenů.

Montáž klimatizací Brno

Firma ENCOFA se specializuje na návrhy a montáž klimatizací a je synonymem pro klimatizace Brno. Realizuje klimatizaci pro soukromé prostory bytů, domů, do administrativních prostor, průmyslových hal, v serverovnách a v dalších specifických objektech.

Categories: Interiér Tags:

Nudíte se v karanténě? Objednejte si jednoduše a diskrétně erotické pomůcky

Stav nouze představuje pro většinu z nás poměrně frustrující období. Jsme zavření doma pouze se svými nejbližšími. Častokrát se stává, že už během prvních dní dostáváme ponorkovou nemoc. Přitom doba, kdy člověk nepracuje, případně má home office, lze využít úplně jinak. Mnohem příjemněji. Soustředit se můžeme jak na bilancování vlastního života, tak i na svého partnera či partnerku. Zdá se vám váš vlastní život včetně toho intimního nudný a neskutečně stereotypní? Změňte to! Stačí nakoupit několik erotických hraček.

Ostych stranou

V každém případě! Vždyť stačí zvolit nejdiskrétnější sexshop a máte vyhráno. Naším tipem je internetový obchod Sexio.cz. Právě u této společnosti se můžete vsadit, že vám zaručí maximální soukromí. Nikdo se o vaší objednávce tohoto lechtivého zboží nedozví. Když navíc zásilku otevřete, setkáte se s moc hezkým balením, které bude také krásně provoněné. O motivaci více konkrétní pomůcku použít.

Nevíte si rady? Podívejte se na užitečné tipy

Ať už si objednáte jakoukoli erotickou pomůcku, můžete si být jistí jejím maximálním využitím. A to o ní nemusíte fakticky vůbec nic vědět. Péče o zákazníky u zmiňovaného eshopu spočívá i v tom, že součástí každého balíčku je brožura, v níž si budete moci přečíst užitečné rady. Mimo jiné se také dozvíte, jak byste se měli o konkrétní erotické pomůcky starat, aby vám vydržely co nejdéle a aby jejich využití bylo maximálně efektivní. Jinak spousty informací najdete na samotném webu.

Expresní dodání a výhodné ceny samozřejmostí

Když si člověk nějaké erotické pomůcky vybere, samozřejmě prahne po jejich expresním vyzkoušení. To není problém. Ze Sexio.cz vám přijde balíček takřka obratem. Ostatně není se čemu divit, když mají 95 % veškerého zboží skladem! A co teprve ceny. Vynikající je hlavně levné poštovné. Jeho cena se snižuje už od nákupu nad 100 korun.

Zahrajte si erotickou hru pro páry

Máte pocit, že pouhým nákupem erotických hraček stereotyp ve vašem intimním životě nezaženete? Pak se nebojte vyzkoušet speciální erotickou hru určenou pro páry. Její název zní Dares for Joy. Není na tom vůbec nic složitého. Stačí se pouze zaregistrovat a vytvořit si vlastní účty. Následně už můžete začít. Jeden z páru vždy zadává úkoly a ten druhý je následně plní. Vybírat se dá hned z 20 úkolů, které mohou přesně odpovídat vašim potřebám a zálibám. Veškeré zmiňované úkoly byly vytvořeny komunitou uživatelů, takže jsou autentické a budou vás bavit. A na čem si zahrát? Ideální jsou mobilní telefony, které budete mít přímo u postele. S tou je totiž spousta hrátek nedílně spojená, což je maximálně logické. Prostě si oba užijete, zaženete jakékoli stereotypy a o to jde!

Categories: Dům, Obchody Tags:

Gramofon – přehrávač hudby pro 21. století

Ačkoli se s nástupem CD v osmdesátých a na začátku devadesátých let zdálo, že gramofony patří do starého železa, jejich neustále stoupající obliba v posledních letech ukazuje, že ještě zdaleka nezahrály svou labutí píseň. Široký výběr gramofonů najdete například na adrese https://www.htpshop.cz/gramofonove-pristroje/, kde si můžete vybrat z mnoha kvalitních přístrojů od nejlepších světových výrobců hifi elektroniky.

Mnoho lidí, kterým záleží na dokonalém zvuku, si kupuje gramofon díky jeho schopnostem věrného přehrávání hudby. Mnoho dalších však s jeho pořízením dosud váhá, protože mají zcela zbytečné obavy z jeho ovládání. Obsluhovat gramofon je však přitom velmi snadné.

Použití gramofonu je jednoduché

1. Zvedněte vinylovou desku za její okraje, aby se mastnota a prach z vašich rukou nedostaly na její povrch – mohlo by to ovlivnit kvalitu zvuku.

2. Opatrně položte desku na gramofon tak, aby vřeteno ve středu talíře zapadlo do otvoru na gramodesce.

3. Vyberte vhodnou rychlost pro přehrávání záznamu.

4. Opatrně zvedněte raménko přenosky, ve které je umístěna jehla, a umístěte ji na vnější okraj záznamu. Ve většině případů se hudba začne přehrávat automaticky.

5. Po dokončení opatrně zvedněte přenosku z desky. Desku ihned vložte zpět do jejího obalu, abyste zabránili jejímu znečištění či poškrábáni.

Celý proces se může lišit v závislosti na tom, zda máte ruční, automatický nebo poloautomatický gramofon.

Jedná se o metodu použitou k umístění jehly a jejímu zvednutí ze záznamu. U automatického systému se to stane stisknutím tlačítka. U ručních systémů musíte raménko zvednout a položit na záznam sami. U poloautomatického systému umístíte jehlu ručně, ale zvedne se sama. Na adrese https://www.htpshop.cz/gramofonove-pristroje/ naleznete gramofony všech typů, a kromě toho také zkušené prodejce, kteří vám s výběrem rádi pomohou.

Categories: Interiér Tags: