Domů > Interiér > Bytový textil dokáže zázraky! Ty designové tedy určitě!

Bytový textil dokáže zázraky! Ty designové tedy určitě!

Bytový textil vzpruží váš interiér. Za minimum finančních prostředků! Respektive tomu tak může být!

Záclony, závěsy, dekorační polštářky i ložní povlečení, to vše označujeme jedním pojmem bytový textil. Jeho úkolem v podstatě je interiér zútulnit, vytvořit v něm vlídnou domácí atmosféru. Kterou navíc můžete snadno přizpůsobit, ať již sezoně či náladě. A díky jeho finanční dostupnosti i snadno měnit.

periny a polstare

Zaměřeno na funkčnost i design

Funkce bytového textilu jako takového je funkční i estetická. Záclony a závěsy zatemňují, brání proudění agresivních slunečních paprsků, ale i interiéru v závislosti na materiálu a barvě dodávají puncu luxusu a elegance. Podobnou funkci má i ložní povlečení v ložnici, které se na posteli může vyjímat jako šperk. Opět se jedná o cenově dostupný způsob, jak ložnici dát šmrnc, který možná postrádá.

Spárujte závěsy s dekoračními polštářky

Tajemstvím úspěchu je, když bytové textilie v interiéru ladí. Základním designérským trikem je, když se vám podaří sladit závěsy s dekoračními polštářky, ať již v ložnici či obývacím pokoji. Některé e-shopy (například dante.cz) toto „párování“ mají ve své nabídce. K vybraným závěsům si můžete pořídit i dekorační polštářky. Výsledek pak je přímo dokonalý. Jako vystřižený z časopisu o bydlení.

Okrasné, nebo stínící

Ještě před tím si ale uvědomte, k jakému účelu má váš závěs sloužit. Závěsy se totiž dělí na okrasné a stínící. Velmi efektivního výsledku také dosáhnete, když závěsy sepnete ozdobnou sponou.

Záclony ano či ne?

Pokud vás netrápí pohledy zvenčí, není nutné k závěsům pořizovat záclony, byť je pravdou, že kdo si na ně jednou zvykne, se bez nich prakticky neobejde. Zatímco jedno dávají přednost holým oknům, jiným okna bez záclon připadají studená a interiér nezabydlený. Záclony každopádně můžete mít různě dlouhé. Mohou zakrývat pouze plochu okna, nebo sahat až k podlaze. Oblíbené jsou i záclony s různě atypicky vystřižené i zdobené.

Možnosti jsou jinými slovy nepřeberné. Tak jich využijte!

Categories: Interiér Tags:
Reklama↓
  1. Bez komentářů.
  1. Žádné zpětné odkazy