Přecenili jste své síly hned zjara? Povolejte léčivou sílu přírody

jitrocel

I když se jaro na chvíli odmlčelo a navštívila nás studená fronta, předpovědi na další týdny vypadají o něco slibněji. Teploty pomalu, ale jistě stoupají nad 15 °C, svítí sluníčko a je vidět dlouho do večera. Takové počasí nás láká k venkovním aktivitám a pohybu. Zdravotní statistiky proto každoročně evidují v tomto období zvýšený výskyt nejrůznějších zranění. Většina z nich není závažná a můžeme si s nimi hravě poradit sami. Jaké bylinky pomáhají při hojení ran?

Příroda umí zázraky

Kdo z nás se někdy neřízl, nespálil, nevymknul si kotník nebo třeba nepohmoždil končetiny? Podobná zranění se dějí běžně a člověk ani nemusí podnikat vrcholně sportovní aktivity. Stačí na chvíli ztratit pozornost, špatně dostoupnout nebo nešikovně manipulovat s ostrými předměty a zranění je na světě. Pro zhojení ran není třeba hned běžet do ordinace za lékařem a nechat si předepisovat antibiotické masti. Léčivé látky v nich obsažené sice spolehlivě zaberou a přinesou rychlou úlevu od bolesti, avšak u lehkých a středně závažných poranění pohybového aparátu představují pro už tak šokovaný organismus velkou zátěž. Pokud jste si nezpůsobili závažné zranění a do rány se vám nedostala ošklivá infekce, zkuste nejprve přírodní léčbu. Přírodní léčba umí vhodně podpořit samovolné hojivé a regenerační procesy organismu a léčbu urychlit. Na jaké léčivé rostliny vsadit?

jitrocel

Jitrocel

Jitrocel kopinatý je bylinka známá pro své výrazné protizánětlivé a hojivé účinky. Její léčivé schopnosti využívá evropská i čínská medicína po celá staletí. Protizánětlivé a hojivé účinky jsou dokonce tak silné, že se rovnají účinnosti antibiotických mastí. Díky vysokému obsahu zinku a křemíku napomáhá jitrocel rychlému a bezproblémovému zhojení rány. Stačí přiložit nadrcené listy jitrocele přímo na postižené místo.

Heřmánek

Heřmánek lékařský je uklidňující bylinka pro všestranné zevní i vnitřní užití. Neotřesitelnou pozici získal v léčbě zánětů kůže, popálenin, ran, pohmoždění či vředů. Heřmánkové odvary dělají dobře i lidem s chronickým onemocněním kůže. Není tedy divu, že je přímo ideální surovinou pro výrobu produktů pečujících o pleť. Heřmánek obsahuje flavonoidy a éterické oleje, které mají silné protizánětlivé účinky. Jeho použitím zároveň zabráníte tvoření nevzhledných bolestivých jizev. Heřmánek použijte jako obklad či na koupel postižených míst.

Kostival

kostivalVyužití kostivalu je podobné jako například u přesličky rolní. Rozdíl je v tom, že u přesličky se na přípravu odvaru sbírá nať, která se poté usuší, zatímco u kostivalu se zužitkovává především kořen. Obě bylinky se nejčastěji přikládají na různé vředy včetně těch bércových, řezné poranění či na hnisající a mokvající rány. Kromě odvaru z kostivalu je k dostání i kostivalová mast, která má rovněž hojivé účinky. Její použití je časté zejména při různých zhmožděninách, podvrtnutí a jiných poranění svalstva a kostí.

Koncentrovaná síla přírody v jednom

Pokud nemáte možnost obstarat si bylinky přímo z přírody, další možností je přírodní léčba na bázi homeopatie. Léčivou kombinaci dvanácti druhů léčivých bylin a dvou druhů přírodních minerálních solí v sobě obsahuje rostlinná mast Traumeel. Je možné ji užívat při traumatických stavech všeho druhu, a to jak při úrazech, tak během rehabilitace. Funguje na stavy po úrazech a operaci pohybového aparátu, na podlitiny a posttraumatické otoky. Účinná kombinace léčivých složek zmírňuje bolest, podporuje hojení a zabraňuje vzniku infekce v ráně.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*