Kouzlo bydlení v půdních prostorech

pudni byty

Pamatujete si, jak jste si jako děti rádi hráli na půdě u babičky či na chalupě? Těch pokladů a možností pro hraní. Dnešní domy velmi často takovéto půdy ani sklepy nemají. A u stávající výstavby existuje i praktičtější využití půd.

Po rekonstrukci se stávají půdní prostory velmi zajímavými místy k bydlení. Šikminy, komín, trámy, to vše představuje v jistém smyslu omezení, ale také výzvu, jak vytvořit zajímavé niky. Právě tyto niky pak dodají bydlení atmosféru a jedinečný styl. Tyto prostory pak poskytují vysoký komfort bydlení.

V Praze, především v centru města, jsou možnosti výstavby nových domů již značně vyčerpány. Jedním ze způsobů, jak získat místo k bydlení v atraktivní lokalitě, je právě přestavba nebytových půdních prostor na bytové.

pudni bytyPro majitele domu se tedy jedná o další možnost, jak vydělat. Samotná rekonstrukce je samozřejmě časově i finančně náročná, stejně tak jako rekonstrukce celého objektu. Chytrým řešením výhodným pro majitele domu i investora je objevit skrytý kapitál, který nevyužitá půda představuje. Společnost Půdy real odkoupí půdní prostory a v rámci nefinančního plnění zušlechtí celý objekt v odpovídajícím rozsahu. Příkladem nabídnutých prací je například instalace nové střechy, fasády a zateplení, výtahu nebo nové podlahové krytiny ve společných prostorách domu či nové rozvody elektrické energie, vody a plynu.

Ať už sháníte půdní byt či máte zájem objekt prodat, informujte se u zavedeného developera Půdy real s.r.o., zabývajícího se rekonstrukcemi činžovních domů a výstavbou půdních bytů.

A teď malá ochutnávka z aktuálně probíhajících projektů rekonstrukce půdních prostor. V zajímavé lokalitě, kterou je bezesporu Sládkova ulice v Praze 7, vzniká půdní vestavba sedmi nových bytů v 6. a 7. poschodí. Ve zděném rohovém činžovním domě postaveném kolem roku1910 tak vzniknou další bytové jednotky o dispozicích 2+kk a 3+kk.

Dalším zajímavým projektem je půdní vestavba devíti nových bytů ve zděném rohovém činžovním domě postaveném kolem roku 1930. Nachází se v ulici Na Rokytce v Praze 8. Staví se šesté a sedmé patro objektu.

Bydlení v centru Prahy a v okolí centra má samozřejmě své výhody i nevýhody. V mnoha případech ale výhody převyšují nevýhody, zvlášť pokud si uvědomíte, že dojížděním z okrajových částí Prahy do zaměstnání, školy, divadel a obchodů strávíte každý den až několik hodin. I v srdci města lze najít lokality, kde lze bydlet v klidném prostředí plném zeleně.

Výhody půdního bydlení

Jak již bylo řečeno, bydlet pod střechou má svou atmosféru. Už jen jít na návštěvu do půdního bytu je velmi lákavé zejména v případě, že jsou přiznané trámy a nosníky. Pokud je navíc rekonstrukce provedena velmi citlivě, ve spolupráci s architektem, který má s podobnými projekty zkušenost, je výsledek více než lákavý.

Stejně tak lákavý může být i výhled. Mnoho půdních prostor lze upravit tak, že v rámci bytu je terasa nebo alespoň francouzská okna. Už dávno nejsme odkázaní jen a pouze na klasická střešní okna. Krom francouzských oken jsou velmi oblíbené také malé balkonky. Na posezení s přáteli to sice není, ale letnit zde pokojové květiny a věšet prádlo můžete bez větších problémů.

Schody? Žádný problém! Ano, půdní byty mají ve valné většině přístup díky výtahu. Proto můžete najít půdní byty a vestavby také v bytových domech v původní zástavbě, kde výtah nebyl. Při rekonstrukci půdního prostoru je většinou výtah rovnou vybudován. Půdní byty jsou tedy velkou výhodou také pro majitele nebo nájemce prostor v nižších patrech.

Není tedy vůbec pravdou, že by se podobný typ domácností nehodil pro rodiny s malými dětmi nebo naopak starší lidi v důchodovém věku.

Více informací najdete na http://www.pudypraha.cz/

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*